Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel Istenben?

Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy vallásosan élsz-e, hanem hogy hiszel-e a keresztény Isten létezésében?Vagy másban hiszel-e?


Én egyébként hiszek Istenben és vallásosan is élek.



2022. ápr. 27. 02:58
A kérdező szavazást indított:
Hiszek Istenben
Ateista vagyok
Másban hiszek
57 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Tudom, hogy az én Megváltóm él.

Ő az én hű Pásztorom. A Menny az otthonom.

Megtanított a feltételek nélküli szeretetre, minden körülmények közötti békességre és örömre. A jósága legyőzött.

2022. ápr. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem elég hinni hanemm meg is kell aszt csinálni

.


Hit cselekedetek nelkul halott


Yomkipur

2022. ápr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
52%

Én hiszek benne, mert volt alkalmam megtapasztalni a jelenlétét. Ezt most nem fejteném ki, hisz úgyis vannak szimplán kötekedők az oldalon. De az, hogy ki miben hisz, az magánügy és senkinek nincs joga hozzá, hogy ítélkezzen a másik ember felett emiatt.

Bár hiszek Istenben, most történtek olyan dolgok az életemben, amik megkérdőjelezik bennem jóságát...

2022. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
A legkevésbé sem.
2022. ápr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Agnosztikus vagyok, így Isten létezését nem zárom ki.


A zsidó-keresztény istenben viszont nem hiszek, abból a szemszögből ateista vagyok.

2022. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Még valami:


Egy bizonyos szemszögből a keresztények is ateisták, hiszen több ezér isten létezését kizárják.


Tévesen lett tehát kiírva a szavazás, hiszen attól, hogy valaki nem hisz a keresztény istenben még lehet agnosztikus vagy deista is, nem kell ateistának lennie.


A "másban hiszek" meg olyan nesze semmi fog meg jól válasz. Mire vonatkozik az, pl. arra, aki a hindu istenekben hisz?

2022. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy lehetséges, hogy létezik valami, amit akár Istennek is nevezhetnénk, de én szkeptikus vagyok.
2022. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A szavazásnál az ateistát úgy értettem, hogy semmilyen Istenben nem hisz, nincs semmilyen hite, semmilyen természetfeletti erő nincs...

A másban hiszek alatt értem igen pl. a hindu isteneket, vagy Buddhát...

2022. ápr. 27. 10:36
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

#8


Köszönöm szépen a szavazás magyarázatát.


Az ateistát jelöltem be, bár kifejtettem, hogy velem mi a helyzet.


#5-6 voltam.

2022. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:
52%

Szia

Hiszek a Teremtő, Jehova Istenben.

"Így szól Jehova, Izrael királya és Megváltója, a seregek Jehovája: »Én vagyok az első, és én vagyok az utolsó. Rajtam kívül nincs Isten. Ki van hozzám hasonló? Kiáltson hát, hogy elmondja és elém tárja. Attól fogva, hogy kijelöltem a hajdani népet, mondják el az eljövendőket, és azokat, amik be fognak következni. Ne rettegjetek és ne rémüljetek meg! Vajon nem hallattam veled már akkortól fogva, és nem mondtam meg? Ti vagytok az én tanúim. Van-e Isten rajtam kívül? Nincs, nincsen Kőszikla. Én nem tudok egyről sem.«” Ézsaiás 44:6-8

5Mózes 4:35

"Azért láthattad mindezeket, hogy megtudd, Jehova az igaz Isten; rajta kívül nincs más."

Ézsaiás 44:24

"Így szól Jehova, a te Megváltód, és aki Formálód az anyaméhtől fogva: „Én, Jehova cselekszem mindent: magam feszítem ki az egeket, kiterítem a földet. Ki volt velem?"

5Mózes 4:39

"Ma jól tudod, és emlékezz is rá szívedben, hogy Jehova az igaz Isten fenn az egekben és lent a földön, és nincs más."

Hálásak lehetünk Istennek, hogy annyi de annyi mindent elmond magáról, hogy megismerjük Őt.

2022. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!