Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint mindenk...

A keresztények szerint mindenki aki másban hisz pokolra jut?

Figyelt kérdés

[link]


Eféz. 2,8―9 „Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből”



Róm. 3,20.28 „Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte”



Gal. 2,16 „Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által”


Ezen logika szerint Hitler katolikus révén a mennyben van, Gandhi pedig a hinduizmus követőjeként a pokolban.


Lássuk be ideális esetben ennek pont fordítva kéne lennie.

Én nem értem a keresztények, hogy hihetnek ebben.



2022. júl. 16. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:

#9 természetesen ez nem igaz, és csak kiforgatod a szavaimat. Isten tudja hogy ő béna, és így nyilván nem vár el tőle olyan dolgot, amit nem tud megtenni. Amit viszont képes megtenni, azt tegye meg. Úgy, ahogy az a szerencsétlen ember, aki nincs tudatánál akár születése óta egy rendellenesség miatt sem vonja semmiért felelősségre. Neki annyi kell, hogy meg legyen keresztelve.


#10 Az a gond ezzel, hogy viszont az az előtti 1960 évnyi dogmatika(!) pedig mást mond ki, tehát mivel ezzel nem mehettek szembe a zsinati atyák, nem fektethették le dogmatikusan(!) az említett tanokat, és mint ilyen inkább nevezhető reménynek, mint tévedhetetlen tanításnak. De egyébként így van, Isten elvezetheti az embereket titokzatos úton az üdvösségre, de mondjuk ehhez egy előftétel hogy ne legyen más vallás híve és az igazságot keresse. Valamint ez manapság egyre korlátozódik, mert mindenhol van lassan internet és mindenhová eljut az Evangélium, S aki az igazságot keresi és ebben nem találja meg, az nem fog üdvözülni, mert nem Krisztust kereste. Tehát lehet igazad, csak ma már ez lehetetlenné kezd válni.

2022. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:

#11 jó de akkor ez fair szerinted azokal szemben akik egészségesek? miért vár el tripla sőt négyszer anyit egy egészségestől mint egy lebénulttól Isten?


nekem miért nem elegendő a keresztség miért kell még ezer dolgot tenem az üdvöséghez aki meg levan bénulva szinte ingyen bejut a mennybe ??? ez hol igazságos mond már el nekem...

2022. júl. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim válasza:
2022. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
100%
#12 ott az igazság, hogy ő béna. Te meg egészséges. Azért adsz a szegénynek, mert neked vele ellentétben van. És ha van hited, a cselekedet abból egyenesen arányosan jön. Ha nem származik belőle cselekedet, a hited sem tökéletes.
2022. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
49%

#14


akkor énis bénuljak le hogy ingyen be tudjak jutni mennybe?

mer akkor megyek és elvágom az idegszálaimat oztán tesék

2022. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
#15 nem ajánlom, mert megintcsak bűn. Milyen cselekedetekre gondolsz, hogy ennyire undorodsz tőle? Mondok példákat: elmész templomba, megbocsátasz az ellened vétkezőnek, adakozol a szegényeknek és az Egyháznak, stb. Ezeknek a nagy részét jó esetben a béna is meg tudja csinálni.
2022. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
61%

#16 drága a benzin meg nem tudok vezetni se.


már megbocsátotam mindenkinek legbelül ha ez nem elég akkor mi az ami elég lesz?


nem mindig tudok adakozni szoval ezér már rosz ember vagyok?

2022. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 tgt ***** válasza:
76%
11-es: Egészen elképesztő, hogy még akarod mondani Istennek, ki üdvözülhet és ki nem. Az üdvözül, akit Isten üdvözít. Ő pedig úgy dönt, ahogy akar.
2022. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
33%
#18 Ismét csak azt tudom mondani hogy így van. Csak te meg azt felejted el, hogy Istennek van egy katolikus egyháza, akinek meghagyta hogy amit az apostolok mondanak, olyan mintha maga mondta volna. És mivel ilyen témában nem nyilvánult meg részletesen, az Egyházra maradt a feladat. Tehát lehet azt mondani, hogy nem biztos amit az Egyház mond, de még mindig jobb ahhoz tartani magad, mint az ellenkezőjében reménykedni, mert Jézus az Egyháznak adta meg azt a kegyelmet, hogy szóljon a nevében, S mégha rosszat is mond, maga engedte meg hogy bízzunk az egyháza szavában, így ezért büntetni nem tudom mennyire volna úgymond igazságos.
2022. júl. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 tgt ***** válasza:
100%
19-es: Krisztus üdvözítő kegyelme és igazsága nincs a mindenkori látható Egyházra korlátozva abban az értelemben, hogy rajta kívül semmiképen nem érvényesülhet. Az Egyház feje, Krisztus az ő Szentlelkét messze az Egyház testén túl sugároztatja. Ennek következtében a krisztusi kegyelem és igazság részese lehet olyan valaki is, aki az Egyház testéhez nem tartozik hozzá.
2022. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!