Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon lemaradott szokás már...

Nagyon lemaradott szokás már a mai világban egy "esti film" programnak a családdal?

Figyelt kérdés
19 vagyok. visszagondolok régebbre...anyáékkal úgy szererttem esténként filmet nézni. leültünk, volt egy tv és néztük a filmet amit épp adtak, nem volt kábeltv, nem volt ennyi szemét. úgy megváltozott minden. hiába van külön tv-m hiába a sok csatorna ha egyik sem bír lekötni. nekik megmaradtak a szokásaik és gondolkodtam is hogy valóban, mit is csináljon egy házaspár (55 évesek) esténként, nyilván nézik a tv-t. engem már valahogy nem vonz úgy mint régebben. nem tudom a varázsát elveszítette az évek alatt. tele van szeméttel. sokszor csak úgy telik az estém céltalanul az internet előtt, de itt sem hasznos dolgokkal, hiába megy a tv-m már nem is jó igazán nem is tudok úgy rákoncentrálni. és néha...akár hétvégén is, átmegyek anyáékhoz és együtt nézzük a tv-t, de ezt is talán csak azért csinálom mert fel szeretném idézni azt a régi időszakot még mikor olyan jó volt. mikor ez még egy "esti program" volt...tudom hogy az élet nem áll meg de úgy észre lehet venni mindenen. a videó elromlik, a sok videókazetta elszakad, megnyúltak, pedig úgy szerettem nézni őket. lekötött. pedig akkor sem voltam már olyan kicsi. higgyétek el, hiába itt van most a dvd lejátszó, itt van sok film is, nem nyújt olyan élményt mint régen akár a videó. szóval néha így alakul...néha gondolkodom mitől volt régen olyan jó...talán én vagyok túl zárkózott? tudom hogy rendellenes egy 19 éves srácnak néha a szüleivel bámulni otthon a tv-t mint akár bulizni menni, élvezni az életet..de sosem voltam bulizós. és fusztrál hogy hiába az internet, hiába a tv, hiába lenne más is, olyan semmis az egész. nehéz kifejtenem
2009. okt. 25. 21:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az esti filmnézést ma is meg lehet tenni ugyan úgy. Annyi az egész, hogy ma már a tévézés inkább háttértevékenységgé vált, mint ahogy régebben a rádiózás is erre a sorsra jutott.

Különben meg nem igazán értem, amikor fiatalok ilyen nyugdíjas mentalitással állnak a dolgokhoz (jaj régen mennyivel jobb volt, bezzeg most minden rossz). Hát annyira szörnyű, hogy van is némi választék abban, hogy mit nézzünk a tévében? Vagy hogy nem is muszáj a csatornák műsorkínálatához igazítanunk a saját igényeinket? Az annyira jó volt, amikor volt 1-2 csatorna, és ha tetszik, ha nem, az volt a műsor és kész? Én nem azt mondom, hogy most csupa értelmes film megy a tévében esténként, de egyrészt azért ki lehet fogni, másrészt ha nincs semmi, amit néznél, akkor adottak a lehetőségek, netről szinte bármit letölthetsz, vagy megnézhetsz online is.

Pl. tegnap egy barátnőmmel megbeszéltük, hogy este nézzünk valami horrorfilmet, két perc alatt eldöntöttük, hogy melyiket, és fél óra múlva már le volt töltve a film, további 10 perc múlva már dvd-re írva várta, hogy megnézzük. Azt a filmet, amit mi akartunk, és nem azt, amit bármelyik csatorna műsorszerkesztője adni akart.

2010. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én pont most szoktam rá a tévézésra

e a párommal. Persze nem sűrűn nézzük.

Nyáron vagy 3 hónapig nem néztünk semmit, mert olyankor mindig sok program van.

Karácsony környékén se mert akkor azzal vagyunk elfoglalva. És olyankor a névnap is sok.

De hideg téli estéken, vagy esős napokon jó.


Azért havonta egyszer lehet találni normális filmet is.

Pl. nemrég néztem meg a párommal az égig érő fűt.

Láttam lesz a Körhinta, azt is meg akarom vele.


A barátom meg néha tölt le filmeket.

2010. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!