Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért követ el bűnt egy 8...

Miért követ el bűnt egy 8 éves megerőszakolt kislány ha abortuszra megy?

Figyelt kérdés
Hittan tanárnőm szerint bűnt követ el. Igen, egy nyolc éves megedőszakolt kislány.

2022. máj. 1. 13:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
10%

#7

Mindenki átlátja a kislány fájdalmas helyzetét, azonban megfogant egy új emberi lény is, akire most már szintén ugyanúgy tekintettel kell lennünk. Az abortusszal megöljük őt. Jogunk van valakit megölni azért, mert súlyos problémákkal vagy nehézségekkel jár számunkra a létezése?

2022. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
86%

11

Egy magzat még nem emberi lény, jó reggelt. Ráadásul erőszakból fogant.

Igazán tiszteletreméltónak találom, ha valaki ennek ellenére megtarja, de nehogymár egyetlen rossz szót is mondjunk arra, aki nem.

2022. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
27%

12#

Nem mondunk egy rossz szót senkire sem. Legalábbis én nem mondtam.

A kérdés az volt, hogy bűn-e vagy nem.


A Biblia szerint bűn. És a Biblia szerint a magzat emberi lény.

A BTK szerint nem bűn és nem emberi lény.

De ez most itt egy vallási fórum, nem?

2022. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
80%

Jó, hogy nem a nyolc éves gyerek erőszakolta meg a felnőttet...

Egyébként nyilván nem bűn az abortusz ilyenkor.

Az erőszakolót viszont meg kellene ölni.


Azt azért megjegyzem, hogy megölni valamit sokkal könnyebb, mint megmenteni.

Sokan a hamburgert is csak megveszik, de elkészíteni nem tudnák.

Ettől függetlenül nem hiszem, hogy bárki komolyan gondolná, hogy a nyolc éves lánynak szülni kell.

Azt sem hiszem, hogy használ neki, ha azzal tömjük a fejét, hogy most megöl egy ártatlan embert.

A kérdés, hogy mennyire igaz ez? Szerintem semennyire. Meg nem jobb mennyországba kerülni születés előtt?


A lényeg, hogy ne a vad fanatikus fundamentalista döntse el.

2022. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
78%
A Biblia szerint az is bűn, ha disznóhúst eszel, szombaton dolgozol, vagy különböző textíliákból varrsz magadnak egy ruhát...
2022. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
10%
#15, nem ezek az ószövetség alatt lévő emberek számára voltak bűnök ill. törvényszegések. De most az újszövetség ideje van.
2022. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
78%

16

Aha, jó duma. És azt ki dönti el, hogy melyik törvényt kell még mindig betartani, és melyiket nem?


De tudod mit, akkor mi van a vérevéssel? Azt az Újszövetség is tiltja. Eszerint bűn betolni egy jó kis véres hurkát?

2022. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 A kérdező kommentje:

Ezek szerint ugye elvenni szegény magzat életét bűn, meg is értem. De azt nem tudom, tönkretenni egy kislány életét egy olyan dolog miatt, amiről nem tehet, az miért nem bűn? Jobb a mennybe kerülni, mint a földön szenvedni. Akkor Isten azt szeretné, szenvedjünk a földön, mint hogy boldogak legyünk a mennyben?


Eszembe jutott az, amikor a Harry Potterben Voldemort azt mondja, nincs rosszabb a halálnál. De, van egy rosszabb, a szenvedés.

2022. máj. 1. 14:29
 19/65 anonim ***** válasza:
93%

"Ezért boldogabbaknak tartom a halottakat, akik már régen meghaltak, az élőknél, akik még életben vannak. De mindkettőjüknél jobb annak, aki meg sem született, mert nem látja azokat a gonosz dolgokat, amelyeket elkövetnek a nap alatt."


Préd 4, 2-3

2022. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
90%
5-ös: Azért baszki utánanézhettél volna, hogy mostanában mennyire lecsökkent az első mensi korhatára. Én 15 éve kezdtem és akkor 9 voltam. Volt osztálytársam aki akkor már 2 éve mensizett, tehát 7 évesen jött meg neki. Manapság nem ritka, hogy egy 8 éves kislány testileg ennyire érett legyen.
2022. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!