Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint mindenk...

A keresztények szerint mindenki aki másban hisz pokolra jut?

Figyelt kérdés

[link]


Eféz. 2,8―9 „Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből”



Róm. 3,20.28 „Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte”



Gal. 2,16 „Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által”


Ezen logika szerint Hitler katolikus révén a mennyben van, Gandhi pedig a hinduizmus követőjeként a pokolban.


Lássuk be ideális esetben ennek pont fordítva kéne lennie.

Én nem értem a keresztények, hogy hihetnek ebben.



2022. júl. 16. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

A gazdag ifjú


Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? – kérdezte Jézus. – Senki sem jó, csak egy: az Isten. Ismered a parancsokat: Ne ölj! Ne törj házasságot! Ne lopj! Ne tanúskodjál hamisan! Ne csalj! Tiszteld apádat és anyádat!” „Mester – válaszolta –, ezeket mind megtartottam kora ifjúságomtól fogva.” Jézus ránézett és megkedvelte. „Valami hiányzik még belőled – mondta neki. – Menj, add el, amid van, oszd szét a szegények közt, és így kincsed lesz az égben, aztán gyere és kövess engem!” Ennek hallatára az elszomorodott és leverten távozott, mert nagy vagyona volt.


Szerintem ez egy jó példa, hogy a hitet nem lehet elválasztani a cselekedettel. Megcselekedi a törvényeket hittel. Mégha passzív cselekedet. Megcselekedi azt hogy eleadja utána szétosztja vagyonát.


Ezutobbi mögött a nem lehet két Istent szolgálni /mammon/ áll. Mert hiszi hogy Isten megsegíti azt az élethelyzetet, ami a pénzszétosztás után.


Tehát hittel igazolunk meg, ami tettekben nyilvánul meg.


Ha hit nélkül osztja szét a pénzét, akkor nem üdvözül.

2022. júl. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
#40 Jézus szavában jobban hiszel igaz? Csak mert maga mondta, hogy amit az apostolai mondanak, olyan mintha maga mondta volna. Márpedig a jogfolytonosság máig megvan. Egyébként az ortodoxok jogosan állítják, mert alig van különbség köztünk és köztük. De az a kevés viszont ismét nálunk van meg, ezért nálunk van a teljes igazság. Én el tudom képzelni hogy jobb időkben majd ők lesznek az elsők akik visszatérnek az egyetemes Egyház egészébe.
2022. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:

#41

Ez a történet nem a cselekedetek általi megigazulásra hívja fel a figyelmet.


[link]


#42

"Jézus szavában jobban hiszel igaz? Csak mert maga mondta, hogy amit az apostolai mondanak, olyan mintha maga mondta volna. Márpedig a jogfolytonosság máig megvan."


A Papok és a Pápák apostoloknak számítanak?


"Egyébként az ortodoxok jogosan állítják, mert alig van különbség köztünk és köztük."


Van különbség bőven.


[link]


Ez egy protestáns megközelítés de jól összefoglalják, hogy miben különbözik a legtöbb kereszt(y)én felekezettől:


[link]


Legfőképpen a túlvilág képük más a többi felekezethez képest. Egyenlő jelentőséget tulajdonítanak az Írásnak és a Szenthagyománynak miközben a kettő ellentmond egymásnak pl. abban, hogy kik üdvözülhetnek, a túlvilágon is lehet üdvözülni, pokolból lehet a mennybe kerülni és a mennyből a pokolba stb.

2022. júl. 20. 14:06
 44/62 tgt ***** válasza:

A Katolikus Egyház véleménye:


"Mivel pedig Isten népébe mindenki meghívást kapott, azért bizonyos kapcsolat az Egyházhoz fűzi azokat is, akik Krisztus evangéliumát nem fogadják el, de hisznek az egy Istenben, mint a zsidók és a mohamedánok, akik valójában Ábrahám hitét követik. Végül valljuk, hogy azoktól sincs távol az Isten, akik csak homályos képekben keresik az Ismeretlen Istent. Ők is megkapják az üdvösséghez szükséges kegyelmet, és üdvözülhetnek, ha arra törekszenek, hogy kövessék lelkiismeretük szavát. Ami jó és igaz náluk, azt az Egyház úgy értékeli, mint előkészületet az evangéliumra."


[link]

2022. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
Ezt emberek mondják és nem a Biblia írja, mint ahogy azt már 1000x mondtam
2022. júl. 20. 18:19
 46/62 tgt ***** válasza:
50%
Szerinted Szent Pál mi volt? És Péter? És Jakab? Elárulom: emberek voltak ők is.
2022. júl. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:
De Ők mind valamilyen módon kapcsolatban voltak Istennel és úgy készültek az Írásaik.
2022. júl. 20. 18:48
 48/62 A kérdező kommentje:
A Szentlélek/Szentszellem kommunikált rajtuk keresztül
2022. júl. 20. 18:49
 49/62 tgt ***** válasza:
50%
Ez igaz, de ettől még tévedhetnek. A próféták is tévedtek időnként. Van ilyen.
2022. júl. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:
Ha egy emberen keresztül nyilatkozik meg a Szentszellem/Szentlélek (Isten) akkor annak tévedhetetlennek kell lennie amennyiben Isten tökéletes és márpedig a keresztények szerint az.
2022. júl. 20. 18:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!