Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem a Poklot, de csak...

Nem értem a Poklot, de csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Azt nem értem,hogyha az ember jó életet él akkor a mennybe kerül és ott csodásak a körülmények, angyalok dala, felhők..stb.


De ha a pokolba kerül akkor ott örök szenvedés vár rá és kínzás.


Na most itt nem értek valamit. Ha a Sátán is gonosz akkor miért kínoz magához hasonlóakat?

Ha egy ember imádja PL: A Sátánt és az ő nevében gyilkol, kínoz, csonkol stb... akkor odaát nem kap tiszteletet érte?


Vegyünk egy börtönt, a börtön Góréja...egy régi sittes aki brutális és fél tőle mindenki, de tisztelik.

NA most jön valaki és ő is brutális gyilkos, őt is tisztelik....majd a góré azt mondja: Ez a Fickó nagyon durva fazon, bevesszük ....és nem gyepálják szét mint friss húst, mert pl: megölt egy őrt kegyetlen módon.

Bizonyítja nem csak a kinti hanem a benti dolgai is rátermettségét.


Most ezt én nem értem vagy ez másnak is feltűnt már?


Amúgy deista vagyok és érdekel a téma.


2010. júl. 23. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Azért nem érthető, mert a poklot egy helyszínnek, és Sátánt pedig személynek képzeled el. Ezek csak fogalmak de konkrétan nem léteznek. Viszont ha ezt a példát követed, tehát a becstelent, akkor te is nem létező leszel, már ha érted mire gondolok!? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Last....már megint megmondtad a frankót.


Amúgy igen,de közben szó szerint értelmezve is elgondolkodtató.

2010. júl. 23. 10:12
 3/21 anonim ***** válasza:

szólj ha vannak kérdéseid. Válaszolok szívesen, van mi segítsen a tisztánlátásban. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A poklot nem érteni kell, csak érezd az otthon melegét.
2010. júl. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is már elgondolkodtam ezen a kérdésen. Ha a pokolnak "fizikailag" fogható formája lenne és ha sátán lenne az "igazgató",akkor ésszerűbb ,ha nem bocsánat kérésig kínozzák a kárhozottat, hanem tovább mélyítik a bűnét.

Vagyis a pokol a bűnösök paradicsoma.



Az életben elkövetett bűnöket nem bánja meg ,sőt jó dologként gondol vissza rá

2010. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan mint az iskolás és a matektanár példája. Van egy kis szemüveges stréber gyerek aki imádja a matekot és mindent megtenne, hogy a tanár figyelmét kiérdemelje. Viszont a tanár "undorodik" a gyerek túlbuzgó viselkedésétől és már inkább ő is szekálja nem csak az osztálytársai. Hiába tesz meg mindent, sőt! Minél jobban igyekszik a tanár annál inkább eltávolodik. Lehet így van az ördöggel is, pont mint velem. Kiráz a hideg ha valaki túlbuzgó, és zavar is. Ilyenkor fordul meg a fejembe az, hogy ez akkor is követ ha belerúgok, akkor meg miért ne tenném meg?


Nem, ne értsetek félre, fizikailag nem bántottam ezért még senkit és nem is szándékozom. Nem is szeretem ugráltatni sem az ilyen embereket, bár volt már rá alkalom, hogy mégis megtettem. Nem vagyok rá büszke de akkor úgy éreztem meg kell tennem az egóm miatt. És nem, nem hiszek ebben az egészben.

2010. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha Biblikus szempontból nézzük, akkor azt látjuk,hogy Isten teremti az embert saját képére, és ráadásul annyira szereti,hogy emberi formát vesz fel és meghal érte.

Ez Lucifernek nem tetszik, aki mint a Biblia állítja, embergyilkos volt kezdettől fogva. Vagyis az ő lázadása Isten ellen egyetlen formában merülhet ki: az isteni képmást az embert próbálja elpusztítani. A bűnre csábítás lenne ugyebár a módszer, de mivel Lucifer lényében nincs szeretet, nem érti,hogy Isten miért szereti a bűnös embert. Így az ember teljes sárba rántására és felemésztésére törekszik.

Ha olvasol fantasyt azt látod, hogy a gonosz -mivel nincs benne szeretet- nem tartja be a szavát, nem jutalmazza hűséges szolgáit,kihasznál mindenkit az érdekében és elemészti őket is. Pl Voldemort a Harry Potterben vagy Palpatine császár a Csillagok háborújában.


Mindez szimbolikus, a sátán a sötét pont, amely Istenen kívül van, a menny és pokol pedig állapot. Elsővel értek egyet.

2010. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A mennyben jobb a klíma de a pokolban több az ismerős
2010. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Olvasok Fantasy-t és igen, a gonosz nem szokta betartani a szavát. De azt is vedd figyelembe, hogy egy gonosz seregben részt venni bizonyos előnyökkel jár.


PL: Gyűrűk Ura, Sauron seregének egyik vezetője a névtelen akit Sauron Szájának is neveztek.....ő egy kis csicska volt akiben viszont Sauron látta a lehetőségeket és nagy mágussá tette.


Darth Sidious a Csillagok Háborújában Anakinban is meglátta a lehetőséget és Darth Vadert faragott belőle.


Vagyis, ha szó szerint veszed a Bibliai poklot akkor nem értem,hogy miért hinnék azt,hogy Sátán az övéit irtaná.

Attól,hogy ember és emberként élt attól még az a halandó démoni bűnöket követett el.


Épp,hogy amint belép a Pokol kapuján egy pacsit kéne adnia és felrakni a dicsőségfalra (ez erősnek hathatott, pedig csak viccesen akartam leírni).

2010. júl. 23. 11:58
 10/21 anonim ***** válasza:
A törvény az, hogy mindenkivel azt tedd, amit vársz, hogy veled tegyenek. A pokolban az vár a bűnösre kamatostul, minden közvetlen és közvetett következménnyel, amit az életben tett másokkal és az Úrral. A Sátán birodalmában nincs tisztelet, mert ő sem tisztelte az Urat, hát hogy tisztelne egy nála jóval kevesebb hatalommal bíró emberi lelket?
2010. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!