Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lesz a lányom mire...

4 éves lesz a lányom mire megszületik a kistesó. Anyosom azt mondta elviszi 1 honapra hogy ne zavarjon. Hogy mondjam meg neki hogy ezt nem akarom hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Azt mondta azért mert igy nem lesz féltékeny a lányom a tesora de szerintem pont igy lesz féltékeny..én egyánltalán nem akarom..már probáltam mondani neki de lehurrog..((

Szerintetek is jo ötlet hogy elvigye?Vagy én reagálom tul?

köszi a válaszokat...

Én ezt ugy gondoltam hazajövünk a korházbol és az első perctől fogva együtt vannak lányom segit a picinél vele is sokat foglalkoznék igy nem lenne féltékeny..vagy rosszul gondolom?



2013. júl. 26. 08:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Ez teljesen hülyeség. Ne add oda. Én anyósom is nyomul, h majd elviszi a nagyobbat (jó nem 1 hónapra akarja), de le fogom pattintani, ne avatkozzon már bele. Szólok, ha segítség kell, de kéretlenül nekem itt ne ugráljon.
2013. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem csak jót akar, ne legyél vele nagyon kemény. Régebben ez megszokott volt, én például nyári baba vagyok, nővéremet így folyton vitték a nagyszülők nyaraltatni, élvezte ő is, anya is tudott "pihenni" a kórház után, volt egy kis átmenet. Ja és nem volt féltékeny rám soha a tesóm, pl. mindig bemászott hozzám a kiságyba és szórakoztatott, bár ő csak 2 éves volt ekkor. Szóval ne pattinsd le egyből, lehet jól fog jönni, de mondhatid neki, hogy bár egy egész hónapra nem szeretnéd, pár napról lehet szó, ha a lányod is beleegyezik. Aztán lehet még élvezni is fogja :)
2013. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg egyáltalán nem jót akar, csupán magának szeretné egy időre az egyik gyereket. Úgy akar unokázni, hogy abba senki ne tudjon beleszólni.

A gyerek tuti lelkibeteg lenne.

2013. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ki akarja sajátítani a kislányodat és a szülés erre jó ürügy. Eszedbe ne jusson odaadni, a gyerek egy életre sérülhet tőle. Ha akar segíteni akkor jöjjön és foglalkozzon vele, vagy vigye el fagyizni, játszótérre ilyenek....de hogy elvigye egy egész hónapra, hát nem normális, hogy egy anyának(ert ő is az) eszébe jut ilyen, megáll az eszem. Kit érdekel, hogy megsértődik ha nemet mondasz?
2013. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Néhány Anyós érdekesen gondolkodik! Dehogy adnám oda a nagyobb gyermekem! Nagyon helyesen gondolod, hogy első perctől együtt gondozzátok a Kicsit a Nagyobbal. Így is lehet, hogy lesz féltékenység...., de sokkal gázabb lenne, ha a Mama elvinné 1 hónapra a Lányodat. Légy határozott és mondd meg neki, ha annyira akar segíteni, inkább jöjjön ő és főzzön, segítsen, amiben kell. De ne szakítsa el a Lányodat a tesótól, szülőktől, mert az nem szül jó vért!
2013. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%
Juj, de le leszek pontozva, de tényleg nem értem néhányotokat. Hogyne, kisajátítani, jó hogy nem egyenesen elrabolni! :) Nem tudom, milyen anyósotok van, vagy hogy ti milyenek vagytok, de miért kell rögtön a legrosszabbat feltételezni? A kérdező írja, hogy jóban vannak, akkor nyilván nem elmebeteg az asszonyság. Az egy hónapot én is soknak tartom, de pár nap vagy több fél napos program miért ne? Nem kell neki esni, meg lehet értelmesen is beszélni vele, lehet jól jön majd a segítsége, lehet a kislány is szívesen menne, 4 évesről van szó, el tudja mondani mit szeretne. Ezért előre összeveszni az anyóssal, értelmetlennek tűnik.
2013. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én le voltam passzolva, 4,5 évesen, amikor a testvérem megszületett. Arra mentem haza, h ozz egy idegen gyerek, gondolhaztod, a mai napig emlékszem az érzésre. perszte anyukám a lányomat szintén elvitte volna (júniusban szültem) egy időre, de nem engedtem


