Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezitek a következ...

Hogyan értelmezitek a következőket:"Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, aki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon. " "Jákobot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem. " És a Róma 9-et?

Figyelt kérdés

2015. nov. 20. 13:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az elso egyertelmu. Az ongyilkossag tilalma, vagyis a magad dontesebol nem kerulhetsz hozza.
2015. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én valamiféle vallási hablatynak értelmezem.


Remélem nem akarod felrobbantani magadat!

2015. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%

Itt Jézus Krisztus bizony a fizikai testbe születésünk előtti lelki létezésünkre utal. Mivel vannak, akik azzal a szándékkal születnek le a földre, hogy megtérjenek és Jézus Krisztust kövessék, és vannak olyanok, akik nem ezért, hanem pld. a még nagyobb hatalom megszerzésért. Ezeket az utóbbiakat nevezte Jézus az ördög atyától valóknak, akikért hiába is imádkoznánk.


Szent Pál , ha tényleg ezt írta R9-ben, akkor tévedett, és belevitte az Isten üzenetébe saját magát is, mivel Isten nem gyűlöl senkit sem, csak szeret.

2015. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
„Jákobot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem. ” ez egy "jogi formula" volt a korban, ebben az esetben arra mutat, hogy Jákobé lett az elsőszülöttségi jog, és nem jelent tényleges érzelmi töltetet
2015. nov. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha valakinek a szíve megfelelő, még menthető, akkor Isten képes őt vonzani. Magyarul csakis Isten által kaphatjuk meg a kegyelmet, nem pedig mindenféle törvény betartása által, ahogy hirdetik a hazug tanítók. Nincs olyan, hogy betartom ezt, azt, amazt és az elég.


Ézsau irigy volt és önző, a testvérgyilkosság megmutatta a valódi énjét. Vagy mire gondoltál ezzel kapcsolatban?

2015. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

(2Tesszalonika 3:2) . . .mert nem mindenkié a hit.



Jehova személy szerint vonz minket a Fiához és az örök élet reménységéhez. Hogyan? A prédikálómunka által, amelynek során mi is hallottunk a jó hírről, valamint a szent szelleme által, mellyel Jehova segít nekünk felfogni és alkalmazni a szellemi igazságokat a korlátaink és hiányosságaink ellenére. Jehova ezért ugyanazt mondhatja rólunk, mint amit Izraelről mondott: „Örök szeretettel szerettelek, azért vontalak magamhoz hűségesen” (Jeremiás 31:3, Úf.).


. Ezekből a szavakból kiderül, hogy Isten segítségére van szükségünk ahhoz, hogy Krisztus tanítványává váljunk. Hogyan vonzza Jehova a juhszerű egyéneket a Fiához? A jó hír prédikálása és a szent szellem működése által. Például amikor Pál és a misszionáriustársai Filippiben voltak, találkoztak egy Lídia nevű asszonnyal, és megosztották vele a jó hírt. Az ihletett beszámolóban ez áll: „Jehova szélesre tárta a szívét, hogy odafigyeljen a Pál által mondottakra.” Igen, Isten a szent szellemével segített neki megérteni az üzenetet, és ennek eredményeként ő és a háznépe megkeresztelkedett (Csel 16:13–15).

A Teremtő nem tekinti az emberi családot arctalan tömegnek. Gondosan megvizsgálja az egyéneket, és gyengéden vonzza magához azokat, akiknek helyes a szívállapotuk


az utolsó napon való feltámasztás azt jelenti, hogy Krisztus a királysága alatt fogja az embereket feltámasztani, nem előbb nem később, hogy itt legyenek a szeretteikkel, és éljenek.

2015. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

a 2. vers így szól:Isten kijelenti: „Szerettelek titeket.”

Ugyanebben a versben egy példát is említ, amikor kijelenti: „Jákóbot . . . szerettem.” Jákob olyan ember volt, aki hitt Jehovában. Jehova később Izraelre változtatta Jákob nevét, és Jákob az ősatyja lett Izrael nemzetének. Jehova azért szerette őt, mert Jákobnak volt hite. Jehova a nép közül is szerette azokat, akik Jákobhoz hasonlóan gondolkodtak róla


. Vajon miért érzett iránta másként? Azért, mert Jákob magasztalta Jehovát, az ikertestvére, Ézsau viszont nem. Ézsaut Edomnak is hívták. A Malakiás 1:4 az istentelenség határának nevezi Edom földjét, és elmondja, hogy Isten haragszik a lakóira. Ézsau azután kapta az Edom nevet (amely ’vöröset’ jelent), hogy eladta értékes elsőszülöttségi jogát Jákobnak némi vörös főzelékért. „Így veté meg Ézsaú az elsőszülöttséget” — mondja az 1Mózes 25:34. Pál apostol arra intette hívőtársait, hogy vigyázzanak, „hogy e g y parázna se legyen, és olyan se, aki nem értékeli a szent dolgokat, mint Ézsau, aki egyetlen ételért cserébe odaadta elsőszülöttségi jogait” (Héberek 12:14–16).

Miért hozta összefüggésbe Pál Ézsau tetteit a paráznasággal? Azért, mert az Ézsau-féle gondolkodásmód oda vezethet, hogy nem értékeljük a szent dolgokat. Ebből pedig súlyos bűnök származhatnak, például paráznaság.

2015. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

a Róma 9?


melyik rész melyik vers?

pontosabb adatot kérek szépen

2015. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Tévedtem, mert valamiért összekevertem Ézsaut Káinnal, de mivel ez tegnap történt nem tudom megmondani, hogy miért csináltam ilyet. Ne hari.
2015. nov. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Mindezen igeversek, részletek, valamint a teljes Róm 9. mire enged következtetni? Szerintetek a megtérés adatik vagy az ember döntése, esetleg mindkettő?
2015. nov. 21. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!