Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen (sajnos szebb...

Miért ilyen (sajnos szebb szót nem találok) bunkó az öreg emberek jórésze?

Figyelt kérdés
Buszos eset(ek)ről beszélek most. Kisvárosból buszozok minden nap 30 percet. A busz általában teli,abban az esetben mindig átadom a helyem, de ha már akár egy szabad hely is akad, akkor nem. Szerintem ez így korrekt.Mégis mindig összesúgnak a fejem fölött, hogy milyen illetlen vagyok, miközben ott van az a rohadt üres szék... Múltkor hazafelé jöttem, egy néni megkérdezte, hogy meddig megyek. Mondom az x városig. Dejó, az nincs is messze, akkor kibírod, hogy állj. Könyörgök, még fel sem szálltunk... Annyira dühítő.
2011. okt. 30. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg, hogy mi baja azzal az üres hellyel?
2011. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Én ilyen durva dolgokat még nem tapasztaltam. Én is mindig átadom a helyemet ha nincsen szabad ülés sehol és úgy ítélem meg hogy adott néninek/bácsinak van már annyi "éve", hogy biztosan kényelmesebb lenne számára az utazás ülve. Terhes nőknek is gondolkozás nélkül átadom a helyemet huszonéves nőként úgy, hogy a 14-5 éves kis srácok vihogva jópofiznak nem olyan messze, ami mondjuk engem így hidegen hagy, de ha terhes lennék hatalmas pocakkal lehet engem is idegesítene, hogy én állok végig fél órát és nem ők, amikor ez elvileg alap illedelmesség.


Lényeg a lényeg, a múltkor egy 50 év körüli nem túl idős nővel is volt összetűzése a buszon egy néninek. Rengeteg hely volt a buszon, de ő pont a néni mellé akart ülni, akinek nagyon sok cucca volt. Próbálta összepréselni a dolgait de sehogy nem fért, mire tényleg nagyon kedvesen megkérte a nőt, hogy legyen kedves átülni máshova, mert nem tudja hova pakolni a dolgait. Erre a nő nekiállt óbégatni, hogy nem két helyet fizetett és ez nem az ő busza, hogy megmondja hova ülhet és hova nem, egésznap dolgozott, szánalmas hogy még itt is csak felidegesítik az emberek, stb. Nekem a belem fordult ki ettől a nőtől, komolyan én majdnem közbeszóltam, hogy attól hogy neki rossz napja volt, nem kell kivetíteni azt mindenki másra is, pláne nem ismeretlen emberekre, kicsit gondolkozzon már...


Amúgy felénk az idősebbek kifejezetten aranyosak, nem várják el hogy átadják a fiatalok a helyüket, de ha megteszik, akkor egy hangos hálás köszönöm a minimum náluk, ami nekem bőven elég is. :)

2011. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Odaköltözök, ilyen emberekre olyan szükség van mint egy falat kenyérre.
2011. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!