Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jellemző, hogy nálatok térdet...

Jellemző, hogy nálatok térdet hajtanak?

Figyelt kérdés

Minap jutott eszembe az alábbi bibliai vers:


"Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."


Szerintem ez egy rendkívül fontos ige a Szentírásban több szempontból is, de most elsősorban a következő kis részlet miatt vettem elő:


"Jézus nevére hajoljon meg minden térd"


Ti gyakoroljátok ezt a "parancsot"? Nálatok a felekezetben, gyülekezetben hajtotok térdet? Persze idézőjelbe tettem a parancs szót, hisz nem olyan jellegű, mint a tíz parancs, sokkal inkább egyfajta belső késztetésnek kellene lenni, hogy aki szereti Urát az nem csak képes, de örömmel térdel, borul le előtte. Sőt akár neve előtt is, ahogy az idézetben szerepel.



2020. júl. 26. 11:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
89%

"És hogy csináljátok, hogy ne legyen ott semmilyen tárgy, mert nehogy azt higgye bárki, hogy az előtt ment a térdeplés?"


Egyszerű: nem érdekes, milyen tárgyak vannak ott, mert nem azzal kell foglalkozni, hogy mások vajon mit gondolnak, miért térdeltél le. Te magad meg úgyis tudod, hogy miért. Ez nem színház. Nem a nézőnek szól.

2020. júl. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

"És hogy csináljátok, hogy ne legyen ott semmilyen tárgy, mert nehogy azt higgye bárki, hogy az előtt ment a térdeplés?"

Engem sem érdekel, hogy mást mit gondol... Tekintve, hogy eleve a térdeléssel Istennel vagyok kapcsolatban, rá figyelek, neki szól, így nem azzal fogok foglalkozni, hogy más mit gondol.

Halkan megjegyzem: szerintem a mai világban elenyésző azok száma, aki egy ilyen gesztusnál azt figyelnék, hogy van-e előttem tárgy és vajon bálványt imádok-e éppen... A mai Isten nélküli világban sokkal "megbotránkoztatóbb", ha egyáltalán valaki imádkozni mer nyilvános helyen.

2020. júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!