az a fontos, hogy a nagy testvér hozzászokjon a kicsi jelenlétéhez a kezdetektől! az első két hét iszonyat kemény volt (2,5 éves dackorszakos+ tesó+ még költöztünk is), de az első hónap végére teljesen belerázódtunk, nagy segítségem lett, olyan édesek együtt! sok türelmet is tanult szegénykém...


Ami igazán segítség lehet szerintem, ha anyósod elmegy hozzátok, főz rátok, takarít helyetted, elviszi pár órára, majd 1-2 hét után pár napra a nagyobbat. de nem azonnal és főleg nem ilyen hosszú időre!


mikor szülsz?


sok boldogságot nektek!

2013. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A bátyám öt éves volt amikor születtem. És én is úgy gondolom ,hogy fontos az ,hogy az idősebb gyerkőc megismerje a kistestvérét. Hogy összeszokjanak. Aníum azt mesélte tesóm örült amikor megszülettem még kép is van róla :) (Bocs egy kis nosztalgia) és habár később volt féltékenység mindkét részről de én a mai napig sem bánom :)


Kedvesen de határozottan mondd meg az anyósnak ,hogy te máshogy gondolod és te így szeretnéd.


Amúgy kis korában a tesó is volt a nagymamánál de úgy hogy reggel odavitte valaki aztán délután meg haza vitte pl. apukám.

Ilyet is lehet de csak később. :)

2013. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a kerdesedre akadtam, mert en pont egy ilyen nagyteso vagyok, akit a nagymamam=anyam anyosa allitolag keretlenül-varatlanul elvitt, amikor megszületett a kisteso. Anyu elmondasa szerint, aki egyebkent ugy adja elö, hogy ö a szegeny, akit megcsonkitottak tölem, aput meg raszabaditottak. :)

Szoval az egesz nevetseges, mindenesetre az eredmeny: en lettem a "nagymama kedvenc unokaja". (Amiböl felnöttkent es sok-sok pszih-hoz hasonlo kezeles utan mar latom, nem neki voltam igazabol fontos, hanem masnak "nemfontos".) Pszichologiailag ö volt az anyaszerepü az eletemben, ö volt ram olyan hatassal, mint masra az anyja. Ja, az hozzatartozik, hogy nem egy elvitel miatt, hanem ezutan rendszeresen, honapokra elvitt. Köze lehet hozza, bar ez massal is összefügghet, hogy a tesommal sosem Volt jo es most sem jo a kapcsolatunk.

Erdekes, hogy anyosomban is felmerült, ö persze alattomosabb annal, hogy a szülökkel beszelje meg, ezert az 5 evesemnek probalt kedvet csinalni, hogy el akarjon menni hozza, amikor a testvere születik. Mikor? Amikor mostanaban az udvarukrol a lanyunk megy utana, metrt szüksege van ra, igy van kapcsolata vele nelkülem is. Mindezt azok utan, hogy kisbabakent sosem lehetett rabizni 3 eves korig (kifogasok), 5 eve alatt meg nem jött velünk jatszoterre...stb, es most sem szeret vele jatszani, keresi a kifogasokat, csak talan nekem akar rosszat, ezt tartom valoszinübbnek az eddigiek alapjan. Mondjuk anyosomnak annyi h.lyesege volt mar, hogy csoda, ha ezt nem jutott volna eszebe bevetni.

Szerencsere a lanyom ezt hamar el is felejtette, igy ezutan nem jött szoba, en meg ahogy addig is, tovabbra is probaltam kedvet csinalni neki ahhoz, ami majd a korhaz utan lesz es amit segithet a baba ellatasaban.

Szoval en vagyok az elö pelda, hogy nagyon is jol gondolod! Nagyon legyel esznel, mit csinal az anyosod!

2013. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!