Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint mindenk...

A keresztények szerint mindenki aki másban hisz pokolra jut?

Figyelt kérdés

[link]


Eféz. 2,8―9 „Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből”



Róm. 3,20.28 „Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte”



Gal. 2,16 „Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által”


Ezen logika szerint Hitler katolikus révén a mennyben van, Gandhi pedig a hinduizmus követőjeként a pokolban.


Lássuk be ideális esetben ennek pont fordítva kéne lennie.

Én nem értem a keresztények, hogy hihetnek ebben.



2022. júl. 16. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
85%

Bár lémyeges szempont, hogy pusztán cselekedetekből nem lehet megigazulni, ettől még nem gondolják, hogy valaki a pokolra kerül azért, mert nem keresztény, mivel a lelkeket egyedül Isten ítélheti meg.


Egyébként a hit sem azt jelenti, hogy igaznak fogad el valaki egy állítást. A hit egy szemlélet és törekvés, és nem pedig képtelennek tűnő állítások elfogadásáról szól.

2022. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

Én arra próbáltam rávilágítani, hogy a keresztények tisztában vannak vele, hogy csak Ők jutnak a mennybe és ezt Ők normálisnak találják.

Hány olyan ember van aki példaértékű életet élt és nem volt keresztény. Most akkor mindegyik pokolra jut?

2022. júl. 16. 00:27
 3/62 anonim ***** válasza:
82%

Nem a keresztények jutnak a mennybe, hanem a szentek. A keresztények csak azt állítják, hogy az egyetlen olyan út, amiről tudjuk, hogy általa szentté válhatunk, az Krisztus követése. Létezhet más út? Létezhet. Tudunk bármilyen más útról, ami oda vezet? Nem.


Senkit nem érdekel, hogy a hinduk hová kerülnek. Nem lényeges.


Ez olyan, mintha valaki el akarna jutni a kórházba, mert beteg és el kell látni, és azt mondja valaki, hogy erre és erre haladva juthat el a kórházba. Erre belekötnél, hogy na de mi van a többi emberrel, amik másik úton haladnak. Miért pont arra menjen a kórházba, amikor egy csomó másik ember halad különböző utakon valamerre?


Érdektelen, hogy más emberek, más utakon haladva hova mennek és hova jutnak. A kereszténység arról szól, hogyan juss el valahova, és nem arról, hogyan ne juss el valahova. Hogy a hinduk sorsa mi lesz, az a hindukra tartozik, nem a keresztényekre.

2022. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Valóban sok keresztény van aki elhiszi ezt, de csak azért mert nem olvasta a Bibliát. A Szentírásban ugyanis azt találjuk, hogy minden ember a pokolba jut, ugyanis a pokol szó általában a héber seol és a görög hádész szavak fordítása, mindkettő a halottak tartózkodási helyét jelöli a Bibliában. Innen lesz a feltámadás az igazaknak az örök életre a gonoszoknak pedig kárhozatra. Vagyis Hitler minden bizonnyal az utóbbi csoportba kerül Gandi pedig az előbbibe, pont fordítva mint ahogyan te írtad.

Egy normális keresztény pedig nem azzal foglalkozik, hogy ki hova kerül, hanem két dologgal: egyrészt azzal, hogy ő üdvözüljön, másrészt azzal, hogy

másokat is Krisztushoz vezessen, ami hitünk szerint az üdvösség forrása.

Egy népszerű mondás szerint: “Amikor a Mennybe érkezem három csodával fogok ott szembesülni. Az első csoda az lesz, hogy sok olyan személyt látok majd ott, akikre nem számítottam, a második csoda az lesz, hogy lesznek olyanok, akikre számítottam, de nem lesznek ott; a harmadik, és egyben a legnagyobb csoda az lesz, ha én magam ott lehetek.”

JOHN NEWTON

Üdv. Péter

2022. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
26%

Engem is komolyan érdekelne a kérdés.


Mert amikor itt egyes keresztényeknek azt mondom, hogy a kereszténység szerint mi muszlimok a pokolra kerülünk. Akkor egyesektől azt kapom vissza, hogy hülye vagyok, ez nem így van, azok a keresztények nem tudni mifélék lehetnek, nem értik a Bibliát stb.


Máskor ha azt mondom a kereszténység szerint akár a muszlimok is üdvözülhetnek, akkor ezt kapom vissza: hülye vagyok, ez nem így van, azok a keresztények nem tudni mifélék lehetnek, nem értik a Bibliát stb.


Tehát én erre a kérdésre tudnék adni 2 féle választ muszlim szempontból. És a 2 verzió nem homlokegyenest ellentétes.


Szóval mi az igazság ? Egy hindu vagy muszlim kerülhet-e a mennybe ? Yes or No ?

2022. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 tgt ***** válasza:
100%
A katolikus álláspont az, hogy Isten elvezetheti az üdvösségre azokat is, akik nem tartoznak az egyházhoz, olyan módon, amit csak ő ismer.
2022. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
61%
térj meg
2022. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
61%
Mi katolikusok azt mondjuk, hogy üdvözülni a hit és az ebből fakadó cselekedet által lehet. Bármelyik hiánya súlyos tévedés, ugyanis üdvözülni egyedül Krisztus kegyelme által lehet, de hogyan várhatnád el hogy gyakorolja a kegyelmét, ha nem hiszed, vagy egyenesen tagadod hogy képes lenne gyakorolni a kegyelmét? Valamint ha van hited, de abból nem származik cselekedet, mit ér a hited? Tehát se Hitler, se Gandhi nem üdvözült, mert Gandhinak a hite hiányzott, míg Hitlernek (a hite mellett) a cselekedet hiányzott, valamint egy tömeggyilkos pszichopata volt, ami azért beleesik a bűn fogalmába, s így nem igazán tudott üdvözülni. Tehát mégegyszer: hit ÉS cselekedet. Nem elég vagy az egyik, vagy a másik.
2022. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
61%
#8 tehát lebénult tolószékes hiába hisz elkárhozik mert nincs cselekedete. főleg ha még beszédhibás is tehát nem érteni amit mond akor meg pláne
2022. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 tgt ***** válasza:
84%
8-as: Érdemes lenne a katolikus tanításokat ismerned, ha már katolikusnak vallod magad. Tévedés amit írsz. A II. Vatikáni Zsinat azt mondta ki, hogy Isten elvezetheti az egyházon kívüli embereket az üdvösségre olyan módon is, amit csak ő ismer.
2022. júl. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!