Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Skiccelés=lehetetlen? Mindig...

Skiccelés=lehetetlen? Mindig szélesebb lesz a váll mint a csípő, elálló mellek ill. a lovaknál a nyak és a fej hozzáillesztése a testhez tényleg ennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Az ember rajzolásnál mindig egy tanult formációval kezdek. Egy sima álló pozíción kívül, szinte semmit nem tudok rajzolni úgy, hogy az arányos is legyen valamennyire. Tudtok valami jobb módszert? Esetleg videókat? Géppel mindig is nehezen rajzoltam, mert egy kicsit rövidlátó vagyok, de szemüveg nélkül és megőrülök tőle, hogy olyan "messze" van az a virtuális rajzlap. A kézzel és a géppel készült rajzaim nem is hasonlítanak. Már közel 3 éve használom a rajztabletem és nem megy. A stílusom egyáltalán nem reális inkább animés/mangás. A lányoknál egy dolog, hogy vállasak lesznek, de a mellük is "lehetetlenül" néz ki. Ruhák/cipők rajzolása már külön kihívás.


Lovaknál a test és a lábak már nagyjából megvan, de mindig olyan vézna, még sportlovakhoz sem hasonlító valamit kapok. És ha a testtel kezdem, akkor a nyakat és a fejet képtelen vagyok hozzáigazítani és ez fordítva is igaz. Sok-sok lovat tanulmányozok rajzolás céljából, de még egy legelő pozíciót sem tudok lerajzolni. És ha kézzel, papírra kép segítségével rajzolok, alapból aránytalanabb lesz a rajz, mintha magamtól csináltam volna.


Esetleg valami szakirodalom?

Egy gyors skicc, hogy érthetőbb legyen:

[link]



2015. okt. 11. 18:37
 1/5 Lunariana válasza:
0%
Szerintem fejezd be a tableten valo rajzolast. Az csak a szemnek art, es elcsufitja a rajzolas mivoltat. Akik nem tehetsegesek (a fent irtak alapjan idesorolnalak), azokta sokkalta tobb munkajaba kerul az, hogy aranyos rajzokat keszitsen ,mig azok akik tehetsegesek (idetartozom en) ,nekik csak folyamatosan fejleszteniuk kell magukat, hogy szepeket alkossanak. Eloszor tanulj meg szinezni, arnyekolni, es csak utana kezdj el rajzolni. Egyaltalan nem"ciki" szinezoket hasznalni. Egyiranyrol szinezunk, minden egyes ruhafodrot arnyekolunk, nem feketevel rajzolunk,mert nincsen a termeszetben sem fekete kontur. Ha erdekel ez ennel reszletesebben , vagy a rajzolas lepesei, gyakorlasa akkor irj privatot, es ne varj soka, mert nem fogok valaszolni. Mar felteve ha tenyleg erdel. A problemaidon tudok segiteni, csak itt avalaszban nem akarok regenyt irni. Remelem irsz majd, mert szeretnek segiteni. Varom az uzenetedet. :)
2015. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Lunariana elegge nagy butasagokat ir (marmint ezt a "fejezd be a tablettel rajzolast mert - es jonnek a negativumok") viszont, abban igaza van, hogy papiron kellene gyakorolnod, mert ha ott nem megy, akkor tablettel meg rosszabb lesz.

(Nagyon sokan csinaljak azt, hogy a vazlatot papiron csinaljak meg, es azt "szinezik" gepen... nem veletlenul)

De.. mi az, amit jol tudsz rajzolni? Mert 3 ev alatt azert sokat lehet fejlodni. Jo lenne tudni, hogy mi az, amit csinalsz, hogy segiteni lehessen, hogy mi az, ami nem csinalsz (jol).

Amugy. Lehet, ha papiron OK ahogy rajzolsz, egyszeruen csak szemuveget kellene hordanod, mert ha nem alapvetoen "inkabb tabletes" rajzos vagy, akkor elegge nehez atalni arra, hogy mast latsz, mint amit a kezed alkot. Ha meg nem kapsz pontos visszajelzest, meg nehezebb.

