Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kérjem meg, hogy ne...

Hogy kérjem meg, hogy ne sértődjön meg? (anyós-meny)

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy nincs semmi bajom a menyemmel. Külön élnek, nem szólok bele az életükbe, szívesen segítek ha kérik a segítségemet.. Nincs is köztünk vita, mert nem adunk rá okot.

De mégis egyszerűen a falra mászok amikor anyukázik nekem..

Már az első nap amikor a fiam bemutatta, én, és a férjem is mondtuk neki, hogy nyugodtan tegezzen minket, végül is 43 évesen nem vagyok én öreglány.

A véleményem az, hogy lehet tisztelni, becsülni a másikat akkor is ha tegeződünk. Így is volt 2 évig, majd összeházasodtak. Na azóta ha jönnek, vagy mi megyünk, mindig így szólít

- anyuka drága!...

A plafonra mászok ettől..

Már többször megkértem, hogy maradjunk a neveknél ahogy eddig is voltunk. Elmondtam neki, hogy engem nagyon zavar ha anyukázik, végül is van egy nagyon édes anyukája (tényleg aranyos) inkább őt illeti a becézés.

Megígérte, hogy nem fog így szólítani.. de a következő találkánál ugyanúgy anyuka drága vagyok..

Már kértem viccesen, kedvesen, már kértem a fiamat is hogy beszéljen vele, mert olyan öregítőnek érzem ezt a megszólítást..

Megkérdeztem nem is olyan régen, hogy miért így hív, miért nem úgy ahogy éveken át hívott?? De nem tudott választ adni rá.. Már mondtam neki is hogy úgy érzem ezzel vénasszonynak tart, de semmi... Mintha falnak beszélnék..

Mégis mit mondjak vagy tegyek, hogy végre leszokjon az "anyuka drága" megszólításról??

Tudom nem nagy dolog, de már olyan szinten ingerel, hogyha meghallom, tombolnék...


2013. nov. 13. 18:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Akkor tombolj egyszer. Te leszel akkor a házisárkány, de legalább megtanulja.
2013. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Ne reagálj rá ilyenkor, nézz át rajta, hátha akkor észreveszi magát...
2013. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1. Nem szeretném a jó viszonyt elrontani, nem ez a célom

2. Lehet, hogy te ilyen alpári vagy, én nem... szóval a válaszod értelmetlen..

2013. nov. 13. 19:01
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

Ennél nagyobb bajod sose legyen.

Lehet, hogy csak túl érzékeny vagy, mert azt hiszed, hogy ettől idősebb leszel.

Lehet, hogy csak szeretetből mondja, mert végül is neki az anyukája is lehetnél, és talán úgy érzi, az is vagy valamennyire, ha jóban vagytok.

Én inkább örülnék, hogy így szeret :)

2013. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Na neked sincs jobb dolgod, mi van abban, ha anyuka drágának szólit.

Nem vagy öreg,de anyós lettél, és megtisztel azzal, hogy anyukájának tekint.

2013. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

Másik ötletem: szólítsd "drága kis menyem"-nek, "fiam pici asszonykája"-nak vagy hasonlónak, de roppant negédesen.

Neki se fog tetszeni a megszólítás

(3. voltam)

2013. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem a másik problémáját kellene kritizálni. Ha szerinted lényegtelen, miért válaszolsz?

Mi lenne, ha egyszer leülnél vele, és megmondanád, hogy tényleg borzasztóan idegesít, hogy így szólít, és falra mászol tőle. Nagyjából ugyanezt elmondhatnád, mint amit itt leírtál.

2013. nov. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
Csak ma ennyire "érzékenyek" az anyósok. Régen ez volt a természetes. Jelezve, hogy most már egy családba tartoztok. Ha majd lesz unokád, akkor már nem leszel anyuka, hanem mama.
2013. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
24%

Ha a szép szó nem használt akkor a csúnyább fog..



Én még egyszer nyomatekosan, nem biztos, hogy kedvesen megkérném..


Hogy kismilliőszőr elmondtad hogy nem tetszik, miért nem tudja tiszteletben tartani a kérésed, mert ezzel minden alkalommal megbánt téged.

Ha ezután is mondja, vagy ez mar megtörtént, akkor:


"anyuka drága...?"


Köszönöm, hogy ismét sértegetsz...

És amit akar arra nem reagálsz..

2013. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%

1. Egyszer az anyósom azt mondta, hogy a legnagyobb ajándék számára az, hogy anyukának hívom.


2. Talán azért a házasságkötéük óta szólít így, mert azóta érzi, hogy igazán egy család vagytok, és ezzel akarja kifejezni.


3. "Nincs is köztünk vita, mert nem adunk rá okot."

Oh, ezt az önfényezést. Szóval csak azért nincs vita, mert TI nem adtok rá okot.


4. "nem szólok bele az életükbe..." már ennél a résznél éreztem, hogy jön egy "de". Tipikus anyós duma.


5. Mi lenne, ha a legjobbat feltételeznéd róla? Hogy kedvességből teszi, és nem is gondolja, hogy te belül így háborogsz.


6. Talán csak tudatalatt bánt ez téged, és még meg sem fogalmaztad magadnak így, de 43 éves vagy, anyós lettél, maholnap nagymama, ő meg egy fiatal nő, előtte az élet. Gondolom a férjednek is jobban bejön, mint te. Főleg, ha te ilyen sárkány vagy.

2013. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!