Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen néhány ateista?

Miért ilyen néhány ateista?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szánom,nyilvánvalóan nagyon sok értelmes,elfogadó ateista van,akikre nem igazak a következők,nem akarom megsérteni őket a kérdésemmel.

Én egy keresztény lány vagyok,a vallás nagyon fontos az életemben,de nem nézem le azokat,akik nem hisznek,téríteni meg végképp nem próbálom őket.Mindenkinek magánügye,hogy mit hisz,mégis a legtöbb ateista barátom szereti felhozni a vallást,és elég sértő dolgokat mondanak,pedig nagyon toleránsnak tartják magukat minden tekintetben.Én nem fenyegetem őket pokollal,akkor miért szidják nekem Istent,az egyházat,miért mondanak nekem gusztustalan pedofil papos vicceket?Ha elmondom nekik,hogy keresztény vagyok (sosem én kezdek neki a témának!),akkor többnyire hülyének néznek,és próbálják megmagyarázni,hogy amiben hiszek,miért bolondság.

Én elfogadom mindenki vallási nézetét,politikai beállítottságát,szexuális orientációját,de akkor ők nekem miért nem adják meg az alapvető tiszteletet? Nagyon bántó.



2020. júl. 4. 18:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem a barátaid.
2020. júl. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Ezek szerint rossz emberekkel veszed körbe magad, és beőlük kiindulva általánosítasz.
2020. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Azon kívül, hogy nem nevezhetők barátaidnak, nagyképű (mert mindent IS ők jobban tudnak), gondolkodásra és empátiára képtelenek.

.

Mindemellett kérdésed hibás, mert általánosítasz. Ismerőseid az ateistáknak csak kis hányadát teszik ki.

.

Minden esetre ilyen "barátok" mellett ellenségre nincs is szükséged.

2020. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

"legtöbb ateista barátom"


Isten szava ezért tanácsolja azt, hogy válogassuk meg a barátainkat. Ez nem azt jelenti, hogy akkor nem lehet beszélgetni másokkal. Viszont a kapcsolat tartás mennyiségét, és minőségét, ne pazaroljuk az ilyen személyekre.

A Bibliában emlitve van még, hogy a hittestvérekkel való kapcsolattartásban is legyünk körültekintőek, hiszen nem egy forma a lelkiismeretünk, és vannak akik szabadabra engedik a gyeplőt, mint kellene.

(1Korintusz 15:33) 33 Ne vezessenek félre titeket. Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat.

2020. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Elnézést az általánosításért,de a kérdésemben megírtam,hogy nem minden ateistáról gondolom ezt. Másrészt a barátaimnak tartom őket,mert sok más dologban egy húron pendülünk,meghallgatnak,segítenek,ha tudnak,de azt az egyet,hogy ne osszák nekem az észt,nem bírják ki.

Múltkor a legjobb barátom,akivel kisiskolás korunk óta összetartunk, kezdett rá,hogy ,,ha Isten létezik és vigyáz ránk,akkor nagyon szar munkát végez,mert olyan sok szenvedés van ebben a világban.". Szerintem aki így gondolkozik,az egyszerű,mint az anyaföld,mégsem bántom meg azzal,hogy ezt az arcába vágjam.

2020. júl. 4. 19:13
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező pontosan tudom miről beszélsz, de ne vegyél egy kalap alá minden ateistát a primitív harcos vulgár materialista ateistákkal.
2020. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, ha római katolikus vagy, akkor szembe kell nézned azzal, hogy a római katolikus felsőpapság körében is sokan rendszerszintű problémákról beszélnek, amelyek a papi pedofíliát a véleményük szerint például előidézik.


Benedek nyugdíjazott pápa szerint például a 60-as évek szexforradalmát a Római Katolikus Egyház és különösen annak papsága nem tudta kellően lereagálni, hanem az erkölcsi romlás megjelent meg a Róma Katolikus Egyház papjai között is.

2020. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#7 Értem,de nem erről szólt a kérdésem. Ettől függetlenül sértő,ha minden papunkat perverz pedofilnak állítják be.Ateista pedofilok is vannak szép számmal.
2020. júl. 4. 19:46
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Nézd kérdező: semmi alapja sincs annak, hogy létezne Isten vagy Jézus Krisztus valóban a Megváltó lett volna emberfeletti képességekkel megáldva

Szóval egyenlőre még csak egy könyv a Biblia a benne lévő dolgokra meg semmilyen bizonyiték nincs, ezért nézik hülyének azt akik egy olyan Istenhez vagy Jézushoz vagy akárkihez imádkoznak akinek a létezése egyenlő még egyenlőre a nullával materiális értelemben

A sok pedofil pap meg egy létező fogalom volt egy időben főleg külföldön ma már nem hallani ilyet.

Egyébként a papok vagy az apácákat szokták toszogatni vagy pedig a hivők közül valakit nem mai téma már ez, ők is emberből vannak

Nekem is volt jezsuita pap ismerősöm és a tiltás ellenére együtt lakott a pap lakban egy nővel aki a hivei közül került ki

Tudta ezt mindenki ez egy nyilt titok volt,sokan szóltak is, hogy nem kéne ezt ilyen nyilvánosan csinálni de ők továbbra is együtt éltek

Ki is derült a dolog évek múlva, és a pap inkább felhagyott a hivatásával és csinált két gyereket a nőnek de ettől függettlenül még azt hiszem a mai napig vallási körökben forgolódik

2020. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 tgt ***** válasza:
81%
Kérdező: Ha ők olyan jó barátaid, akkor miért nem beszéled meg velük, hogy téged bánt, ha ilyeneket mondanak?
2020. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!