Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit szóltok ahhoz, hogy a...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy a Biblia szerint Isten 2270365 embert ölt meg, míg a Sátán 10-et? Mindenkit szeretnék emlékeztetni, hogy nem a Valláskritika részlegbe írtam, így a keresztények válasza érdekel.

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Az élet egyedüli forrása Isten, ő adja és ő veszi vissza is. Ez a két szám ezért teljesen irreleváns.


Üdv. Péter

2016. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

Hogy pedig a halottak feltámadnak, Mózes is megjelentette a csipkebokornál, mikor az Urat Ábrahám Istenének és Izsák Istenének és Jákób Istenének mondja.


38.

Az Isten pedig nem a holtaknak, hanem az élőknek Istene: mert mindenek élnek ő néki.



Ahogy Jézus is mondta a hajunk szálai is számon vannak tartva. Isten egyetlen szavára újra lesznek mindazok, akik meghaltak, így nem halottak.

2016. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hol van ez a két szám a Bibliában?
2016. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1-es: Tehát valójában 2270375 embert ölt meg? Meg aztán a kérdés inkább a "hogyan"-on van.


2-es: Hát nem mindenki támadt fel azok közül, akiket Isten hidegre tett. Sőt!


3-as: Számold ki. Mások megtették. :)

Tessék, egy kis segédlet:

[link]

2016. jan. 12. 12:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Péter nem mondott hülyeséget.

Illetve sehol nincs a Bibliában hogy a Földön minden fenékig tejfel (még hívőknek se).

2016. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Érdekes.

És hány embert teremtett Isten, és hányat a Sátán? Hányat mentett meg az Isten, és hányat a Sátán?

Az Isten által megölt embereket vajon nem a Sátán kényszerítette/ vette rá azokra a cselekedetekre, ami miatt Isten megölte őket?

Ha én ráveszek valakit, hogy éjjel törjön be hozzád és vágja el a torkodat, de te felébredsz és lelövöd, akkor te vagy a felelős a haláláért vagy én?

2016. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os: Aha.Tehát ha csinálok egy gyereket, akkor jogom van hozzá kegyetlenkedni vele, megölni, bántalmazni, stb.

Tiszta sor.

2016. jan. 12. 13:11
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Semmit. Ez van.
2016. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Te is inkább a tanárodra figyelnél, ahelyett hogy óra alatt netezel.


Ha meg érdekel a részletes válasz, erkölcstan helyett választhatod a hittant is. :)

2016. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

"6-os: Aha.Tehát ha csinálok egy gyereket, akkor jogom van hozzá kegyetlenkedni vele, megölni, bántalmazni, stb.

Tiszta sor." - Én nem ezt írtam, legfeljebb Te ennyit értettél meg belőle.

2016. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!