Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy lányt hány éves kortól...

Egy lányt hány éves kortól szokás nőnek hívni a mai világban?

Figyelt kérdés
Vagy mitől függ ez? Ha valaki elveszti a szüzességét, akkor már nő? Vagy miután megkapta az első saját fizetését?
2013. okt. 3. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Szüzesség elvesztése után? Vicces lenne, tele lennénk 13-14 éves nőkkel:))

Én olyan 2O-21 éves koromban kezdtem azt írni, hogy N és nem L.

2013. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

A mindennapi beszédben 35 éves korig simán lányt mondok, mert még fiatal. 35 felett szoktam nőt mondani.

(De nyilván egy 18 évesnek "nőnek" tűnik egy 26 éves, mert sokkal idősebbnek látja.

33N

2013. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Én azt hívom nőnek,aki éretten viselkedik,gondolkodik és cselekszik.Ez pedig nem korfüggő.
2013. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüzesség elvesztésétől még senki nem lesz nő, főleg nem 14-15 évesen...

Nőként onnantól tudtam tekinteni magamra, amikor elköltöztem otthonról (jó, először koleszba, de szinte soha nem mentem haza), és magamnak kellett mindenről gondoskodnom (nem támogattak soha). Ez 18 éves koromban történt meg, de szerintem úgy igazán nővé 21 éves korom után kezdtem válni, amikor összeköltöztem a párommal, pedig előtte is önellátó voltam már, de így párban valahogy mégis más most.

Szóval nekem az első lépés az volt, amikor magamról kezdtem el gondoskodni, a következő meg az, amikor összehangolódtunk a párommal, és egymásról is gondoskodnunk "kellett".

2013. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Ennek semmi köze a szexhez. Nő az, aki megjelenésében, kisugárzásában, személyiségében felnőtt. Ismerek 18 éves nőket, kötelezettségtudattal, felelősségtudattal és komoly gondolkodással, és 38 éves heherésző lányokat is, akik szerintem soha az életben nem lesznek nők, akár szültek gyereket, akár nem, akárhány évesek is. Nem nőttek fel. N30
2013. okt. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én onnantól hívok valakit nőnek, hogy úgy él, úgy viselkedik és annak néz ki.


Magyarán külsőre legyen felnőtt, legyen önálló, viselkedjen is úgy, stb.


Aki nekem így néz ki:

[link]

[link]

[link]


Vagy 28 évesen is suliba jár és otthon lakik, az nem nő, hanem lány.

2013. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az baj, ha valaki nem nőtt fel? Nem épp az a jó, ha valaki megőrzi fiatalosságát és nem savanyodik be?
2013. okt. 3. 14:19
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

A fel nem növés nálam a gyerekességgel egyenlő: nem gondolkodik megfelelően, pl. felnőtt létére "hülyeségnek" tartja a politikát, buta az ügyintézéshez, heherészik, idétlen, nem vesz komolyan dolgokat.


A felnőttség viszont nem egyenlő a besavanyodással, csak azzal, hogy el tud igazodni a világban.

2013. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nyilván az nem baj,ha valaki modern felfogású és nem savanyodik be,nem viselkedik vénkisasszonyként,viszont éretten célszerű cselekednie és gondolkodnia.A felnőttség alatt ezt értjük szerintem.
2013. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A nővé (felnőtté) válás nem azt jelenti, hogy besavanyodsz, és elfelejtesz nevetni vagy gyermekien örülni :) Ezek is nagyon fontos dolgok, humor és fiatalosság nélkül sokkal nehezebbek lennének a mindennapok, a párkapcsolatok vagy a gyereknevelés.
2013. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!