Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mindig engem találnak...

Miért mindig engem találnak meg az utcán a csaló kéregetők? Le tudnám rázni őket valahogy?

Figyelt kérdés
Remélem jó kategóriába írom a kérdést. Reggel mikor munkába megyek és késő délután hazafelé menet is mindig odajönnek hozzám ezek az utcai csalók.Itt most nem hajléktalanokra gondolok hanem ezekre a kamu adománygyűjtőkre és hasonlókra.Gondolom más is találkozott már velük,forgalmas csomópontok mellett "dogoznak".Van amelyik képeslapot akar velem megvetetni,állítólag árva gyerekek részére megy az adomány 4-5 ezer forintért árulnak egy lapot.A másik süketeknek gyűjt.A harmadikat kirabolták és kell neki vonatpénz,hogy hazajusson a Kárpátaljára.Van amelyik aláíratott velem valami környezetvédelmi petíciót,én hülye alá is írtam és utána pénzt kért én meg otthagytam.Kiabált utánam. :D Ha hétvégén is megyek valahova akkor is megtalálnak például a Nyugati környékén.Már megfigyeltem hogyha 6 ember megy az utcán akkor is szinte kivétel nélkül mindig hozzám jönnek oda.Ezt túlzás nélkül mondom.Igyekszem kikerülni őket,ha már messziről látom,hogy mit akar.Ha ez nem sikerül akkor egy bocs nem érek rá-val megyek tovább.De azt vettem észre,hogy egyre erőszakosabbak.Egy bizonyos kisebbséghez tartozó hölgy utánam is köpött és trágárul kiabált rám mert nem vettem be neki,hogy rákos gyerekek részére árul tollakat kétezer forintért.Néha félek,hogy rám támadnak.Más is van hasonló helyzetben,hogy így tapadnak rá?Hogyan koptassam le őket hatékonyan?
2018. szept. 14. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm. Nincsen nálam készpénz."

"Köszönöm, nem"

"Köszönöm. Ha tudna csekket adni akkor azon mindenképped adnék"

2018. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A vonatjegyesnek ajánld fel, hogy megveszed a jegyet :-) Ha bankkártyával veszed, nem fogja tudni készpénzért visszaváltani. Én egyszer valakinek tényleg megvettem, de rajta látszott, hogy nem hülyéskedik, hanem tényleg bajba került (de az belföldi jegy volt).
2018. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell mondani nekik, hogy "kártyával fizetek, nem használok készpénzt már X éve". Ez mindig beválik.
2018. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem bántásként írom, valószínűleg esetlenebbnek tűnsz kicsit, azért találnak be, mernek próbálkozni veled. én szabolcsi kisvárosban élek, itt szinte csak a klasszikus románcigány nagy táskás hellózó ruhaárusok vannak, de engem is meglepett mikor múltkor kis abc parkolójában "ingyen ide akarta adni" aztán mégis követelőzni kezdett, utólag olvastam hogy ez is egy technika náluk. múltkor segítségkérőleg egy fiatal pasas állított le a spar előtt hogy bőr öveket vegyek, ezt már élből elutasítva rá sem nézve mentem tovább, mégis még szólítgatott 2-3szor. pedig én is huszonéves fiatal srác vagyok. valahogy meglátják ki hajlana a segítségre vagy kit lehetne könynebben megvezetni ha hagyja magát
2018. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Ez a kártyás duma jónak hangzik,kipróbálom legközelebb.Kár,hogy eddig nem jutott eszembe.Amúgy utolsó válaszoló,lehet abban valami amit mondasz.24 éves nő vagyok,elég alacsony,vékony és kicsit önbizalomhiányos,lehet,hogy ez is benne van,hogy megérzik ezt.
2018. szept. 14. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rad neznek es latjak, a jarasodbol, a testtartasodbol, a mozgasodbol, az oltozetedbol, a pillantasodbol... Ilyen ertelemben nyitott konyv vagy szamukra, elvegre gyakran kvazi az utcan eltek le addigi eletuket, evtizedek tapasztalata van a fejukben a jarokelokrol. Ez is egyfajta tudas, ezt pedig ok igy probaljak kamatoztatni.
2018. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Kérdésvariáció: "Tudja igazolni, hogy az adott szervezethez tartozik?";

2. Kérdésvariáció: "Tud adni számlát, blokkot?".

2018. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megindulnak felém egy kézmozdulattal jelzem,hogy meg lehet fordulni.Ha mégis odapofátlankodik,akkor a "most lehet befejezni" mondattal nyitok.
2018. szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen kérdező, azok mennek ilyen csalónak, akik megérzik, vagy inkább az emberek viselkedéséből kiolvassák, kihez érdemes menni. Nekik is fontos a hatékonyság.

A határozottsággal ők is nehezen tudnak kezdeni. Az ilyen kérdéseknek, hogy "kártya", meg "blokk, számla", nem az a lényegük, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Hanem az, aki így indít, abból sugárzik az elutasítás. Tudják, hogy nincs esélyük. Hatékony még a levegőnek nézés, udvarias de határozott kikerülés, véletlenül se lassítás. Ez a testbeszéd is sugallja "nincs esélyed" - és békén hagy, mert tudja, sok a bepalizható ember.

2018. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a további tanácsokat is,megfontolom őket ezentúl :)
2018. szept. 15. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!