Milyen vallás illene hozzám?
Pogány vagyok, szerencsére nem lettem megkeresztelve. Sokáig ateista voltam, a vallás ellen lázadtam.
Most már elég érett vagyok hozzá, hogy legalább elgondolkodjak a témán. De őszintén szólva ami itthon a legnépszerűbb - a kereszténység - nekem valahogy nem fekszik.
Nem hiszek a Bibliában leírt Istenben, amúgy is egy nagy marhaságnak tartom a Bibliát (bocsi keresztények, és ne álljatok le velem vitázni, attól még a véleményem nem változik!) szóval ez abszolút kilőve.
Viszont szeretnék hinni valamiben. Valami felsőbb erőben. De nem tudom melyik vallás milyen és miben különbözik és miért kéne nekem azt választanom.
Kicsit úgy érzem magam mint amikor pályaválasztás előtt nem tudom mi akarok lenni....
Honnan kéne tudnom milyen vallás illik hozzám?
a pogány szóra akartam még reagálni:
Akkor ateista vagyok na :D Teljesen lényegtelen a kérdésemet illetően.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
# 20
Nem kettyósok? A mormonok?
Lássukcsak, az alapítójuk állítása szerint a kertjének a végében angyalok aranylemezeket ástak el, amit ő egy év múlva elővett, a lemezeket a kalapjába téve egy kővel fordította le, és mondta tollba, ez lett a mormon könyve... ami plusz irodalom a Biblia mellé náluk.
Apropó, nem ezt írtad alapból:
"Nem hiszek a Bibliában leírt Istenben, amúgy is egy nagy marhaságnak tartom a Bibliát"
Márpedig a mormonok másik szent könyve az a Biblia, ők is keresztények, stb...
Jó, akkor a mormonok is hülyék, most jobb? :)
A Bibliát is egy rakat idióta írta meg egy rakatnyi marhassággal. Ennyi.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Tisztelt kérdező! Ha jobban belegondolunk, már a kérdésed is egy természetellenes állapotból indul ki! Tudniillik abból, hogy nincs (vallásos) igazság, ami megismerhető, alapos és őszinte kutatással kideríthető. A kérdésedból az látszik, hogy téged nem az igazság, hanem egy neked szimpatikus dajka mese érdekel.
Tudom, hogy az emberiség többsége ilyen, nagyon hiszékeny és sokan könnyen vezethetők, de akkor is igaz, hogy ha nem az igazság vezérel a világnézeted kutatásában és megválasztásában, akkor csak egy hiszékeny és vezethető senki leszel, akivel a szellemi vezéreid azt tesznek, amit akarnak, arra használnak, amire az érdekeik kívánják! Többek között ezért mentek milliók a vágóhídra és gyilkolták egymást, még egyazon egyházon belül is. Ezért követnek el a hívők milliói annyi szörnyűséget!
Nem tudom ezt miből szűrted le, de természetesen az igazság érdekel, de úgy gondolom ez az életben sosem fog kiderülni, majd csak a halálunk után. Vagy még akkor se.
Jelenleg a tudományban hiszek, de szeretnék találni egy csoportot akik azonos mesét találnak a legvalószínűbb igazságnak. Erről van szó. :)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Tisztelt kérdező, akkor ok! Ez így már tiszta.
Csak azért írtam az előbbit, mert a kiírt kérdésed - a "milyen vallás illene hozzám" teljességgel arra utal, mint amit a legtöbben csinálnak ma: abszolút figyelmen kívül hagyják az igazságot, ha már vallásos családba születtek, akkor is a "szenthagyomány" az első, semmit nem kérdőjeleznek meg, csak elfogadják, amit "készen" kaptak.
Ha meg még nem vallásos az illető, akkor is ez a mai, szélsőségesen liberális attitűd, ami ma fő vezérlő elvként a fejekben van, úgy irányít, hogy "elsősorban mi a jó nekem", milyen hitnézet passzol hozzám...
Tehát nem az számít, ami az egyedüli JÓ kiinduló alap lehetne csak, hogy "mi az igazság", hanem hogy nekem mi tetszik szubjektíve. Ez az ami miatt a fentit megfogalmaztam.
Ha alaposan és tényleg részrehajlás nélkül kutatsz viszont az IGAZSÁG után, akkor észre fogod venni, hogy nincs, nem is lehet ellentmondás a tudomány és a vallásos igazság között!
De hangsúlyozom: a valódi, bizonyított, a szemünk előtt működő és sokadszorra ellenőrzött tudományos tényekre gondolok, nem csupán a manapság népszerű mesékre, melyet tudományos köntösben adnak elő, de valós bizonyíték valójában nincs mögötte. Nos az ilyen tudományos igazságok valójában erősítik a vallásos hitet.
Hiszen már a Biblia (keresztény kultúrkörben élünk) korrekt és az egyházak mély és elfogult befolyásától mentes tanulmányozásához is komoly tudományos segítséget kell hívni. És akkor viszont olyan meglepő és nagyszerű igazságok tárulnak elénk, amit a legtöbb elfogult és a hagyományokat követő teológus sem vesz észre a saját egyházában.
Hiszen a Biblia tanítása merőben különbözik a mai "kereszténynek" állított fősodortól.
26os!
Én egy bugyuta mesének látom a Bibliát és semmi valóságost nem találok benne! De lehet hogy a bugyuta kifejezésekben elvesztettem a fonalat szóval ha nekem privátba el tudod mondani úgy hogy értsem is, ée hogy higyjek is neked, na akkor leszek majd keresztény! Addig viszont ez àll tőlem a legtávolabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!