Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha Jézus pont a katolik...

Mi van ha Jézus pont a katolikusokat figyelmeztete, hogy üldözni fogják a katolikus híveket, mert ez az eredeti egyház?

Figyelt kérdés

Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak, ha az én igémet megtartották, a tieteket is meg fogják tartani. 21De mindezt az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki elküldött engem.


Nos, a katolikusokat minden egyház üldözi. Református, hit gyülekezete, jehovák, adventisták, fiatal földesek és társai. Szerintük bálványimádóak és Máriát imádják és Mária az első, nem Jézus. Ez tényleg igaz? Mit gondoltok? Erről van bizonyíték is.


2021. jún. 26. 22:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha tényleg igaz, amit a fentebb linkelt oldal ír, akkor a karizmatikus szekták, mint a hitgyüli, is bajban vannak:

[link]

2021. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy a 2000 éves Egyháznak néhány szektától kellene tartania, azok jönnek és mennek, ma léteznek, holnap már nincsenek. Ellenben sokkal nagyobb probléma a tényleges üldözés, elsősorban közel-keleten és Afrikában, ahol a helyi kopt, etióp, szír, örmény, stb... katolikusok (és ortodoxok) valóban üldözést szenvednek, életük minden nap veszélyben van, ahogy az ott tevékenykedő misszióké is.


Amúgy milyen érdekes, hogy ezekre a helyekre nem mennek se a hitgyülisek, se a jehovások, se a mormonok, hanem csak számukra kényelmes, békés terepen tevékenykednek. Könnyebb öltönyben, nyakkendőben békés országokban házalni, pénzzel kitömött luxus lelkészt hallgatni, mint mint olyan helyekre vinni az Evangélium hirdetését, ahol a hirdetők tényleges veszélynek vannak kitéve.

2021. jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Akkor mi legyen? :/ Már azt sem lehet tudni, hogy a katolikus egyház honnan származik. Senki sem volt ott, bármit meglehet hamisítani. Nem bízhatunk egymásban sem. Szóval, csak imádkozzak néha a közeli ismerősömhöz?
2021. jún. 27. 00:04
 14/29 anonim ***** válasza:
60%

"csak számukra kényelmes, békés terepen tevékenykednek."

Na hát ez nem igaz. Ugyan is Afrika leg eldugottabb helyein is ott vannak a testvérek. Nem egy termet építettek az ottani testvéreknek, hogy méltó helye legyen Isten imádatának. Mocsarakon is keresztül mennek, voltak testvérek akik a maláriát is elkapták.

Több testvér volt börtönben a Tanúk közül Eritreában. 16 testvérünket nem rég engedték ki, voltak akik 26 évet töltöttek a hitük miatt börtönbe.

Az egész fiatalságukat bent töltötték. most a 40-50-es éveikben járnak.

Mindamellett még most is vannak börtönben fiatal testvérek.

Dél-Korea testvér 5 szolgálatmegtagadás miatt.

Eritreában 20 testvér van börtönben a hite miatt, és egyéb megnem nevezett okokból.

Szingapurban 11 testvérünk van börtönben katonai szolgálat megtagadása miatt. Tadzsikisztánban ketten vannak a hitük miatt.

Orosz országban jelenleg 59 Tanú van Börtönben. Pedig 175 ezer tanú él ott. Krím félszigeten 4-en, és sorolhatnám.

Azok a testvérek akik elvégezték a Gileád Bibliai iskolát, elutaznak olyan vidékekre, ahol nem egyszerű az élet, hogy felkutassák az embereket.

Meg kell szokniuk az ottani körülményeket, kényelmetlenségeket.

Lehet tájékozódni a jw.org honlapon.


Egyébként pedig ahova nem engedik a testvéreket, azokban is hallanak Jehováról, mivel a Testvéreink kikötőkben, kamion sofőröknek is prédikálnak, olyanoknak, akik hónapokig távol vannak az otthonuktól és más országokba szállítanak. Kiadványokat kapnak amiket magukkal visznek.

Amikor itt voltak a migránsok Pl a Keleti pályaudvarnál is, sokan kaptak az Arab és egyéb országokból kiadványokat, voltak hosszú beszélgetések.

ezek pedig ha tovább mennek, biztos, hogy elmesélik majd hol jártak kikkel találkoztak, és mit hallottak.

Ez volt az első században is.

2021. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
2021. jún. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy idézted, az üldözés okát:

"én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki elküldött engem."


Ez az igazi oka a keresztények üldözésének. Más magukat keresztényeket pedig a világban való beleavatkozásuk, és az egyházuk valamikori másokkal való bánásmódjuk miatt üldözik, nem azért mert keresztény életet élnek, csendességben a világban, és hirdetik Isten királyságának jó hírét.

az apostolokat sem azért üldözték, mert máglyára vetettek másokat, vagy mert beleavatkoztak a világ dolgaiba.

2021. jún. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

-Vannak jó és rossz emberek minden vallásban, ateisták között is van jó és rossz


-Attól hogy pl:katolikus vagy nem leszel más, csak más a követendő példa és az értékrend


-A történelem során szinte minden vallást üldöztek egy ideig

2021. jún. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ez igaz. És nem a vallást kell hibáztatni, ahogy a kést sem, hanem az embereket. Jól mondom?
2021. jún. 27. 12:14
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ezt nem teljesen értem, akkor most pl a kopt és szír keresztényeket, az etióp keresztényeket miért üldözik? Vagy ők nem is keresztények?

2021. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én nem kreálnék magamból mártírt. Nem mellesleg a Katolikus Egyháznak sokkal nagyobb ellenfele, ha lehet így fogalmazni a mostanában elhatalmasodó világrend, a fogyasztás "kultúrája" és az, hogy gúny tárgyává váltak olyan erkölcsi alapvetések, amik eddig 2000 évig nem. Illetve a 12. válaszoló által írt tényleges, emberéleteket követelő üldözés (Közel-Kelet mellett én még Kínát és Észak-Koreát is idevenném).

Nem néhány szekta ugrabugrálása a probléma.


"Az pedig nem üldözés, hogy nem mindenki ért egyet a pápista tanokkal."

Az nem, de az egyet nem értést ki lehet fejezni kulturáltan is, nem csak gyűlölködve és mindenféle hazugságot terjesztve.

2021. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!