Miért vannak ateisták?
"Az lehet, hogy a Föld tulsó oldalán mérhető, de lefelé a Föld mélységébe csak 200 km-ig megy le."
Miért, 200 km mélyen állnak a kis manók a stoptáblákkal, hogy eddig rengj, és netovább? Vagy miért ne menne le 200 km-nél mélyebbre?
"Mindenhol azt fogod találni, hogy már száz évvel ezelőtt is több ezer km mélyen levő rétegeket is tudtunk vizsgálni."
Na ne vevetess. :d
"Miért vannak ateisták?"
Mert vannak akik nem az áltudományos (a "mindenképpen igazolni kell a vallást") oldalakat olvassák.
Teljesen felesleges a vita, mert a tudomány sokkol többet felderített a Földről, mint amit a zsidó-keresztény Biblia közölt velük, ami elvileg "Isten szava".
1. A Biblia szerint a Földön oszlopokon áll:
"Kimozdítja helyéből a földet, oszlopai is belerendülnek." (Jób 9,6)
"Ha meginog a föld és minden lakója, én megszilárdítom oszlopait!" (Zsolt 75,4)
Úgy tűnik, a Biblia számára az "egész világ" a Római Birodalom:
"Először is hálát adok az én Istenemnek Jézus Krisztus által mindnyájatokért, hogy hiteteknek az egész világon híre van." (Rm 1,8).
A szentíró semmit sem tudott Amerikáról, hiszen akkor nem mondott volna ilyesmit, hogy a keresztények hitének az egész világon híre van...
Az ilyen kijelentés miatt, amiket" Isten szava" tartalmaz, igencsak helytelennek tartom, ha valaki a tudomány ellen érvel. Hiszen a szent könyve nem igazolja egy istenség bölcsességét.
Amúgy leírom, nehogy valami erre járó ember eltévedjen:
a mélyben a rengések hangsebességgel terjednek, ez pár km/mp.
Rengés az csak a felszín közelében keletkezhet, máshol nincsen szilárd anyag. Ha a mélyben keletkezne, azt is ki tudnánk mérni, de ilyen nincsen. Ebből IS tudjuk, hogy lent nincs szilárd anyag.
Mivel már a Föld rengeteg pontján van mérőállomás, és minden rengés egyedi mintázatú, ezért minden egyes rengésről meg tudjuk mondani, hogy mennyi idő múlva érte el a mérőállomást. Ez úgy néz ki, hogy egy állomást nem csak egyszer ér el, hanem a Föld különféle rétegeiben különféle utakon megy: tényleg van olyan is, ami a felszín környékén megy körbe, ez értelemszerűen sokkal lassabb, mint amelyik egyenesen a Föld magján megy át a túloldalra.
Mindebből nem csak azt lehet kimérni, hogy az adott rengés milyen úton jutott el az állomásig, de még azt is, hogy közben milyen anyagon haladt át.
Ezt a módszert egyébként nem csak a Föld esetén használják, hanem általában mindenhol, olyan tárgyak vizsgálatánál, amit nem lenne jó szétbontani, pl. vonatkerék - szóval van gyakorlatunk benne, és ismerjük a törvényeit.
Bármelyik alap földrajz könyvt kinyitod, benne lesz a föld szerkezete. Google képek, cikkek (tudományos vagy simán ismeretterjesztő) a neten. Mindenhol ezt találod.
Kérlek, te csak egyetlen linket adj, ahol a te elméletedet támasztják alá, miszerint a föld belsejét nem tudták még megvizsgálni.
@68!
Jó elolvastad a wikit es szakértő lettél mindjárt. Nekem az érveitekkel az a bajom, hogy semmi konkrétumot nem támaszt alá csak annyit feltételeznek vele, hogy hol homogénebb a Föld belseje, hol van valami határ, és hol keményebb hol viszkózusabb és csókolom. Ez NEM közvetlen vizsgálat, hanem következtetések és elméletek vannak a SZERKEZETÉRE és ennyi. De részletesen ki tudja megmondani valójában mi van a mélyben? Senki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!