Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok a halottért egy...

Katolikusok a halottért egy nap, egy hetes, egy hónapos, és egy éves misét mondatnak. Mi a célja ennek? Hogy egy halottért misét mondanak?

Figyelt kérdés
16F vagyok, rokonomnak a nagy mamám testvérének ma lesz 1 hónapos miséje mi a célja ezeknek a miséknek?
2021. jún. 1. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mármint úgy értve gondolom, hogy a halálának egy hónapos, egy éves stb. évfordulóján.

Nálunk pl. nem szokás a "hónapos". A temetés napján nyilván van a gyászmise, és ezenkívül mi például a halálának egy éves évfordulóján szoktunk misét kérni, ezentúl meg inkább az elhunyt születésnapján.

Miseszándéknak nevezzük azt a szándékot, amire a pap felajánlja a misét. Élőkért és holtakért is lehet misét bemutatni, sőt bármilyen tisztességes szándékra is (pl. a világ békéjéért). A szentmise hitünk szerint Krisztus keresztáldozatának megjelenítése. Mivel az elhunyt már a saját javára cselekedni nem tud (tekintve hogy meghalt), ezért imáinkkal mi segíthetjük, hogy elnyerje az örök életet. Az imák között meg a szentmise áldozat mondjuk úgy, hogy a legtöbb, a legértékesebb, amit mondhatunk, hiszen itt maga Krisztus van jelen. A szeretetkapcsolat a mi hitünk szerint nem szakad meg a halállal, ezért a halottakért való ima ugyanúgy természetes, mint más embertársainkért.

(Mindjárt jó kis vita fog itt kibontakozni a halál utáni élet és a purgatórium tanítása körül...)

2021. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok katolikus, így nem vagyok benne biztos. De a katolikusok a halottakért azért szoktak imádkozni, szóval a misét is gondolom azért tartják, hogy az elhunyt hamarabb szabaduljon a purgatóriumból és kerüljön a menyországba. A katolikusok hisznek a purgatóriumban és abban, hogy Isten meghallgatja az élők könyörgéseit a halottak érdekében és könyörgésükre hajlandó elengedni a büntetésükből. Szóval feltételezik, hogy az illető nem halálos bűnben halt meg, így nem a pokolba került, hanem a mennyben vagy a purgatóriumban van. Nagy valószínűséggel a purgatóriumban, (mert igen ritka, hogy azt senki ne járja meg, mert kisebb-nagyobb vétkeik azért vannak az embereknek). Így ott vezekelnek és tisztulnak, mielőtt beléphetne a menyországba. (Ez a tisztítótűz állapota, ami az összes hibát leégeti az emberről, hogy a mennyországba már tökéletesen tudjon belépni.) Ezt szeretnék felgyorsítani, hogy kevesebbet keljen szenvednie, vezekelnie a bűneiért és hamarabb juthasson az örök boldogságba.

Én legalább is így tudom. Valami ilyesmi. Szerintem a misék is biztos ezért vannak a halottakért, hogy könyörögjenek, hogy engedje el a bűneiket és vegye fel a mennyországba minél hamarabb őket. (Meg lehet azért is, hogy könyörögnek semmiképpen ne juttassa a pokolba az illetőt.) Voltaképpen Isten könyörületességét kérik azon az alapon, hogy Isten figyelembe veszi hívei kérését.

2021. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Áá....az ortodoxoknak is ez megy. Ne törődj vele. Nálunk vagyis én régi vagyok, az ortodoxoknak van 1 hetes, 6 hetes, 1 éves és 7 évig minden évben pomanat kell tartani.

A pinába az mikor elmész az ortodox templomba, beszélsz a pópával és mikor megszervezi akkor van egy asztal amin van tészta, olaj, kenyér és azokat megszentelni aztán kell térdepelni, tomjéneznek, keresztet kell vetni meg énekelni, (egyszer láttam hogy a papok lógatták az asztalt) és imádkozni majd mikor vége akkor mindenki kap abból ami az asztalon van.

Egyszer mikor mentem az ortodox templomba borba áztatott kenyeret kaptam meg egy pohár bort. Először nem akartam menni oda de hívták hogy haideți és nem akartam megsérteni hogy visszautasítom. Nem tudom hogy az Szebtáldotas volt vajon mert egy néni hozta be a kenyeret és a bort Déva pap szentelte meg és többet is ehettek nemcsak eggyet?

2021. júl. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, pomána az mikor elmész....csak ez a hülye ördöngös elefonom elírta.
2021. júl. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!