Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jellemző, hogy nálatok térdet...

Jellemző, hogy nálatok térdet hajtanak?

Figyelt kérdés

Minap jutott eszembe az alábbi bibliai vers:


"Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."


Szerintem ez egy rendkívül fontos ige a Szentírásban több szempontból is, de most elsősorban a következő kis részlet miatt vettem elő:


"Jézus nevére hajoljon meg minden térd"


Ti gyakoroljátok ezt a "parancsot"? Nálatok a felekezetben, gyülekezetben hajtotok térdet? Persze idézőjelbe tettem a parancs szót, hisz nem olyan jellegű, mint a tíz parancs, sokkal inkább egyfajta belső késztetésnek kellene lenni, hogy aki szereti Urát az nem csak képes, de örömmel térdel, borul le előtte. Sőt akár neve előtt is, ahogy az idézetben szerepel.



2020. júl. 26. 11:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusok minden templomba belépéskor térdet hajtanak.
2020. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusoknál.

A protestánsoknál nem.

2020. júl. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

*"Ezért Isten felmagasztalta, és olyan nevet adott neki, amely fölötte van minden névnek, hogy Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr."


A térdhajlás az általad írt Ige részletben annyit tesz-hogy legyőzte.


A harcosok sosem térdelnek le senkinek,inkább elpusztulnak, csak a Királynak, és Jézus a Király az Atya Isten dícsőségére.

2020. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%
3+ A harcosok szobrok/bálványok előtt meg végképp nem térdelnek le.
2020. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3

Bocsi, de ezt egyáltalán nem értem. A Szentírás szerint a mennyi szent angyalok is leborulnak Krisztus előtt. Te például szoktál térdet hajtani?

2020. júl. 26. 11:35
 6/22 anonim ***** válasza:
8%

5 Nem értettél semmit az írásomból? Akkor még egyszer:


*csak a Királynak, és Jézus a Király az Atya Isten dícsőségére.


Király=Jézus Krisztus.

2020. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%
5+ Tehát: Jézus Krisztusnak borulok le, de bálványok előtt, szobrok előtt soha.
2020. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

7+ Úgy hogy nyugodtan nyomhatod továbbra is a mínuszt.


Egyetlen valódi, felkent keresztényt nem találsz, aki ne úgy tenne, ahogy én. Aki élettelen szobrok előtt letérdel az bálványimádó.

2020. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Továbbra se értelek, de szerintem te se értetted meg, amit idéztem:

"Jézus nevére hajoljon meg minden térd"


Ezt te gyakorlod, vagy sem? Tényleg egyszerű a kérdés, nem érdekel semmi mellébeszélés. Látom, hogy rengeteg kérdést szétrollkodsz, de erre nem vagyok kíváncsi, nem azért írtam ki. Ha nem tudsz erre normálisan válaszolni, üss fel egy könyvet, olvasgass, foglald le magad, vagy egyszerűen máshol trollkodj.

2020. júl. 26. 11:40
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

9 Itt egyes egyedül te nem érted a lényeget:D


*"Jézus nevére hajoljon meg minden térd"


Számomra Jézus a király-neki térdelek le egyes egyedül. Semmi másnak.

2020. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!