Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jellemző, hogy nálatok térdet...

Jellemző, hogy nálatok térdet hajtanak?

Figyelt kérdés

Minap jutott eszembe az alábbi bibliai vers:


"Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."


Szerintem ez egy rendkívül fontos ige a Szentírásban több szempontból is, de most elsősorban a következő kis részlet miatt vettem elő:


"Jézus nevére hajoljon meg minden térd"


Ti gyakoroljátok ezt a "parancsot"? Nálatok a felekezetben, gyülekezetben hajtotok térdet? Persze idézőjelbe tettem a parancs szót, hisz nem olyan jellegű, mint a tíz parancs, sokkal inkább egyfajta belső késztetésnek kellene lenni, hogy aki szereti Urát az nem csak képes, de örömmel térdel, borul le előtte. Sőt akár neve előtt is, ahogy az idézetben szerepel.



2020. júl. 26. 11:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

10+ Egy szobornak sosem térdelek le amik a templomokban vannak.


Lévén a megszentelt emberi test Isten temploma.

2020. júl. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Magyarul a válaszoló soha sehol nem térdel le, mivel a teremtett világban nincs olyan hely, ahol nincs semmi, így még egy sivár szobában is kénytelen fizikailag egy fal előtt letérdelni, ami szerinte bálványimádás.

Az nem kifogás, hogy de hát a falnak nem ad imádatot, mivel ő sem fogadja el ezt a magyarázatot a katolikusoktól.

2020. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%

12 Szellemileg aki akarta megértette, aki meg nem akarta az ne értse.


Számomra lényegtelen, nem én élem az ő életét:)

2020. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem szellemi, hanem törvénykező ember vagy, máskülönben el tudnál vonatkoztatni a látott dolgoktól, de neked ez még nem megy.
2020. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Olyan mókás, mikor az emberek nem ismerik egymás vallását, és ilyen szalmabábokkal vitatkoznak :-)


A katolikusok abban az esetben hajtanak térdet a templomba lépéskor, ha ott van az oltáriszentség. Tehát nem egy szobornak stb. hajtanak térdet, hanem azért, mert hitük szerint Krisztus teste van jelen. Kápolnában, ahol nem taranak oltáriszentséget, nem is hajtunk térdet belépéskor. Hasonlóan letérdelünk átváltoztatáskor: akkor is Krisztus teste jelenik meg.


A protestánsok nem hisznek abban, hogy az istentiszteleten átváltoztatás történne, ezért azt sem hiszik, hogy Krisztus testévé válna ténylegesen a kenyérdarab. Ezért számukra nincs miért térdet hajtani a templomba lépéskor.


Katolikusok szoktak a szentekhez is imádkozni, közbenjárásért, és ilyenkor tényleg lehet, hogy az adott szent szobra előtt térdel valaki. De nyilván nem a szobornak térdel. Az egy másik kérdés, hogy közbenjárásért imádkozni jó ötlet-e.


Bizonyos típusú gyóntatófülkékben térdel a gyónó. Fizikailag a pap felé (de a papnak oldalról). Ilyenkor nem a pap személyének szól a térdelés, hanem a pap Krisztust helyettesíti.


Remélem, minden lényegesre kitértem :-)

2020. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
21%

15*Remélem, minden lényegesre kitértem :-)


Szerintem kezd előlről:D De a 10 parancsolatot ne felejtsd ki-tudod a valósat, kedves Jezabel, vagy Andizsuzsi?:D

2020. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%

"Számomra Jézus a király-neki térdelek le egyes egyedül. Semmi másnak."

Oké, és volt erre már példa az életedben (mármint hogy letérdeltél Jézus előtt)? :))

2020. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk igen. Jellemző, hogy térdet hajtunk Krisztus előtt. :))
2020. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
És hogy csináljátok, hogy ne legyen ott semmilyen tárgy, mert nehogy azt higgye bárki, hogy az előtt ment a térdeplés?
2020. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"És hogy csináljátok, hogy ne legyen ott semmilyen tárgy, mert nehogy azt higgye bárki, hogy az előtt ment a térdeplés?"

Ez miért fontos? Mit számít, hogy más gyűlölettel teli gonosz ember mit gondol? Hiszen nyilván nem az adott tárgy előtt térdel le, hanem Krisztus előtt, amire a Szentírás is felszólít minket.

2020. júl. 26. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!