Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak olyan ateisták...

Miért vannak olyan ateisták is, akik elfogadják a Biblia, Korán, illetve egyéb szentiratok történeteinek nagy részét, illetve filozófiai töltetét?

Figyelt kérdés

Ismerek egy ateistát, aki azt mondja, hogy szerinte Mózes, Zarathusztra, Buddha, Jézus, illetve Mohamed létezhettek, illetve Ő nem is kételkedik abban, hogy rendkívül bölcs emberek, filozófusok lehettek, viszont ő nem hisz az általuk közvetített spiritualitásban, ugyanakkor a világi üzeneteiket, tanításaikat nagyon becsüli, illetve értékesnek tartja. Egyébként Ő nem veti el azt sem, hogy a szentiratokban, akár a Bibliában leírt történetek történelmileg is helytállóak lehetnek valamennyire, sőt, szerinte tudományosan is lehet bizonyítani, hogy nem lehetetlen dolgok (pl. amikor Izráel átkel száraz lábban a Nád-tengeren https://www.youtube.com/watch?v=jpev1z9XZf8 ). Véleménye szerint egyébként a vallások régebben hasonlóak voltak, mint ma a pszichológia: ugyanúgy az emberek lelkével foglalkoztak.


Miért vannak ilyen ateisták is többen?



2022. szept. 10. 13:06
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
A 27. hozzászólásomhoz megjegyezve: Jézus éppen azért szállt alá az alvilágnak, hogy hírül adja a feltámadást a jámbor pogányok, valamint igazhitű zsidók számára, ezáltal megváltsa őket is.
2022. szept. 10. 18:38
 32/48 anonim ***** válasza:
82%

"Ószövetség korában még nem igazán volt Mennyország, illetve Pokol"

Tehát akkor Isten megváltozott?

Vagy akkor hogy van ez? Idő közben meggondolta magát és teremtet poklot is?

2022. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

#32.

Lebutítva valahogy hasonlóan. Azonban nem meggondolta magát, hanem beteljesítette a próféciákat, megváltotta az emberiséget a Názáreti Jézus Krisztuson keresztül, ezáltal megnyílt az üdvösség útja.


A zsidók szerint ez még nem történt meg, ők a mai napig várják a Messiást.

2022. szept. 10. 19:59
 34/48 anonim ***** válasza:
22%

26

"Rendben... akkor magyarázd már meg légyszi azt a részt a bibilában amikor a gyerekeket tépték szét a medvék az Úr parancsára."


Ha téged ez medvés dolog ennyire érdekel, miért nem nézel utána te?

En tudom, de nézz utána, írd le, mit találtál, és megbeszéljük, része-e ez a keresztény erkölcsnek.

Annyit segítek, hogy Mózes harmadik könyve, 26. fejezet.

2022. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
76%

#34

Mi lenne, ha nem írnál egy felesleges kommentet, hanem leírnád?


Leírod, hogy te tudod, aztán mi nézzünk utána.

Nevetséges.

2022. szept. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
30%

35

nem neked írtam - de én is onnan tudom a választ, hogy utánanéztem

ha tényleg ennyire érdekli, ő is utánanézhet


és ha valaki csak szórakozásból kötekszik, akkor nem néz utána

2022. szept. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

#36


Ezzel egyet értek.

Viszont ha engem kérdeznek bármiről amiben hiszek vagy szilárdan állítok, hogy igaz, akkor az a minimum hogy elmondom miért.

A keresztényeket meg kötelezően felszólítja isten, hogy ezt mindig meg kell tenniük bárhol,bármikor és bárkinek.


Ez nem kötekedés.

Viszont van egy kérdésem.

Mi van ha már utána nézett és szerinte ezzel komoly morális probléma van kutatása után is?

Mi van ha szeretné tudni, hogy aki morálisnak gondol egy szörnyű dolgot, az miképp gondolkodik?



Az meg a legirrevelánsabb dolog hogy nem nekem írtad.

Fórumon vagy, itt bárki hozzászólhat bármihez.

2022. szept. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%

37

"A keresztényeket meg kötelezően felszólítja isten, hogy ezt mindig meg kell tenniük bárhol,bármikor és bárkinek."

ez nem igaz


"Mi van ha már utána nézett és szerinte ezzel komoly morális probléma van kutatása után is?"

Ezt ne mi találgassuk, de ha így van, akkor azt írtam neki: "írd le, mit találtál, és megbeszéljük, része-e ez a keresztény erkölcsnek".


Nem rád mondom vagy rá, de találkoztam olyan ateistával, aki ugyanazt a kérdést többeknek felteszi, és azt mondja, hogy "nem érdekli a válasz igazán, csak akarja hallani, hogy milyen hülyeséget mond rá EZ a keresztény."

Ha te is szeretnéd tudni, neked is ezt mondom. 5 kattintás és egy kis angol tudás / fordítóprogram, és megbeszéljük.

2Királyok könyve 2:23-25 - ez a medvés rész, ezt ugye mondanom sem kell.

Es a megoldás kezdete Mózes 3. könyve, 26.

2022. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként eszembe jutott még valami:


Nem hinném, hogy vannak olyan ateisták, akik elfogadják a Biblia történeteinek nagy részét. A Biblia ugyanis nem törtenelemkönyv, hanem mítoszgyűjtemény, a nagy része tehát fikció. És ezen az sem változtat, ha van egy kis történelmi magja.


Már komolyabb teológiai körökben is elismerik, hogy számos bibliai történet (pl. Ruth, Dániel, Eszter, Jónás) nem értelmezhető szó szerint.


Inkább a neoprotestánsok kezelik a Bibliát történelem könyvként.


#4, #10 voltam.

2022. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

#38

1. Péter 3:15 Ellenben az Urat, a Krisztust tartsátok szentnek szívetekben, és legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet.


Van jó pár másik rész a Bibliában ami felszólít erre és tudd igazolni miért és mit hiszel.

2022. szept. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!