Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kérjem meg, hogy ne...

Hogy kérjem meg, hogy ne sértődjön meg? (anyós-meny)

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy nincs semmi bajom a menyemmel. Külön élnek, nem szólok bele az életükbe, szívesen segítek ha kérik a segítségemet.. Nincs is köztünk vita, mert nem adunk rá okot.

De mégis egyszerűen a falra mászok amikor anyukázik nekem..

Már az első nap amikor a fiam bemutatta, én, és a férjem is mondtuk neki, hogy nyugodtan tegezzen minket, végül is 43 évesen nem vagyok én öreglány.

A véleményem az, hogy lehet tisztelni, becsülni a másikat akkor is ha tegeződünk. Így is volt 2 évig, majd összeházasodtak. Na azóta ha jönnek, vagy mi megyünk, mindig így szólít

- anyuka drága!...

A plafonra mászok ettől..

Már többször megkértem, hogy maradjunk a neveknél ahogy eddig is voltunk. Elmondtam neki, hogy engem nagyon zavar ha anyukázik, végül is van egy nagyon édes anyukája (tényleg aranyos) inkább őt illeti a becézés.

Megígérte, hogy nem fog így szólítani.. de a következő találkánál ugyanúgy anyuka drága vagyok..

Már kértem viccesen, kedvesen, már kértem a fiamat is hogy beszéljen vele, mert olyan öregítőnek érzem ezt a megszólítást..

Megkérdeztem nem is olyan régen, hogy miért így hív, miért nem úgy ahogy éveken át hívott?? De nem tudott választ adni rá.. Már mondtam neki is hogy úgy érzem ezzel vénasszonynak tart, de semmi... Mintha falnak beszélnék..

Mégis mit mondjak vagy tegyek, hogy végre leszokjon az "anyuka drága" megszólításról??

Tudom nem nagy dolog, de már olyan szinten ingerel, hogyha meghallom, tombolnék...


2013. nov. 13. 18:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

Banyek, 11-es, te beteg vagy? Mi az, hogy a férjének biztos jobban bejön nőként a felesége, mint az anyja?!

Szerintem a kérdező nem azt kérte, hogy elemezd az életét pontról-pontra, hanem javaslatokat, hogyan oldja meg egyik jelenlegi problémáját.

2013. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyan nem anyós vagyok, de amikor az iskolában csináltak velem hasonlót, szimplán nem reagáltam rá. Kértem én is előtte szépen, kedvesen határozottan, de csak ez vált be. Egyszer 10 percig szólongattak, az utána következő 4 évben tudtak normálisan hívni...
2013. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Igen, ennél nagyobb bajom ne legyen.. de tudjátok mindenkinek van valami az életében ami megkeseríti. Valakinek az hogy horkol a férje, vagy nem tud teherbe esni vagy csak irritálja egy mozdulat vagy viselkedés.. Engem ez irritál..

Viszont nem rossz ötlet a megszólítás amit írt a 3-as.. Kipróbálom, hátha beválik.

Még valamit.

Azt hogy így tisztel meg, vagy szeretetből szólít így.. nos.. Mint írtam tisztelni lehet a másikat úgy is ha tegezzük vagy magázzuk..

Ha valaki megkér többször is hogy ne szólítsd így mert zavarja, akkor az már nem tisztelet, és szeretet, hogy csak azért így is szólítom..

2013. nov. 13. 19:25
 14/23 anonim válasza:
34%
Ne figyelj oda ha anyukázik. egyszer csak megunja hogy nem figyelsz az anyuka szólításra és akkor majd a keresztneveden szólít majd talán
2013. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

11-nek


Ugye te most magadból indultál ki..

Amikor azt írtam, hogy nem vitázunk mert nem adunk okot rá, akkor azt pontosan értettem. Sem ők sem mi nem adunk okot rá.. Nem kell kombinálnod egy egyszerű mondatot..

Az utolsó mondatodon meglepődtem..Ezek szerint nálatok így megy?? Ráizgulsz a menyedre vagy vejedre vagy anyósra vagy apósra??

Nálunk ez nem működik..


Komolyan én nem értem a gyakori válaszadókat.. Miért kell egy kérdésre ennyire ordenáré stílusban válaszolni egyeseknek?? otthon is így beszélnek hozzátok? Nem adtam meg a tiszteletet nektek, azzal hogy nem sértegetek senkit, nem írok bunkó stílusban, és igyekszem helyesen írni (bár elismerem, akadnak nyelvtani hibáim)..Akkor mi a gond?? Pl: veled 11-es??? Bántottalak téged?? vagy téged így neveltek, hogy már képtelen vagy normálisan kommunikálni??

A többieknek nagyon köszönöm a választ.

2013. nov. 13. 19:35
 16/23 anonim ***** válasza:
13%

Most csak azért zavar az "anyuka" megszólítás, mert csak 43 éves vagy? Szégyenled, hogy már anyós vagy?

Azt gondolod, ha a menyed a keresztneveden szólít akkor az fiatalít?

Ha ennyire zavar, minden egyes alkalommal javítsd ki, majd akkor megszokja. Aztán, ha unokád lesz, neki hogy kell majd szólítania téged, hogy nehogy már valaki azt gondolja, hogy már nagymama vagy?

2013. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
26%

Nálunk a szüleim is anyukának, apukának szólították egymás szüleit, és az én szám is erre állt r. Az én anyósom elsírta magát, amikor először nem KAti néninek, hanem anyukának szólítottam.


Én azt mondom, örülj, hogy jó a kapcsolatotok, ne akard megbántani, biztosan nem azért mondja, mert tudja, hogy ezzel idegesít.

2013. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
44%

Nézd szerintem haragudni nem kell. Én nem gondolnám hogy ő ezt bosszantásól csinálja. És ha nem meri? Kellemetlen neki?


Mondok egy hasonló példát. Nekem egyik barátnőm anyukája azt mondta hogy tegezzem nyugodtan tehát ne csókolomozzak (barátaim szüleinek mindig így köszönök máshol amúgy nem) .


De nekem akkor is kellemetlen egy felnőttet csak így letegezni. Illetve apunak van néhány olyan barátja ás azoknak a felesége akit tegezek de azok már tíz éve ismernek...

2013. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, bocsi, de jót mosolyogtam az írásodon. Ne érts félre kérlek, nem gúnyból. Csak olyan aranyos probléma ez, és valahogy magam elé képzeltem, amint szépen megkéred, hogy a neveden szólítson, bólogat rá, aztán mintha nem hallotta volna, továbbra is anyukáz:)

Viszont ilyen értetlenség láttán lehet én is falra másznék:)

De tényleg ne legyen nagyobb problémád ennél,egy kávé mellé ültesd le, és viccesen, kedvesen mond meg neki, hogy jobban szereted ha a neveden szólít, kérd, próbálja meg. Bár szerintem jobb ha belenyugodsz:)nem hiszem, hogy tudsz vele mit kezdeni...

Én belegondoltam a helyzetbe, és lehet már nem is az anyuka megszólítás irritálna, hanem már inkább az értetlensége:DDD

2013. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező,én megértelek Téged, nem mindenkinek jön be az anyuka megszólítás, ez normális.Már lehet nem is az a bosszantó, hogy így szólít, hanem az, hogy megkérted, s mégsem veszi figyelembe a kérésed.

Nagyon tetszett az az ötlet, amit az egyik válaszoló írt. Mégpedig az, hogy nem figyelsz oda, amikor így szólít.Mintha nem is neked szólna. Pár alkalom után csak észbe kap.

2013. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!