Egy azonnali tanacsot tudok adni: eloleny rajzolasanal _mindig_ a fejjel kezdj.

Mondjuk, en nem hiszek a "tehetsegben", ha rajzolasrol van szo. Szerintem mindenki megtanulhat jol rajzolni, ha tudja az alapokat. A tobbi csak gyakorlas, meg gyakorlas, es egy pici gyakorlas :)

2015. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lunariana válasza:

A tableten valo rajzolassal kapcsolatban amit irtam az teljes mertekben atgondolt utasitas. Volt mar olyan, hogy valaki remekul tudott rajzolni lapon, es utana tableten rajzolt tovabb, es korulbelul ra egy evvel nehezen ment neki a lapon valo rajzolas.

Az meg nem kotelezo, hogy a testel kezdjuk (bar en is ugy rajzolok), mert lattam mar olyat, hogy kulon rajzolta meg a testtajakat, es a vegen osszeillesztette (remekul sikerult neki). En a grafikatanar edesnagyanyamtol szoktam neha kerdezni, de en egyedul fejlesztem magam. Kar, hogy kepet feltolteni ide a sajatjaimrol (rajzaimrol) nem tudok, mert egy mostani, es tavalyi rajzaim kozott oriasi a kulonbseg. Jo ertelemben ertendoek.

Az teny , hogy barki megtanulhat jol rajzolni, de akinek van tehetsege a rajzolashoz, erzeke a szinkevereshez annak kevesebb munkajaba kerul a szep munka kiadasa.

2015. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lunariana, szerintem nincs igazad abbol az ertelembol, amilyen lesajnaloan fogalmazol a tabletes-gepes rajzolasrol, viszont, tobb mint 100%-ig egyetertek veled abban, hogy a papiron rajzolas es a digitalis rajzolas ket teljesen eltero modszer - talan, mint a vizfestes, es az olajfestes. Latszolag mindketto festes, de majdnem tobb a kulonbseg a ketto kozott, mint hasonlosag.

Mindenesetre... Nekem sem tehetsegem, sem rajztanar rokonom, szoval, en nem misztifikalom tul az egeszet. Ha az ember a technikat mar tudja, akkor vegre azt rajzolhat, amit szeretne, es ugy, hogy jo legyen. Es szamomra az a muveszet, amit alkot az ember, a "ahogy" egy bizonyos szint utan mar nem szamit.

(amugy, elnezest kerek ha kicsit erosebb a hangnemem, egesz egyszeruen ez a "tehetseg" dolog emlegetese folyamatosan bekapcsolja bennem a "voros gombot", mert annyi tehetsegtelen ember van, aki csak a modszereket ismeri, de kreativitas benne mit egy aranyhalban... Biztos vagyok benne, hogy te nem ilyen vagy, csak a dolog emlegetese is voros poszto szamomra. :/ )

2015. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lunariana válasza:

Semmi baj. Nem volt szamomra serto, mert mindenki szereti a sajat igazat tovabb vinni tuzon-vizen at. Neha azert celszeru elgondolkodni azon amit a masik allit. A tableten valo szinezes nem az igazi. Lapon retegekben felviszed a kulonbozo szineket/ kikevered. Az elvezetes. Ott viszont csak a "pockot" huzogatod. A gepeken valo szerkesztes (szimmetrikusan), mara az is egy muveszette valt es neha en is szerkesztek, de az nem elvezetes annyira, mint a rajzolas. Amugy ezt a problemat, nem a valaszban kene megbeszelnunk.

Amugy kerdezo: Milja Hollander: Hogyan rajzoljunk lovat cimu rajzsegito fuzetbol, konnyen megtanukhatsz lovat "rajzolni",es arnyekolni. A hugom sem tudott lovat rajzolni, es ezt kapta. Nekem nem igazan tetszik, mert igy lerajzolhatod x pozban ,de keprol valo rajzolasban nem segit.

2015. okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!