Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért követ el bűnt egy 8...

Miért követ el bűnt egy 8 éves megerőszakolt kislány ha abortuszra megy?

Figyelt kérdés
Hittan tanárnőm szerint bűnt követ el. Igen, egy nyolc éves megedőszakolt kislány.

2022. máj. 1. 13:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem duma. Én igyekszem valamelyest tisztelettel és a tárgyra koncentrálva beszélgetni Veled, de ha ez neked nem megy, akkor javaslom, hogy inkább fejezzük be az eszmecserét.


A vérevés egyébként valóban bűn az újszövetségben is.

2022. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
80%

21

Oké, de a kérdésre azért válaszolhatnál. Ki dönti el, hogy mely törvények érvényesek most is, és mely törvények elavultak?


Illetve azt sem árultad el, hogy szerinted bűn-e véres hurkát enni. Csak igent vagy egy nemet mondj.

2022. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon egyszerű a megoldás:

Aki bűnnek éli meg, ne csinálja. Aki nem, annak hagyjuk meg a szabad választás jogát.


Egy 8 éves kislány esetében valószínűleg a szülők fognak dönteni, de azért a legtöbb 8 éves valószínűleg tudja, hogy nem most akar azon nyomban traumából született gyereket.

Aki pedig úgy hiszi, hogy ez bűn és gyilkosság, az egész egyszerűen a saját életébe korlátozza ezt. Teszem azt, ha a hittantanárnődet erőszakolják meg, akkor ha így éli meg, ne csináltasson abortuszt. De megmondani, hogy ki-mit csináljon még a nyája között sincs joga.

2022. máj. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
22-es, véletlenül félrenyomtam és lepontoztalak, ne haragudj:(
2022. máj. 1. 14:54
 25/65 A kérdező kommentje:
És 19, köszönöm az idézetet!
2022. máj. 1. 14:56
 26/65 anonim ***** válasza:
73%

24


No problem, velem is előfordul. ✌️ Amúgy a 19-es is én voltam. Egyik kedvenc idézetem az abortuszról szóló hitvitákban

2022. máj. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:
Mostmár az én kedvencem is.
2022. máj. 1. 15:10
 28/65 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, meg kell tanulnod saját magadnak értelmezni helyzeteket, mert ha mindent elhiszel, amit a tanárod mond (papod, főnököd, igazgatód,stb) nagyon szar életed lesz.
2022. máj. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
24%

Az abortusz egy esetben nem bűn, hogyha az anya életét mentik meg vele.

Nem vagyok nőgyógyász, de nem hiszem, hogy egy 8 éves kislány ki tudna hordani egy gyereket, tehát esetében ez lehet akár egy életmentő műtét is.

A világban elég sok tragédia van. Ennél a kérdésnél sokkal életszerűbbek is. Remélem azok ellen is ilyen határozottan fellépsz Kérdező, és inspirálsz másokat a morális jóra. 🙂

2022. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
94%

29

Vagy ha beteg a magzat, vagy ha kiskorú az anya, vagy ha a szülei nem tudnák felnevelni, vagy ha erőszakból fogant stb.

Te honnan vetted, hogy pont abban az egyetlen esetben nem bűn, ha az anya életét veszélyezteti? Mert elég önkényesnek hat...

2022. máj. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!