Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Katalinnak melyik becézése...

A Katalinnak melyik becézése szebb?

Figyelt kérdés
Anyukámtól "örököltem" a nevet, őt Katinak becézik, a családban engem is mindenki így szólít. Nem igazán értem miért kell becézni,szerintem ez a név kimondva szép, persze hosszú (de pl.az unokatesóm Vivien és őt sem becézzük).Mikor bemutatkozok valakinek mindig az az első kérdése, hogy hogy szoktak szólítani, nekem a Kati nem tetszik, olyan nénis pedig csak 23 éves vagyok. Általában a Katalint mondom vagy a Katát, ennek ellenére vannak akik Katinak hívnak (pl. A munkahelyemen egy két ember), de nem értem miért erre áll rá a szájuk.
2016. febr. 24. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Kati nagyon aranyos becézés. :)
2016. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Lehetne Katinka is
2016. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobb baj, én is hasonló cipőben járok, de haza megyek ahol a szeretteim és a barátaim úgy szólítanak, ahogy én szeretem.A munkahelyen meg tehetnek egy szívességet!:)
2016. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Persze, ebben igazad van, hogy ez jelentéktelen probléma, csak felmerült bennem ma a dolog.

Engem sajnos itthon sem szólítanak úgy, ahogy szeretném, már rég nem vagyok kislány, ennek ellenére anyukám "Katikának" hív, amitől feláll a szőr is a hátamon, a többiek pedig "Katinak".

Néhány tanárom a középiskolában majd az egyetemen hívott csak Katalinnak.

A Kata még elfogadhatóbb, hiszen ott csak lehagyja a név végét, de a többi verzió számomra nem. Pl. a második hozzászóló által említett Katinka szerintem borzalmas, nem is értem hogy alakulhatott ennyire át a név, hiszen a Katalin és a Katinka is 3 szótag, így a kimondásában nem könnyít, de így hála isten senki nem hívott még.

2016. febr. 24. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül a Kata tetszik ezek közül.
2016. febr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Kata, Katica, mi a nénikémet Kéti Perrinek hívjuk a háta mögött, pedig hosssssszú és ráadásul szeretjük is.

Szerintem csak azt becézik, akit szeretnek...ennyi

Ha valaki Katikának hív, akkor nagyon szeretne neked kedveskedni, ő honnan tudja, hogy te utálod ezt?

2016. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha utálod a Katikázást, akkor lehet, hogy azt utálod, aki így hív, vagy valószínű, hogy keményebb lélek vagy, nem túl finom lény
2016. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam a kérdésben is, már jó párszor említettem mindenkinek, hogy max. Katának becézzenek, más nem tetszik, sőt otthon azt mondtam hgy Katalinnak hívjanak, szerintem ez eléggé egyértelmű felhívás arra, hogy azt utálom és így hívjanak.

Nem értek veled egyet abban, hogy azokat becézik, akiket szeretnek, hisz pl. Engem épp olyan hívott Katli néninek meg Katikának akivel nem bírtuk egymást de tudta hogy utálom ezt, azért csúfolt így még iskolában.

Szerintem ha valakti szeretnek akkor úgy szólítják ahogy nékik tetszik. Persze a családom nyilván nem utál, de ott meg kiskorom óta Katinak hívnak ésnem áll át a szájuk.

2016. febr. 26. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem meg Sárikának,még az orvos is,pedig 19 vagyok lassan..
2016. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom Katalin édesanyám örökén.Utálja a Kata megszólítást.Ő is 23 éves hölgy.Mindenkinek Kati.Egyetlen esetben kap más megszólítást-ezt is kizárólag tőlem.Ha Katalinnak szólítom akkor pontosan tudja kiskora óta hogy most van az a pont amikor el kell hallgatni,abba kell hagyni...Ez az utolsó lehetőség hogy megússza harag nélkül...:)

Viszont furcsállom a családodat.Soha senki nem hivja a lányomat Katának.Egyszer kellett kérnie nagyon régen hogy ezt ne és mindenki megjegyezte.Apukám szólithatja csak Katának de ő is azért mert anya rég meghalt és ő volt apunak Kati.Mielőtt a lányom megszületett már mondta hogy nem fogja Katinak szólitani.Imádta anyámat.

Szóval fura.Ha más nem legalább a családod tiszteletben tarthatná a kérésedet.Nem nagy dolog de neked fontos...

2016. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!