Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen pesszimista a...

Miért ilyen pesszimista a magyar ember?

Figyelt kérdés
2016. nov. 22. 13:30
1 2
 11/18 anonim válasza:
Mert a nagy átlag kiábrándult az élet pofonjaitól és félnek a jövőtől, hogy újabb rossz dolgokat hoznak. De a magyar elpusztíthatatlan!!! talpra áll mindig! :D Hajrá magyarok! Hajrá Magyarország!!
2016. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 jam007 válasza:
Ennél rosszabb már úgysem lehet.
2016. nov. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
73%
Mert trianonsérültek vagyunk. És kádár megtantotta nekünk, hogy jobb hallgatni és május elsején kivonulni, az 1 forintos kenyeret megünnepelni, mint hogy tegyünk is valamit az országunk érdekében. Nyomorult ez a nemzet. Gyűlöljük egymást, ha nem egymást akkor a zsidókat vagy a cigányokat. Szóval tökmind1 valaki mindig elkövet valami bűnt a nemzet ellen a bu2zik élén, de hogy mi belássuk mennyire szánalmas kis nyomorult korrupt kis genyzacsk1ók vagyunk. Szóval először kezdjük magunkban rendet tenni, ne másokat jelöljünk meg felelősnek, mint a kádár bácsi rendszere alatt. Ideje felnőni! Na ez az oka a pesszimizmusunknak szerintem.
2016. nov. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Gépágyu ***** válasza:
100%
Ezeket a pesszimista dumákat általában nyugat-európai , vagy amerikai tulajdonban lévő közvélemény kutató cégek hozzák ki. Ha egy amerikai vagy német fickót arra kárhoztatnának hogy magyar körülmények között éljen és sose térhessen vissza a jólétbe, sőt a gyerekeit is itt kell nevelnie 3 év után Dunának menne. Franciák kiverik a hisztit ha nem éri el a fizetésük az 1900 eurót és sztrájkolnak meg lázad a szakszervezet. Ezek pofáznak a 96 ezerből élő pl egészségügyesnek hogy pesszimista ??? Mi igen is vidámak vagyunk, nézz körül egy családi napon vagy más rendezvénye. nyomor fizetésből élő emberek vidámak poénosak és jófejek. a Nyugati propagandát meg hagyjuk ( Virág elvtárs is megmondta :- )
2016. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#13, ha neked Kádár ezt megtanította, sajnállak. Nekem ő nem tanított ilyesmit.
2016. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sok tényezős szerintem. Genetika, a konntinentális időjárás (hosszú és hideg tél, illetve télen rövid nappalok, ami kedvez a depressziónak a tudományok szerint is), nagy napi és éves hőmérsékletingadozások, kultúrálisan erre treníroztak minket, és persze a történelem. És nem csak Trianon (bár biztosan az a legerősebb sokk), hanem az elmúlt fél évezred gyarmati sorsa, mer az elmúlt fél évezredben szinte sosem volt önálló független az ország.

A szegénység meg egyebek igazak is meg nem is.

A jólét segít(ene) jobban érezni magunkat, de vannak szegényebb népek, nehezebb életkörülmények között, akik nagyon boldognak érzik magukat.

Tehát szerintem a többi egyedi sajátosság ezt erősebben befolyásolja.

"Sirva mulat a magyar.."

"A magyar sors tragédia"

Nagy művészetünk töbségében meghal a főhős, vagy mindenki, stb..

Kazinczy néhány művén kívül szerintem nem is íródtak jó koméldiák magyar művészek tollából...

Pedig nagyon kéne!

És ha humor, akkor az is szarkasztikus fekete humor...

No, hát ez az oka.

2016. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De mi ilyenek vagyunk.

Néha én is olyan pocsékul érzem magam, hogy az már egészen biztosan orvosi eset.

Amerikai filmekben kis hülyeségekkel pszihológushoz járnak.

Hát ha úgy éreznének magukat mint néha én, akkor már a pszichiáter sem segítene rajtuk az biztos....

Hogy lehetnénk ilyen mély érzelmi hullávölgyekkel optimisták?

Néha, rövid ideig. De többnyire csak a lelki pöcegödör alján vagyunk.

Istenem, lehet hogy tényleg beteg az egész Ország?

Én valamelyest biztosan.

Sokszor szimulálok hogy jól érzem magam, hogy normálisnak gondoljanak.

De ritkán van ez öszintén kérem...

2016. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Miért lenne pesszimista? Ökörség.


Trianon félpohár vize láttán újjongani kéne, hogy jaj, de jó, maradt félpohár vizünk, de jó, hogy nem az egész pohár vizet lopták el?


És igen, meg lehet nézni a tervezett térképet, hogy északon a Balatonig Szlovákia lett volna, délen a délszlávok, keletről a Dunáig Románia.


Akkor ahhoz képest ünnepeljük Trianont, hogy mégsem az lett, hanem visszavonták a román csapatokat Veszprémből és Fehérvárról - a MAGYAR királynők és királyok városából- és megmaradz a fele pohár víz -az ország harmada vagy hogy?


Tényleg nagyon pesszimisták vagyunk? Optimistaként Trianont ünnepelni kéne, hogy maradz egyáltalán valami Mo-ból?

2016. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!