Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kéregetők hogyan várhatják...

A kéregetők hogyan várhatják el, hogy sok pénzt adjon az ember nekik?

Figyelt kérdés

Sok kéregetőbe futok bele. Ha szimpatikus az adott kéregető akkor pár száz forintot(2-300) szívesen adok ha van apró a zsebembe de többet nem. Gyakran van olyan, hogy elmondja, hogy mire gyűjt (pl. beteg gyerekeknek) és papírja is van róla de hozzá teszi, hogy 3000 ezer forintot kér. Ezen felhúzom magamat ha iylen van mert ebben az országban hogyan képzeli el, hogy az emberek fölösleges több ezer forintokkal rohangálnak az utcán. Továbbá olyan is van aki eladja a hattyú halálát, hogy elvesztette a pénztárcáját (kicsit gyanúd volt a figura de ezt most nem rész adjak neki 2 ezer forintot, de mondtam, hogy nem tudok adni mert akkor nem tudok bevásárolni erre mondja hogy milyen rossz ember vagyok.

Miért nem a rózsadombon kéregetnek? Vagy álomvilágban élnek ezek?


2017. jan. 7. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:

*kicsit gyanús volt a figura de ezt most nem részletezném

elnézést a helyesírási hibákért

2017. jan. 7. 19:15
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az átlátszót még benyelik a naívak túlbuzgók . Szervezetek nem kéregetnek se úton se házaknál . Azt is eljátsszák ha adsz lesik mennyi van nálad milyen cuccok és lesben elhappolják vagy követ egy másik társ lakásig ... A leépült figura szeszre költi vagy kitette a koldus maffia . Ezek támogatása aktív rossz tett .
2017. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkoznak, aztán jön egy idősebb ember, vagy egy túl jóhiszemű, akit palira vehetnek.


Én is szoktam adni pár száz forintot, ha látom, hogy tényleg nagy szüksége van rá. A múltkor a Mciben voltam a barátommal. Belépett egy nagyon rosszul, hiányosan öltözött idős ember és kért egy menüt. Figyeltem, láttam, hogy erzsébet utalvánnyal akar fizetni, amit persze nem fogadtak el, nyilván már régen lejárt, Ő meg az Isten tudja honnan szerezte. A lényeg, hogy meglátszott rajta, hogy éhes, fázik és nem szokott a Mciben enni. Oda léptem hozzá és kifezettem neki. Viszont a múltkor szintén a Mci előtt már éppen ültem be a kocsiba és oda lépett mellém egy fiatal fiú és kért, hogy itt van a családjával a két hónapos babájával és nem tudnak haza menni. Kérdeztem mennyi kellene mondja 2000 ft. Mondom annyit nem adok, egy ezrest tudok adni, amennyiben megmutatja a családját. Kérdzem, hogy ilyen hidegben két hónapos babával, hogy jöhetnek el messziről, így hogy nem biztos haza tudnak menni. Azt mondja bent vannak a sparban melegednek. Jó Mondom, akkor oda megyek és mutassa meg őket. Át mentem autóval pár perc múlva jön a srác - kérdezem, hol a család- hát az előbb jött az sms, hogy jöttek értük... Megmondtam neki, hogy nem hiszek neki és elhajtottam. Szóval az ember belülről érzi, hogy kinek adjon.

Aki meg azzal húz le, hogy rossz ember vagy, az csak manipulálni akar, ne foglalkozz vele.

2017. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!