Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mindig engem találnak...

Miért mindig engem találnak meg az utcán a csaló kéregetők? Le tudnám rázni őket valahogy?

Figyelt kérdés
Remélem jó kategóriába írom a kérdést. Reggel mikor munkába megyek és késő délután hazafelé menet is mindig odajönnek hozzám ezek az utcai csalók.Itt most nem hajléktalanokra gondolok hanem ezekre a kamu adománygyűjtőkre és hasonlókra.Gondolom más is találkozott már velük,forgalmas csomópontok mellett "dogoznak".Van amelyik képeslapot akar velem megvetetni,állítólag árva gyerekek részére megy az adomány 4-5 ezer forintért árulnak egy lapot.A másik süketeknek gyűjt.A harmadikat kirabolták és kell neki vonatpénz,hogy hazajusson a Kárpátaljára.Van amelyik aláíratott velem valami környezetvédelmi petíciót,én hülye alá is írtam és utána pénzt kért én meg otthagytam.Kiabált utánam. :D Ha hétvégén is megyek valahova akkor is megtalálnak például a Nyugati környékén.Már megfigyeltem hogyha 6 ember megy az utcán akkor is szinte kivétel nélkül mindig hozzám jönnek oda.Ezt túlzás nélkül mondom.Igyekszem kikerülni őket,ha már messziről látom,hogy mit akar.Ha ez nem sikerül akkor egy bocs nem érek rá-val megyek tovább.De azt vettem észre,hogy egyre erőszakosabbak.Egy bizonyos kisebbséghez tartozó hölgy utánam is köpött és trágárul kiabált rám mert nem vettem be neki,hogy rákos gyerekek részére árul tollakat kétezer forintért.Néha félek,hogy rám támadnak.Más is van hasonló helyzetben,hogy így tapadnak rá?Hogyan koptassam le őket hatékonyan?
2018. szept. 14. 19:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok időd lenne, azt mondanám, menj i te is a közelükbe, és figyeld őket, minden nap, egy héten át, hogy mikor, kiket választanak ki és kik azok akikhez meg se próbálnak odamenni, és ha odamennek valakihez, akkor hogyan indítják a lejmolást. Ennek is külön megvan a technikája, hozzád nem úgy fog szólni, mint egy tizenéves sráchoz vagy egy 60 éves anyókához, és nem úgy mint egy rockerhez vagy egy zakós figurához. Sokat tanulhatnál belőle, hogy el tudd kerülni őket, tudd kezelni a velük való összefutást.
2018. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!