Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lesz a lányom mire...

4 éves lesz a lányom mire megszületik a kistesó. Anyosom azt mondta elviszi 1 honapra hogy ne zavarjon. Hogy mondjam meg neki hogy ezt nem akarom hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Azt mondta azért mert igy nem lesz féltékeny a lányom a tesora de szerintem pont igy lesz féltékeny..én egyánltalán nem akarom..már probáltam mondani neki de lehurrog..((

Szerintetek is jo ötlet hogy elvigye?Vagy én reagálom tul?

köszi a válaszokat...

Én ezt ugy gondoltam hazajövünk a korházbol és az első perctől fogva együtt vannak lányom segit a picinél vele is sokat foglalkoznék igy nem lenne féltékeny..vagy rosszul gondolom?



2013. júl. 26. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Abból lenne a féltékenység.

Így mondd meg, ahogy ide leírtad.

Nem adnám oda semmi pénzért még ha jóba is vagytok akkor sem szabad mert az olyan érzés mintha lepasszolnád...

2013. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
kerdezd meg tole finoman, hogy mit gondol, a ket gyerkoc hogy fog az uj helyzetbe beletanulni? mi lesz mas egy honap utan? ugyanugy meg kell ismerniuk meg kell szeretniuk egymast! amugy meg 2 gyerekes csaladanya vagy, legyen mar Magad elott olyan tekintelyed, hogy nem engedsz beleszolast az eletedbe!
2013. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
nem jó ötlet. Semmivel nem lesz neked könnyebb, ha 1 hónap múlva kezdtek összeszokni és 4 évesen már nagyon is okos, hogy felfogja a dolgot. Addig gondolom csak meglátogatna és mit gondolna, hogy egy baba otthon van, Ő meg a mamánál?
2013. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Még előző vagyok, férjednek van testvére, vajon ő is le volt adva megőrzésre míg a férjed 1 hónapos nem lett?
2013. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó ötlet, úgy érezné, hogy őt addig "lepasszoltad", a kicsi meg veled lehet.

Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan mondd el neki, de légy nagyon határozott.

Ráadásul szerintem furcsa helyzet is lenne, ha a nagy hazamegy, és ott egy kisbaba, aki ezentúl már mindig ott lesz.

Jobb, ha már az elejétől együtt vannak, és néha részt vesz a pici körüli teendőkben, akkor nem érzi magát kirekesztve.

2013. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen van testvére és nekem is van nem voltunk lepasszolva...

nem is értettem hogy hogy jut ilyen eszébe....

Kislányomat sem adtam oda eddig neki mert ugy volt jo nekünk hogy velünk van én szeretem mindig mellettem tudni és gondolom a lányom is igy van vele...

Joban vagyunk anyossal de ez azért kiakasztott...

Nem adom oda de azért finoman megmondom neki..

2013. júl. 26. 08:58
 7/19 A kérdező kommentje:
ha nem fogja fel nem finoman mondom meg nekem a kislányom és születendő babám fontosabb anyosnál...
2013. júl. 26. 08:58
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképp ne hagyd!

A gyerek gyerekaggyal csak annyit fog érzékelni, hogy jött egy új baba és már nem lehetek anyával, hanem mamával kell lenni mert a baba van anyával...

Ebből lenne féltékenység!

2013. júl. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Helyes, ez a beszéd :)!
2013. júl. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban segíteni szeretne, akkor tegye úgy, hogy időnként elviszi a lányodat sétálni, játszóterezni. (Már ha nem vidéken lakik a nagyi.) Fáradt leszel, ennyi segítség jól fog jönni, a gyereknek is jót tesz. Hetekre én sem engedném, max. pár nap, de azt sem közvetlenül a szülés után.
2013. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!