Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapestiek, ti hogy kezelitek...

Budapestiek, ti hogy kezelitek az ember útját elálló / embert leszólító kéregetők tömkelegét?

Figyelt kérdés
Persze mindegyiknek nagyon sajnálatra méltó a mondókája amit előad, de amikor a "napok óta semmit nem evő" ember nem fogadja el a péksütimet mert neki csak pénz kell, akkor elmegy az ember kedve a jótékonykodástól...
2017. júl. 25. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne legyenek illúzióid.

Ma, aki forgalmas helyen van, komoly helypénzt kell fizetnie. Bérkoldus.

Azt meg nem lehet kenyérben fizetni, azért nem szeretik ezt. Ételük meg van aznapra, nem éhesek.


Ha ez neked nem tetszik, nem kell fizetni. Ha senki sem fizetne, nem lennének ott koldusok.

2017. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Molyember ***** válasza:
15%
Nekem nem megy el a kedvem, mert abba a néhány százasba még nem halok bele, másrészt meg arra költi, amire akarja. Értem, hogy jó dolog pénzzel a zsebedben erkölcsi magaslaton állni, de én inkább nem fogom sajnálni azt az üveg tablettás bort attól, aki egy padon alszik. És nem, nem érdekel, hogyan jutott oda, nem az én dolgom ítéletet mondani róla.
2017. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"erkölcsi magaslaton"

Nem értetted: BÉR koldus. 95%-ot KÖTELEZŐEN LE KELL ADNIA.

Nem támogatom ezt. Menjen és keressen máshol pénzt.

Tudom, hogy nem könnyű, de AKKOR SEM támogatom a koldusmaffiát.

2017. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki nem fogad el ételt, csak pénzt, csak egy fancsali mosolyt tudok adni és odébbállok.


Nem lehet mindenkinek segíteni. Átmész egy-egy nagyobb téren, aluljárón, öten-hatan is kéregetnek. Ha mindenkinek adsz egy százast hetente, elmegy rá kb. 30 ezer Ft-od egy évben. Ez relatív, hogy soknak számít vagy kevésnek, mindenki a pénztárcájához mérten érzi meg.


De nekem egyszer eljött az a pont, amikor azt éreztem, ez egyszerűen nem az én felelősségem. Nem hiszem el, hogy azért adózok annyit szinte minden lélegzetvételem után, hogy ezt a problémát személy szerint nekem kelljen megoldani.


Találkoztam egy asszonnyal. Zoknit árult. Vettem volna tőle a saját méretemben. 4 számmal nagyobbat tukmált rám. Amikor persze nemet mondtam, azt mondta, kenyérre sincs elég pénze. Elmentem, vettem neki egy kiló kenyeret. Erre azért rimánkodott, hogy menjek vissza neki a boltba, és vegyek neki szalámit is.

N e k e m m a g a m n a k nincs pénzem szalámira!!!

2017. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmlékeztek a Széna térnél fejbelőtt koldusra? Na ő nem akart tejelni. Ismerős rendőr, reggel 9óra körül igazoltatott egy ilyen "koldust" volt nála olyan 20-25ezer százasokba-kétszázasokba.
2017. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!