Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen néhány ateista?

Miért ilyen néhány ateista?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szánom,nyilvánvalóan nagyon sok értelmes,elfogadó ateista van,akikre nem igazak a következők,nem akarom megsérteni őket a kérdésemmel.

Én egy keresztény lány vagyok,a vallás nagyon fontos az életemben,de nem nézem le azokat,akik nem hisznek,téríteni meg végképp nem próbálom őket.Mindenkinek magánügye,hogy mit hisz,mégis a legtöbb ateista barátom szereti felhozni a vallást,és elég sértő dolgokat mondanak,pedig nagyon toleránsnak tartják magukat minden tekintetben.Én nem fenyegetem őket pokollal,akkor miért szidják nekem Istent,az egyházat,miért mondanak nekem gusztustalan pedofil papos vicceket?Ha elmondom nekik,hogy keresztény vagyok (sosem én kezdek neki a témának!),akkor többnyire hülyének néznek,és próbálják megmagyarázni,hogy amiben hiszek,miért bolondság.

Én elfogadom mindenki vallási nézetét,politikai beállítottságát,szexuális orientációját,de akkor ők nekem miért nem adják meg az alapvető tiszteletet? Nagyon bántó.



2020. júl. 4. 18:44
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ritka eset, én is hívő vagyok, és szinte csak ilyen ateistával lehet találkozni mind az interneten, mind a való életben.

Én sem szeretnék általánosítani, de amivel eddig valaha találkoztam, 10/8 ateista ember ilyen, amit leírtál.


SOSE vedd magadra azt az inget, ha nem a tiéd!!!!!!!

2020. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!