Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy lányt hány éves kortól...

Egy lányt hány éves kortól szokás nőnek hívni a mai világban?

Figyelt kérdés
Vagy mitől függ ez? Ha valaki elveszti a szüzességét, akkor már nő? Vagy miután megkapta az első saját fizetését?
2013. okt. 3. 13:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem tanuláshoz kötött, 30 éves nő vagyok, második sulimat végzem. Férjnél vagyok, háztartást vezetek és gyereket nevelek. Ettől még tanulhatok :) A képeken látott csajok meg nem nők. Ez nem külsőségeken múlik. Fejben dől el. A felnövés pedig nem egyenlő a besavanyodással, tévhit. Csak van egy pont, ami után illik felelősségteljesen gondolkodni és kötelezettségeket vállani az életben, azt meg nem lehet félvállról.
2013. okt. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Láttam már 60 éves vidám nőket, akik lányoknak hívták egymást. Meg férfiakat, akik fiúknak.

A válaszvonal nem egy vonal és sok mindentől függ. Nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki. A helyzettől is függ, az adott pillanatban ki minek érzi magát.

Általában a felnőtt viselkedés alanyát szokás férfi/nő névvel illetni, a gyermekit pedig fiú/lány néven. Mitől felnőtt egy viselkedés? hogy a partnert (akivel éppen van, dolgozik, szórakozik, pihen, stb.) önmagával egyenrangúnak tartja sem nem alá, sem nem fölé valónak. Ez a természetes számára, ösztönösen így cselekszik, érvel, dühöng, sír, vagy haragszik, de nem szipog és siránkozik. Például egy mindenkit lenéző, öntelt és beképzelt buta alak eléggé gyerekes 50 évesen is. Hasonlóan egy siránkozó, önállótlan, semmit nem merő, véleménnyel nem rendelkező 50-es is inkább gyerekes.

2013. okt. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát én olyat is hallottam, hogy amikor először megjön..

Bár ez vitatható, mert van akinek fiatalabb korban jön meg.

2013. okt. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja, akkor én 10 évesen nő voltam:D
2013. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Pont ezért mondom, hogy vitatható. :D
2013. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes.

Én viszonylag intelligensnek tartom magam, érett a gondolkodásom a személyiségem meg inkább olyan vegyes. Tudok komoly is lenni, de szeretek hülyéskedni, és tudok gyerek lenni.

Megvan a saját elképzelésem a háztartásról és hasonlókról és már nagyon vágyom rá, hogy elköltözhessem, de munka mellett egyetemre járok és tandíjat fizetek, ezért nem tudok elköltözni. Tehát ha valaki csóró akkor már nem is lehet felnőtt?

Persze nem mondom, hogy én olyan hű de érett nő lennék.

De a fenti válaszokban volt olyan, hogy pl elköltözött otthonról, vagy hogy éretten gondolkodik, stb.

Nekem vegyesen van. Én pl mások szemében gyerekesnek tűnhetek, de ha elkezdünk komoly dolgokról beszélgetni, mindjárt fordul a kocka.

Persze hozzá kell tennem hogy a vidám, bohókás személyiségem mellé, 25 évesen kb 14 éves arc társul szóval én beszélhetek bármilyen komoly dolgokról, bármilyen intelligensen, engem soha senki nem néz felnőttnek és nem vesznek komolyan.

Sokan félreítélnek embereket igazságtalanul. Engem pl simán gyereknek néznek egyesek azért mert mondjuk pozitívan nézek a jövőbe és hajlandó vagyok keményen dolgozni azért, hogy egyszer esélyem legyen egy jobb életre.

Mindenki az aminek érzi magát, mert sosem tudhatod, hogy egy értelmes ember mond rólad reális véleményt, vagy valami sötét, buta személy akar okoskodni.

2013. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Eddig ez volt a legjobb válasz, köszönöm!!!
2013. okt. 18. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!