Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért követ el bűnt egy 8...

Miért követ el bűnt egy 8 éves megerőszakolt kislány ha abortuszra megy?

Figyelt kérdés
Hittan tanárnőm szerint bűnt követ el. Igen, egy nyolc éves megedőszakolt kislány.

2022. máj. 1. 13:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
84%

Senkinek nincs joga, hogy egy másik embert használjon arra, hogy életben maradjon, ha a másik nem egyezik abba bele.

Ha nekem vesedonor kell, és csak te lehetsz az, de te nem mész bele, nem kényszeríthetnek téged.


Miért vonatkozna más az embrióra mint ami bárki más emberre vonatkozik?

2022. máj. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
0%

31


"Senkinek nincs joga, hogy egy másik embert használjon arra, hogy életben maradjon..."


Remek. Akkor az anyának nincs joga a magzat "halála" árán életben maradni. Vagy akkor egy már megszületett ember élete mégiscsak többet ér? Ellentmondásos az állításod.


"Miért vonatkozna más az embrióra mint ami bárki más emberre vonatkozik?"


Hát pont azért, mert pár sejtet bajos embernek nevezni. Amúgy voltaképpen neked kellene bizonyítani, hogy egy bizonyos kor előtt mégis miért tekintsünk emberként a magzatra.

2022. máj. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
81%

1.Az anya nem az embrió halála árán marad életben. Ő az aki amúgy is életben maradna, mint a példámban a vesedonor.


2.Szóval ha bajos embernek nevezni, akkor máris több joga lesz mint az embereknek? Szerintem pont kevesebb, vagy max ugyanannyi. Én megadtam neki a maximum jogot, ami ugyanannyi, mint egy kifejlett felnőtt embernek van.

2022. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
22%

1. Nem föltétlenül. Előfordul, hogy a gyereket meg tudnák menteni, az anyát viszont nem. Ebben az esetben a gyerek maradna életben, az anya viszont nem.


2. Nem értem, mire gondolsz... Az egyes pontban csak azon állításodat cáfolom, miszerint az abortusz EGYETLEN elfogadott esete, amikor az anya életét mentik meg vele. Természetesen egyetértek azzal, hogy ilyen esetben teljesen jogos a terhesség megszakítása, csak a tény, hogy te is ezt gondolod, bizonyítja, hogy egy már megszületett ember élete szerinted is többet ér, mint néhány sejt az anyaméhben. Ebből pedig természetesen az következik, hogy nem illetik meg olyan jogok, mint az embereket. Tehát akkor sem bűn abortuszt elvégezni, ha erőszak áldozata volt a nő, ha beteg a magzat stb. (Nyilván ismétlem, egy bizonyos kor alatt. Egyértelmű, hogy egy kéthónapos és egy nyolchónapos magzat nem ugyanaz alá az elbírálás alá esik.)

2022. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanarról beszélünk szerintem. Az abortusz mellett érvelek azzal, hogy nem használhatja más testét az embrió, ha abba az anya nem egyezik bele.

Ahogy én sem használhatom a veséd az életbenmaradásra ha te abba nem egyezel bele.

2022. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
94%

35

Igen, azzal a különbséggel, hogy az abortuszt én más esetekben sem tartom kifogásolhatónak. Szerintem kizárólag akkor aggályos, amikor fogamzásgátló módszerként alkalmazzák, tehát: "Minek védekezni, majd elmegyek a dokihoz, oszt' elhajtja a kölyköt". Na ez undorító. De más esetekben nem látom a problémát.

2022. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
81%
Valláskárosult őrülteket nem kell komolyan venni.
2022. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
83%

Én sem tartom kifogasolhatónak más esetekben sem :D

Tók ugyanaz mellett érvelünk :D

2022. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
15%
Egy 8 éves kislány valószínűleg nem lesz terhes, nincs szüksége abortuszra. Viszont pszichológusra igen, mert az erőszak súlyos mentális problémákat okozhat majd nála.
2022. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen hogy ezen a 8 éven pörögtök. Ha 13 lenne akkor lehetne terhes, mi változik ezzel?
2022. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!