Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen pesszimista a...

Miért ilyen pesszimista a magyar ember?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért? Pesszimista?
2016. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az.
2016. nov. 22. 13:54
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
És ki a nagybetűs MAGYAR EMBER? A magyar állampolgár? Ezek szerint aki itt születik, az alanyi jogon állampolgársága mellé pesszimizmust kap? Hmm... érdekes, és akkor hogy lehet, hogy két ismerősöm optimista, másik három meg realista? Asszem megkérdezem őket, hogy nincs-e véletlenül külföldi állampolgárságuk...
2016. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Ennél pesszimistább kérdéssel ma még nem találkoztam.
2016. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
A felfogásunk miatt. Lehet, hogy átlagban nem élünk olyan jól, de nálunk szegényebb országokban is boldogabbak. Mindnet megvetünk, nem élvezzük az apró örömöket, csak a rosszat látjuk.
2016. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem az. Vannak pesszimisták. Inkább mamlasznak mondanám. Nem tudnak mit kezdeni, élik nyomorúságos életüket. De azért vannak optimisták is. Mondjuk, itt vagyok én. Eszem ágában sincs pesszimistának lenni. Ja, dühös? Na az vagyok. A sok megvezetett, önnön szolgaságát elfogadó, sőt védelmező tudatlan ember miatt. Aki retteg, ha tennie kéne a saját sorsáért. De ő se pesszimista, csak tudatlan és fél.
2016. nov. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Vajon a történelmünket tekintve van okunk az optimizusra?
2016. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Enigma-108 ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Minden okot leírni ami emögött áll, talán nem is lehet.

Én úgy összegezném, hogy a pesszimizmusunk oka az alapvető igazságtalanság amiben élünk.

A magyar embereknek a lelkületében természetes módon kódolva van a nagyfokú Igazságérzet. Ha szétnézel akkor napjainkban éppúgy mint évezredes múltunkban rengeteg az igazságtalanság. Számtalanszor törtek ellenünk, törekedtek az elpusztításunkra, s ha fizikailag nem is sikerült hát megtették lelki és szellemi téren. Iszonyatos mennyiségű hazugsággal árasztottak el oly mértékben, hogy már szinte képtelenség az Igazság mikor kimondják. Ezt érzik az emberek magukban tudattalanul is.

A rengeteg belviszály is annak tudható be, hogy elleneink hamar felismerték a megosztással lehet gyengíteni a magyart leginkább. Lelkiségünk alapvetően a hierarchiára épül. Szükségünk van/volt és lesz is egy erős, hiteles és Igaz vezetőre aki mögött felsorakozunk és mindenki tudni fogja a helyét és a dolgát. A gond csak az hogy sok évszázada nem nagyon volt ilyen a történelmünkben.

Pld: "Mátyás az Igazságos", így maradt fenn királyunk neve, pedig sok háborút megvívott és köztudottan kemény adókat szedett, de Rend volt és Igazság amíg uralkodott !

A nép meg is őrizte emlékezetében több mint 500 év távlatából.

2016. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 lewega ***** válasza:
Mert nincs okuk az optimizmusra!
2016. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem, inkább optimista. Ha nem az lenne, már lövöldözés lenne az utcákon. De optimista és bízik benne, hogy jobb lesz az élete.
2016. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!