Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint mindenk...

A keresztények szerint mindenki aki másban hisz pokolra jut?

Figyelt kérdés

[link]


Eféz. 2,8―9 „Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből”



Róm. 3,20.28 „Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte”



Gal. 2,16 „Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által”


Ezen logika szerint Hitler katolikus révén a mennyben van, Gandhi pedig a hinduizmus követőjeként a pokolban.


Lássuk be ideális esetben ennek pont fordítva kéne lennie.

Én nem értem a keresztények, hogy hihetnek ebben.



2022. júl. 16. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:

Eféz. 2,8-9 "Mert egyedül Isten kegyelme tette lehetővé, hogy a hitetek által üdvösségre jussatok. Ez nem a ti érdemetek, hanem Isten ajándéka! Nem a jó cselekedetek eredménye, hogy senki ne dicsekedhessen."


Magyarán csak azok juthatnak a mennyországba akiket Isten már a legelején kiválasztott és Ők is csak hit által.

2022. júl. 19. 16:12
 32/62 A kérdező kommentje:

#1

"Egyébként a hit sem azt jelenti, hogy igaznak fogad el valaki egy állítást. A hit egy szemlélet és törekvés, és nem pedig képtelennek tűnő állítások elfogadásáról szól."

A kereszténységben az számít igaz hitnek, hogy hiszel abban, hogy Jézus feltámadt ezzel megváltva a benne hívőket.


#2

"Nem a keresztények jutnak a mennybe, hanem a szentek. A keresztények csak azt állítják, hogy az egyetlen olyan út, amiről tudjuk, hogy általa szentté válhatunk, az Krisztus követése."

Hinni kell Krisztusban és onnantól nem is számítanak a cselekedeteink (a protestánsok szerint)


#3

"A Szentírásban ugyanis azt találjuk, hogy minden ember a pokolba jut"

Hol?


"Innen lesz a feltámadás az igazaknak az örök életre a gonoszoknak pedig kárhozatra."

És akkor mikor jutnak a jó emberek a mennyországba? Arról nem beszélve, hogy az általam idézett Bibliai versek ezt cáfolják:

Eféz. 2,8-9 "Mert egyedül Isten kegyelme tette lehetővé, hogy a hitetek által üdvösségre jussatok. Ez nem a ti érdemetek, hanem Isten ajándéka! Nem a jó cselekedetek eredménye, hogy senki ne dicsekedhessen."


"Egy normális keresztény pedig nem azzal foglalkozik, hogy ki hova kerül"

Szerintem kéne vele foglalkozniuk a keresztényeknek mert ez így igazságtalan lenne Isten részéről. (már mint a hit általi üdvösség)


#5

"Szóval mi az igazság ? Egy hindu vagy muszlim kerülhet-e a mennybe ? Yes or No ?"

Igen nagyjából én is ezt a kérdést fogalmaztam meg de egyértelmű alátámasztott választ még nem kaptam.


#6

"A katolikus álláspont az, hogy Isten elvezetheti az üdvösségre azokat is, akik nem tartoznak az egyházhoz, olyan módon, amit csak ő ismer."

Elvezeti Isten az embereket az egyházhoz de ha ennek ellenére nem tér meg valaki akkor irány számára a pokol?


#7

ok


#21

"Csakis Isten donti el, ki udvozul, ki nem. A tobbi az emberek talalgatasa. A pápa pl. tobbszor mondta, hogy az az ateista, aki jo ember, az kerulhet a mennybe."

A Pápa miért nem csak "emberek találgatása"? Ő milyen Bibliai verssel tudja alátámasztani az állítását?


"Csak istentol valo vegleges elvalasztottsag van, ami viszont egy ateistat vagy nem keresztenyt nemigen hiszem, hogy zavar."

Engem biztos zavarna ha semmi kivetni való nem volt az életembe és csak pusztán a hitem miatt nem találkozhatok Istennel.


"Masreszt szelektiven ideztel a Bibliabol: olyan igek is vannak, amely szerint nem eleg a hit, cselekedetekre is szukseg van."

Ezek nagyrészt az ószövetségben vannak az újszövetségben lévők pedig könnyen megmagyarázhatók.

