Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Altatás kérdés. Mi lesz így...

Altatás kérdés. Mi lesz így mikor megszületik a tesó?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam, decemberben szülök.

Egyszerűen nem tud egyedül elaludni, vagyis csak nagyon néha napján.Mindig kell neki, hogy mellé feküdjek és átkaroljam, ő meg sokszor szorosan ölel.

Igazából nem tudom, hogy csak megszokás-e vagy azért van mert 17 hónaposan szoktattam le a szopizásról és addig minden este az ölemben aludt el.

De mi lesz így mikor itt lesz a pici és mondjuk nem tudok mellé feküdni??Meg fogja szokni?


2012. okt. 18. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En csak azt tudom neked tanacsolni, hogy ha decemberben szuletik a kisteso akkor szepen lassan kezdjetek el errol leszoktatni, hogy nehogy a kistesoval hozza majd osszefuggesbe ha esetleg nem tudsz melle fekudni mert eppen a picurt szoptatni kell vagy egyeb ok miatt. Tenleg nem rosszindulatbol irom csak minden uj bevezeteset vagy valtozas a kisteso szueltese elott joval el kell kezdeni. Meg boven van ido csak szepen fogjatok hozza. Ujitsatok valamit, legyen mondjuk kepeskonyv nezegetes. Az en kisfiammal mindig 2 kepesknoyvet nezunk vegig. Neha apaval neha velem. Igy meg a picurt is tudod majd etetni es fogni vagy apa majd besegit. Hidd el megszokja csak idoben cselekedjetek.
2012. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen, gondoltam, hogy még most kell valamit csinálnom, ezért írtam ki a kérdést, hátha kapok jó tippeket:)

Megpróbálom újra a könyv nézegetést, már próbáltuk,csak az a baj, hogy totál kivan, ha nem fekszem mellé, én meg pont azt szeretném elérni, hogy elég legyen mellett ülni.

De akkor nem hagyom annyiban a dolgot:)

2012. okt. 18. 14:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy próbálnám, hogy megbeszélem vele: kiválasztotok egy valamit, legyen az mese vagy dal, és megmondod neki, hogy azt lehet meghallgatni úgy, hogy mellé is fekszel, aztán Te kimész a szobából.

Mert ha most változtattok, akkor már érdemes nem mellett üldögélni, mert azzal megint nem nyersz sokat.

Tapasztalat, hogy ha ott üvölt a kezedben az újszülött, akkor még úgy is nehezen alszanak el, hogy ha Te a másik szobában vagy, hát még úgy, ha mellette ülsz...

2012. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mellette* bocs
2012. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én épp "fordítva" csinálnám. A fiad már most nagyon jól tudja, hogy jön a tesú, így is sokminden "rá foghat" majd, nem csak attól a pillanattól, hogy otthon lesz.

Én nem változtatnék semmin, hiszen épp a változások miatt rengeteg minden éri a nagyot, érzi, hogy mindenki más "helyre" kerül, felborul az eddigi család- dinamika.

Ha ilyen fontos neki az elalvás előtti "szeánszotok", akkor főleg ne változtass szerintem. A picurka gondozását szépen lehet igazítani a nagy altatásához, amjg a nagyot altatod, ő jó eséllyel aludni fog, vagy az apukájukkal lehet ez idő alatt, vagy hordozókendőben Rajtad. Ezek mind lehetővé teszik, hogy a kicsi se legyen egyedül, és a nagy is megkapjon Téged.

2012. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy amióta megvan a tesó, háttal fekszem neki, úgy ölel át, a kicsi meg közben szopizik. Elhiheted, hogy én is sokat görcsöltem rajta előtte, aztán az egész olyan jól alakult magától. Meg fogod oldani, leleményesek vagyunk. :)
2012. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,főleg az utolsó 2 kicsit megnyugtatott:))

A mellette ülés azért alternatíva, mert 1 szobában vagyunk mindahányan, így mikor elalszik én csak felkelek mellőle, de akkor sem megyek át sehova, max mosogatni:)

A pici is velünk lesz.

De erre már gondoltam én is, hogy majd lesz valami megoldás,mert azért azt sem szeretném, hogy órákat ordítson, amiért nem vagyok mellette.

Már csináltam, hogy olvastam, énekeltem, aztán kijöttem, de a legtöbb esetben addig sírt míg vissza nem mentem és akkor úgy ölelt magához, mint aki soha nem akar elengedni...

2012. okt. 18. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1. és 2. gyerekem között 22 hónap van.

Mindig úgy altattam az elsőt, hogy melléfeküdtem. Amikor megszületett a pici, még mindig mellette feküdtem. Nem akartam előtte ezt elvenni tőle, hiszen neki erre szüksége volt. Amikor megszületett a pici, még mindig rendszeresen mellé tudtam feküdni, hisz a pici szinte egész nap aludt. Volt, hogy épp nem, valami baja volt, akkor viszont meg tudtam beszélni a naggyal, hogy most próbáljon meg egyedül elaludni, de itt vagyok a másik szobában, és mindjárt megyek. Megvigasztaltam a picit, mindig be is néztem a nagyhoz, hogy tudja, tényleg nem mentem el. Végül is megtanult magától is elaludni.

Most a 2. és a 3. gyerek között 2 év lesz pont, és úgy alszik el a 2., hogy melléfekszem. Majd ha megszületik a napokban a pici, akkor megint ez lesz, amíg lehet még próbálok melléfeküdni, ha meg sír majd a pici, akkor dumálok a nagyobbal.

Tehát szerintem most még maradjon így ez a szokás, és majd az élet úgyis hozza, hogy mit tegyél később, lehet hogy megmaradhat még egy darabig a melléfekvős módszer, és minél nagyobb a nagy, annál könnyebb vele bármit is megbeszélni.

2012. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 5.válaszolóval maximálisan egyet értek.Nekem ugyan 4 éves a fiam,3 hete született a hugi,de én sem változtattam semmin.A nagyobb velem aludt/alszik(vagyis én alszom a gyerekszobában,a férjemnek muszáj pihennie,így tudom ezt biztosítani Neki),a pici is ott kapott most helyet-van külön szobája,de a bátyja kérte,hogy aludjon nála-ám minden maradt a régiben.Este bemegyek vele,beszélgetünk egy kicsit.Ha a pici alszik akkor is,ha nem akkor is(akkor a kezemben van,viszem magammal).Nem szeretném,hogy azt érezze,az új kis jövevény miatt gyökeres változások következtek be az életében.
2012. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

igen, én sem szeretném, ha most totál minden borulna neki, hiszen úgy is nagyon sok változás lesz és jobban kell majd alkalmazkodnia mint eddig...köszi a válaszokat.

Azért próbálkozok, hátha összejön valami,de nem fogom erőltetni a dolgot.

2012. okt. 18. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!