A polgári házasságkötés is legitim a kereszténység szerint vagy mindenképp kell hozzá a "templomi" is?
A polgári házasságkötés nem érvényes az egyház szemében, mert nincs meg "isten áldás".
Viszont cserébe az egyházi esküvö jogilag nem létezik, ezért az hivatalosan nem számáit házasságnak.
A katolikus és ortodox tanítás szerint a házasság szentség, tehát csak az egyházi esküvőt tekintik érvényes esküvőnek.
De hozzá tartozik a dologhoz az is, hogy az egyház csak akkor adja össze a párt, ha polgári esküvőt is tartanak, mert a szentségi házasságnak a világi törvénykezés szerint is rendezettnek kell lennie.
Ahol a polgári törvénykezés elfogadja törvényesnek az egyházi esküvőt, ott nem várja el az egyház sem a polgári esküvőt.
# Lucifer
"Isten szemében nem az írások és a parádék tesznek valamit legitimmé."
De. Isten ezekkel az általa alapított "parádékkal" közvetíti az áldását valamire. Vagy nem közvetíti, ha eltekintenek ettől a "parádétól".
#4
Elmagyarázod nekem bővebben, hogy miért?
Gondolom te sem arra gondoltál, hogy ekkor átjár valami energia, ami miatt a nőnek nem lesz majd rohadt a gyümölcse .(nem hiszem, hogy te barbár módon hiszel a fattyússágban pl.).
A házasság szentségét alapvetően a férfi és a nő szolgáltatja ki egymásnak s nem a pap. A katolikus egyház jelenlegi fegyelme szerint a visszaélések elkerülése érdekében a katolikusok kötelesek az egyházi elöljáró jelenlétében házasságot kötni. Ennek szándékos elmulasztása esetén a házasságuk nem érvényes.
Természetesen a nem katolikusok házassága attól még érvényes házasság lesz, hogy nincs ott egy katolikus elöljáró.
Előttem páran már jól leírták. Katolikusoknál a házasság szentség, tehát a katolikus házasságkötés a megadott forma szerint zajlik, ahol a pár egymásnak szolgáltatja ki a szentséget, és ott kell lennie a papnak, mint az egyház törvényes képviselője a hitelesség végett. Tehát, ha csak úgy négyszemközt a páromnak elmondom a házasságkötés szövegét, akkor az még nem lesz érvényes házasság.
Egyébként a polgári házasságkötés is legitim az egyház szemében, ahol nem katolikus a két fél. És egyházi házasságkötést is csak a polgári után lehet(ne) végezni, mert az egyházi házasság sem ütközhet polgári törvényekbe. Viszont vannak olyan országok, ahol az állam elismeri az egyházi házasságot is érvényesnek (pl. Szlovákia), ezért ott nem kell külön polgári, ha van egyházi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!