2022. júl. 19. 16:28
 33/62 anonim ***** válasza:
51%

<"Csak istentol valo vegleges elvalasztottsag van, ami viszont egy ateistat vagy nem keresztenyt nemigen hiszem, hogy zavar.">


Engem biztos zavarna ha semmi kivetni való nem volt az életembe és csak pusztán a hitem miatt nem találkozhatok Istennel."


Milyen istennel akarsz talalkozni, ha nem hiszel benne?

Most is istentol elvalasztott allapotban elsz.

Szerinted mi tortenik veled a halalod utan?

2022. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

Én valahogy ezt a protestánsok páli jelmondatát nem értem.



"Eféz. 2,8-9 "Mert egyedül Isten kegyelme tette lehetővé, hogy a hitetek által üdvösségre jussatok. Ez nem a ti érdemetek, hanem Isten ajándéka! Nem a jó cselekedetek eredménye, hogy senki ne dicsekedhessen."


Vegyük azt, hogy csak hinni, cselekedet pedig nincsen???


Szerintem úgy hangzana jól hogy nem egyedül a jó cselekedetek eredménye. Kicsit mintha lebeszélne a jó cselekedetekről.

2022. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

#34

Szerintem is így van, de a protestánsok szerint nem és ebben biztos vagyok mert erről még egy református lelkészt is hallottam beszélni, hogy csak azok üdvözülhetnek akiket Isten kiválasztott, hogy benne higgyen tehát ez végső soron egy ajándék.

2022. júl. 19. 21:33
 36/62 anonim ***** válasza:
Ez a kettos predesztinacio elve, amit a reformatusok vallanak (de a tobbi protestans nem!), sot a reformatus teologusok kozul sem mindenki, sokan vitatjak.
2022. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor igazuk van
2022. júl. 19. 22:10
 38/62 A kérdező kommentje:

Mindenesetre térjünk vissza az eredeti kérdéshez.


Ki tudja nekem bizonyítani azt a Bibliából idézve, hogy nem csak hit által lehet üdvözülni?


Amennyiben senki, abban az esetben mindenki aki nem keresztény pokolra jut a keresztények szerint.

2022. júl. 19. 22:13
 39/62 anonim ***** válasza:
#38 csak a hit által üdvözülsz ezt Jézus megmondta, nem vita tárgya. A hitre pedig úgy jutsz el, ha keresed az igazságot. Aki a világtól elzárva él és keresi az igazságot Isten kegyelméből megkaphatja a (számára) leglényegesebb igazságot: hogy van egy Üdvözítő, aki hogyha lelkiismerete szerint cselekszik felveszi a mennybe. Aki nem él a világtól elzárva találkozik az egyházakkal. Itt az igazságkeresésében nem elég felismerni Krisztust, ha hisz benne szeretne neki tetsző életet is élni. Ehhez nyújtanak segítséget az egyházak. (a mellett hogy a szentségeket kiszolgáltatják) Itt az igazságkeresésének az a csúcsa, ha rátalál az Anyaszentegyházra, ami a legjobban őrzi a keresztény hit egészét, megvan benne az apostoli jogfolytonosság és a szentségeket maradéktalanul kiszolgáltatja. Ha ezt felismered, mégsem lépsz be az Egyházba, lehetsz tagja egy keresztény közösségnek, nem az üdvösséghez vezető utat keresed, hanem a saját önző elképzeléseidet, S így nem is nyered el az üdvösséget. Ha viszont halálodig félreértések miatt a szíved mélyén nem érted meg a katolikus tanítást, akkor ez olyan mint ahogy a lakatlan szigeten élőt nem bünteti meg azért, mert oda nem jutott el a katolikus egyház, úgy a protestánst se, azért, mert a rossz kommunikációja, vagy emberi mulasztásai miatt nem jutott el a szívébe a katolikus hit. Olyan pedig, aki eleve másban hisz, és tagadja, vagy nem hiszi, hogy Jézus az aki egyedül üdvözíteni tudja őt, természetes hogy nem üdvözül, márpedig a keresztényen kívül nem sok olyan vallást ismerek, ami mint Üdvözítő ismerné el Krisztust.
2022. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:

#39

Állításod szerint a katolicizmus az Anyaszentegyház, remélem tisztában vagy vele, hogy az ortodoxok pont ugyanezt gondolják magukról.


Egyébként nem hiszem, hogy halandó emberek (mint pl. a Pápák) szava felér Jézuséval ezért nem hinnék a Szenthagyományban.

2022. júl. 19. 23:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!