Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha Jézus pont a katolik...

Mi van ha Jézus pont a katolikusokat figyelmeztete, hogy üldözni fogják a katolikus híveket, mert ez az eredeti egyház?

Figyelt kérdés

Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak, ha az én igémet megtartották, a tieteket is meg fogják tartani. 21De mindezt az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki elküldött engem.


Nos, a katolikusokat minden egyház üldözi. Református, hit gyülekezete, jehovák, adventisták, fiatal földesek és társai. Szerintük bálványimádóak és Máriát imádják és Mária az első, nem Jézus. Ez tényleg igaz? Mit gondoltok? Erről van bizonyíték is.


2021. jún. 26. 22:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Üldözik a frászt őket.

A Római Pápa a legnagyobb a világon és a legtöbben katolikusok vannak. Egész Dél Amerika katolikus és Dél Európa is. A világon 1 reformatusra jut 100 katolikus akkor miről beszélünk. Nálunk, Nagyváradon is több a katolikus templom mint a református. Ahol lakom mellettem 2 katolikus templom is van még egy görögkatolikus meg ortodox, és csak 2 református azok is arrébb.

2021. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

#21

A katolikusok már az elős-második század folyamán is több százezren voltak, ettől függetlenül üldözték őket. Ez nincs összefüggésben a létszámmal. Számos iszlám országban hatalmas keresztényüldözés van a mai napig, sőt távol-keleti országokban is, ahol buddhisták és hinduk vannak többségben. A japán buddhisták élve főzték meg a katolikusat például.

2021. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én is láttam a Nemaság című filmet és meghatott hogy a katolikus pap meg kellett tagadja a hitét hogy megmentse az emberi életet akiket úgy ölték meg hogy fejjel lefelé lógatták őket egy gödőrben és napokig haldokoltak.

Ó édes Istenem, adj erőt a lelkipásztor oknak és a papoknak hogy ne adják fel a hitüket és ne kárhozzanak el!

De ha én református ként oda megyek és elkezdem hirdetni a kereszténységet akkor engem is üldözni fognak. És ha a hitemért meg is tudnék halni ( bár hol és hogy hasonlíthatók magam az egykori Szent Vértanúkhoz...Istenem bocsáss meg nekem) de az egy másik dolog hogy a szemed előtt lassú kínzással ölnek meg egy csomó embert vagy megragadó a hűtését és ők életben maradnak de te elkárhozol. Olyankor melyiket kell választani, a saját lelki udvossegemst és sok ember kínok közt napok alatt pusztul el vagy a poklot de az emberek megmaradnak?

Bár az Isten és a Szűzanya óvja meg mindenkit ilyen orobatelteltol amikor emberek élete és a sajat hited között kell válasszal. Mint mondtam azoknak a poganyoknak nem számít milyen, engem mint reformatust is üldöznek. Az ázsiaiak és a muszlimok mind a tüzes pokolba fognak kerülni mert nemhogy nem keresztények de még üldözik is őket. Majd a Sátán örökké győződni fogja őket mert Krisztus a bal keze felé teszi őket és eljarhoznak.

2021. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Vagy megragadó a hitedet
2021. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"De ha én református ként oda megyek és elkezdem hirdetni a kereszténységet akkor engem is üldözni fognak."

Csakhogy a reformátusok nem mentek oda, nekik egyszerűbb volt békés területeken téríteni, például ahol katolikusok laknak. Ha megnézed, a mai szekták is csak békés helyeken tevékenykednek, mint a jehovások, hitgyülisek, stb... Egyik se megy téríteni mondjuk Indiába, Szíriába, Iránba, mert ott életük is veszélyben lehet, annyit pedig már nem ér nekik az egész. Képmutató banda az ilyen. Az apostolok nem féltek az üldözések során, ahogy a katolikus misszionáriusok sem, hogy megismertessék az Evangéliumot minden emberrel.


Egyébként örülök, hogy láttad a filmet, mert elég jól mutatta a katolikusok üldözését, még ha nem is a teljes, valódi borzalmában.

2021. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Te, van benne valami hogy a protenstáns és a többi szekta nem megy oda ahol az élete veszéjben forog. Nem hallottam én se olyat hogy egy református elment volna misszionáriusnak olyan helyre ahol nemhogy az élete de a lelki udvossege van veszéjben.

Mert ismétlem,Isten szemébe vajon melyik a helyesebb, ha a többiek életéért feláldozza valaki a lelki üdvösséget vagy ha kitart a hite mellett de végig kell nézzek a többiek haláltusáit.

Én nem vagyok katolikus....de ha mondjuk jönnének ide a muszlimok és üldöznek a keresztenyeket.....ha a szüleimrol volna szó akkor megtagadnam a hitem hogy életbe maradjanak, de másokért nem tenném meg hanem kérném Istent és a Szutanyat hogy adjon erőt elviselni ezt a próbatételt és hogy segítsen hogy csökkenjenek a haldoklok szenvedései és hogy ne kárhozzanak el és a bűneim bocsánatat kérném amiért miattam halnak meg.

2021. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Szűzanyát
2021. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Te, van benne valami hogy a protenstáns és a többi szekta nem megy oda ahol az élete veszéjben forog."

Igen, ők a kényelmes, öltönyös nyakkendős keresztények, elmennek a gyülekezetbe, vagy ATV-ben nézik, hogy a lelkész mit dadog (már ha megértik, én próbáltam, nem mindig ment), aztán haza mennek, mint akik jól végezték dolgukat. A jehovások kicsit többet tesznek, járják a teljesen veszélytelen utcákat és másokat zaklatnak alkalmatlan időben.

2021. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Te, ebbe is van valami igazság. Meg a reformátusok éneklik az értelmetlen zsoltárokat amiket Kálvin összerakott nekik. A Bibliából osszeólozta nekik de értelme nincs azoknak a zsoltároknak. Nem lehet érteni az éneket és az is igaz hogy a református papok nem tudnak beszélni hanem elvontabb mondják hogy ne értsd meg. Reformátuskent látom én is ezt a dolgot. Azt hiszik attól reformátusok hogy elvontabb beszélnek.

Barátom, elmész egy román ortodox templomba vagy akár egy római katolikus, ott is a pap Úgy Beszél hogy a Nép is Megértse. Jézus is úgy beszélt hogy megértse a nép.

A református papok nem tudják de bibliaellenes az elvont beszéd mert a Biblia megírta hogy úgy kell beszélni hogy a nép megértse. És ha én látom a saját vallásom hibáit hogyne látná egy katolikus. Én már nem is csodálom ( mint néhány nappal ezelőtt mikor kérdeztem) hogy a román ortodoxok miért tartanak minket pogányoknak.

Elvontabb beszélünk hogy a nép ne értse, hiszünk a predesztináciot ám ami egy eretnek tanítás mert Isten Mindenkit szeret és Üdvözűl.aki megtér, az egyik puspokunk, tőkés László elvált, a másik puspokunk a jelenlegi Csűry István meg felcsinalt egy román pszihikai beteg lányt és tagadja. Pedig igaz mert a román lapok megírták és az ortodox egyház is hogy egy magyar protenstans püspök egy román lányt megrontott. Mit is várjunk mi reformátusok ilyen alapon az ortodoxoktol mikor még a püspökeink se keresztények?

2021. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!