Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Katalinnak melyik becézése...

A Katalinnak melyik becézése szebb?

Figyelt kérdés
Anyukámtól "örököltem" a nevet, őt Katinak becézik, a családban engem is mindenki így szólít. Nem igazán értem miért kell becézni,szerintem ez a név kimondva szép, persze hosszú (de pl.az unokatesóm Vivien és őt sem becézzük).Mikor bemutatkozok valakinek mindig az az első kérdése, hogy hogy szoktak szólítani, nekem a Kati nem tetszik, olyan nénis pedig csak 23 éves vagyok. Általában a Katalint mondom vagy a Katát, ennek ellenére vannak akik Katinak hívnak (pl. A munkahelyemen egy két ember), de nem értem miért erre áll rá a szájuk.
2016. febr. 24. 14:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Amúgy megértelek.Az én nevem Vanda.Nagymamám szólít Vanduskámnak,apukám Vandikámnak.A falnak tudnék tőle menni!Maminak nem szólok de aput kértem már hogy ne tegye.Pár alkalomig birja aztán újra kezdi.Rémes.A fiam ugyanez.Ő Balázs.Senkinek nem engedi becézni.Nálunk nincs Balu meg Balcsi stb.Balázs van.Pont:)
2016. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!