Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon lemaradott szokás már...

Nagyon lemaradott szokás már a mai világban egy "esti film" programnak a családdal?

Figyelt kérdés
19 vagyok. visszagondolok régebbre...anyáékkal úgy szererttem esténként filmet nézni. leültünk, volt egy tv és néztük a filmet amit épp adtak, nem volt kábeltv, nem volt ennyi szemét. úgy megváltozott minden. hiába van külön tv-m hiába a sok csatorna ha egyik sem bír lekötni. nekik megmaradtak a szokásaik és gondolkodtam is hogy valóban, mit is csináljon egy házaspár (55 évesek) esténként, nyilván nézik a tv-t. engem már valahogy nem vonz úgy mint régebben. nem tudom a varázsát elveszítette az évek alatt. tele van szeméttel. sokszor csak úgy telik az estém céltalanul az internet előtt, de itt sem hasznos dolgokkal, hiába megy a tv-m már nem is jó igazán nem is tudok úgy rákoncentrálni. és néha...akár hétvégén is, átmegyek anyáékhoz és együtt nézzük a tv-t, de ezt is talán csak azért csinálom mert fel szeretném idézni azt a régi időszakot még mikor olyan jó volt. mikor ez még egy "esti program" volt...tudom hogy az élet nem áll meg de úgy észre lehet venni mindenen. a videó elromlik, a sok videókazetta elszakad, megnyúltak, pedig úgy szerettem nézni őket. lekötött. pedig akkor sem voltam már olyan kicsi. higgyétek el, hiába itt van most a dvd lejátszó, itt van sok film is, nem nyújt olyan élményt mint régen akár a videó. szóval néha így alakul...néha gondolkodom mitől volt régen olyan jó...talán én vagyok túl zárkózott? tudom hogy rendellenes egy 19 éves srácnak néha a szüleivel bámulni otthon a tv-t mint akár bulizni menni, élvezni az életet..de sosem voltam bulizós. és fusztrál hogy hiába az internet, hiába a tv, hiába lenne más is, olyan semmis az egész. nehéz kifejtenem
2009. okt. 25. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én is emlékszek régenről, de mára ez a dolog teljesen elveszítette az értékét. sajnos még sok más dolog is, és így már nagyon nehéz boldognak lenni, hogy az apró örömök már nem jelentenek semmit, de sajnos tényleg nem. :)
2009. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Mi egy jó DVD filmet szoktunk délután megnézni. A tv-ben nem igazán van színvonalas műsor. Sok az ismétlés, uncsi.
2009. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a mamámékkal néztem mindig a dallast.. ma már nem is használom a tvmet mert nem adnak jó filmeket,van vagy 50 csatorna és 2 őn mennek csak egésznap filmek. A repertoár pedig,uyganazt a 10et ismétlik állandóan.Én msotmár inkább letöltöm netről
2009. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
nálunk azért még van habár még kicsik a gyerekek de mindig megnézük pld a sellöket azt együtt a család.nálunk régen volt a szomszédok sorozat amit az egész család megnézet,meg persze volt egy ütött-kopott videonk amin nagyon sokszor megnéztünk egy filmet pld :nincs kettö négy nélkül,szabad napos baba meg hasonlo filmet.nagyon jo volt soha nem felejtem el azokat az éveket.azért én megprobálom igy a családot összekötni hogy legalább egy jo filmet megnézünk együtt.nagyon jo család vagyunk szerencsére,nagyon sok a szeretet,csak nagyon nagyott változott a világ ,a gyerekek már szinte egy idö után cikinek tartsák hogy anyuval apuval eggyütt tévézenek.ha van olyan ember akivel a gyereke még eggyütt tévézik az irja meg.elöre is köszike
2009. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

nálunk az esti családi program néha a Híradó nézése... meg a lottósorsolás, de abból mindig kihúzom magam :D

Viszont néha már rászokok a mesecsatornákra, mert ott színvonalasabb az adás, mint máshol! ha meg adnak is egy jó műsort, legyen akár sorozat, akár film, tuti egy hónap múlva megint látni fogom! Szar ez így, 50 csatorna tele szeméttel! Nincs miért leülni a családnak, hogy megnézzen egy jó filmet együtt... sajnos...

Mondjuk most jó a King Kong! =)

2009. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon is értelek! Múltkor pont ezen gondolkodtam én is.

Túl sok a szemét, nehéz kiválogatni a minőségi dolgokat. És hiába vannak ismeretterjesztő csatornák, az is sokszor ugyanolyan bulvár, mint a többi!

Sokszor késő estig ülök az internet előtt, és nem érzem azt, hogy hasznos lett volna. Régen pedig egy jó könyv nélkül le se tudtam feküdni aludni.

2009. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs TV, és nem is lesz.
2009. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Haha! Emlékszem, még néhány éve, mikor volt tévénk. (mert most már nincs) Apukámmal egy délutáni kis sziesztát tartottunk és kapcsolgattuk. Mivel csak a 3 alap adásunk volt nem volt túl sok választási lehetőségünk. (Nem akartunk kiadni UPC-re meg ilyenekre) Az egyik adón ment a Mónika show a másikon egy brazil szappanopera a harmadikon meg a Dallas, amit sok idő elteltével újra adtak. Na rögtön elnevettem magam, hogy idáig jutottunk: A három lehetséges műsor közül a Dallas a legigényesebb...XD XD :P
2009. okt. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ill. "legigényesebb" :P
2009. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem erről az jutott eszembe, hogy annak idején micsoda izgalom volt az, hogy a legújabb és legjobb zenéket, filmeket beszerezzem. Készenlétben volt egy kazettám a magnóban, ha esetleg megszólalna a rádióban a megszerezni kívánt szám, és beizzítottam a copy billentyűt. Barátokkal csere-beréltünk. Boldogan vittem haza a legújabb szerzeményem! Néztem a tv-műsort, ha esetleg egy ritkaságot játszanának azt fel tudjam venni. Izgalmas volt bejárni a könyvtárba, érdekes olvasmányok után kutatni...stb.


Ma meg! Bármit le lehet tölteni az internetről, minden elérhető, könnyen megszerezhető. A 100-200 Ft-os dvd-ék ömlesztve vannak a nagy áruházak polcain. Eltűnt a vadászgatás öröme!


Hát bizony! Öreg (25 éves) létemre visszasírom azokat az időket! :)

2009. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!