Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki imádkozna értem?

Valaki imádkozna értem?

Figyelt kérdés
Nem anyagi imát kérnék. Lelkileg, érzelmileg, ki vagyok. Anyukám beteg, a párom itt hagyott. Nagyon ki vagyok. Ha anyukám nem lenne már fel adtam volna. Nem tehetem meg mert ő sem dobott el kis gyerek koromba. Vele kell maradnom arra az egy két évre. De úgy érzem nem sokáig bírom. Én még a jó istennek is a fekete báránya vagyok?
2011. nov. 10. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze....


De nem vagy feketebárány. Istennek egy igagz báránya van, az Úr Jézus Krisztus...


"Boldog ember az, a ki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, a mit az Úr ígért az őt szeretőknek." Jak 1,12


Tarts ki!!!


Üdv: L

2011. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

miért vannak a megpróbáltatások? mi ez a "fekete bárány"?

Isten irgalma végtelen. Vannak elkallódó bárányok - akikért a Jó Pásztor életét feláldozva is elmegy..

Imádkozom, de Te is imádkozz, Kérdező. Ha hálát adsz Istennek, hatás-ellenhatásként érzed a kegyelmet. Ezért, aki nem hálás: életét kegyetlennek érzi (amit maga vont meg, magától)

Kharisz - Gratis- hála és kegyelem a szó a görögben, latinban mindkettőt jelentette, egyszerre. Ez a "kifelé és befelé" ható dolog, egyszerre van.

2011. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A mai világban a legtöbb ember az anyagi gondjaikkal vannak el foglalva. Soha nem voltam anyagias,én kis komfort nélküli kis házban lakom. gondba vagyok a minden napi megélhetéssel. De ez nem érdekel,az érdekel hogy akit szeretek az velem legyen. De sajnos ki esnek mellőlem. és ez bánt a legjobban.
2011. nov. 10. 12:48
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok időm jut mostanában imára de azért imádkozom érted. Milyen vallású vagy? Ha szabad javasolnom akkor próbálj meg közösséget és lelki vezetőt keresni ha még ezek közül valamelyik nincs neked. Nem kell egyedül küzdeni.

Ajánlok neked egy imát, ezt mondd el naponta:

"Csak egyet kérek Uram: azt, hogy mindig, minden körülmények között egyre jobban és jobban szeresselek, és örökre elmerüljek és eltemetkezzek Benned. Csak Tebenned éljek, csak Te légy egyedüli örömöm és boldogságom most és örökkön örökké. Ámen."

2011. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok imádkozni,mert igazából nem tudom az ima szövegét.De szívesen imádkozom érted a magam mondján ha úgyis megfelel neked..
2011. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Én mindenkiért imádkozom minden este. Az egész világért! Így te sem maradsz ki ;)


24/n

2011. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Református vagyok. Nem sok olyan nap van hogy,egyszer naponta ne mondjam el a Mi atyánkat,és naponta többször, hogy jaj Istenem most segíts. Szoktam imádkozni, ami a mai emberekre nem jellemző.
2011. nov. 10. 13:29
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, és nem csak akkor imádkozom ha bajban vagyok,ha nem ha valami jól sikerül,mindig meg köszönöm.
2011. nov. 10. 13:32
 9/18 anonim ***** válasza:

Általában nem az imát, hanem a hálát felejtik el az emberek.

Nap végén a jó dolgokért érdemes hálát adni, ha egészen aprók is. Így az ember sokkal jobban érzi magát és egyre jobb dolgok jöhetnek az életébe.

2011. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

látod Kérdező, máris jobb, érződik a beírásaidon. Tudatosítani kell a dolgokat amennyire megy,szembenézni. Mert a végén szemtől-szemben fogunk állni "ott".

A sok szenvedés felkészít arra, ahol már nem lehet elmenekülni.üdv:#2-anonimanna

90. zsoltár - Tebenned bíztunk eleitől fogva

http://www.youtube.com/watch?v=aysIUGa9l_U

Ady: Ádám hol vagy?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..

2011. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!