Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi borravalót illik adni,...

Mennyi borravalót illik adni, amikor fizetjük a számlát?

Figyelt kérdés

Szeretnénk majd megköszönni a pincérek munkáját. Mi 10% borravalóra gondoltunk, tehát ha olyan 500 ezer körül lesz a számla, akkor adunk 550 ezret, az az 50 ezer forint borravaló így is 4 ember között oszlik el.


Ez így korrekt, vagy ma már inkább 15-ot adnak, ha elégedettek az emberek?


Volt olyan hely, ahol alapból 15% volt a szervizdíj.



2013. máj. 21. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
7%
Pontosabban nem a felszolgáló nem adja vissza hanem a vendég adja oda!
2013. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy a pincér tud olyat, amit az eladó nem. Viszont ez nem elég különbség ahhoz, hogy egy bolti eladó ne érdemeljen borravalót."


Érdekes, a gyakorlat azt mutatja hogy több millió ember ezt máshogy látja! :)

2013. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:
40%
Az, hogy több millió ember mit gondol, az még nem jelenti azt, hogy az logikus és jogos is. De teljesen mindegy, mert ez mindig is így volt, hogy hülyéből több van, mint aki tud gondolkozni is. Ez főleg itt M.o-n jellemző.
2013. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:
32%
Ha ekkora sóherek vagytok, hogy sajnáljátok azt a pár száz/ezer forintot, akkkor ez van, de könyörgöm, legalább ne gyártsatok hozzá ideológiát, hogy az a helyes.
2013. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
10%

Nincs különbség a bolti eladó és a pincér között?


Aha.. Akkor menjetek be a boltba, és kérdezzétek meg, hogy ma este borjúpaprikást akarsz csinálni, milyen köretet és bort ajánl mellé? Nem tud (és nem is kell, hogy tudjon) válaszolnia, mert ő egy eladó. Annyit kell tudni, hogy mit árulnak, és hogy mi hol van a boltban.


Pincérként ismerni kell legalább alapszinten a borokat, pezsgőket. Tudni kell, hogy melyik ételhez mi illik. Udvariasnak kell lennie (bolti eladóval ellentétben például nem kezdheti úgy, hogy Helló, mit szeretnél?), ismernie kell a terítést, kiszolgálást stb.

2013. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim válasza:
Csak annyit mondanék, hogy mondjuk példának a hentest. Ő is egy eladó, és velem is volt már olyan, hogy úgy mentem be pörköltet szeretnék csinálni, milyen húst tudna most éppen ajánlani hozzá? Volt olyan, hogy még jó receptet is mondott. Tehát hiába az összehasonlítás az OKJ bizonyítvány alapján, emberfüggő is...
2013. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 anonim ***** válasza:
37%

Igazad van. A hentes valóban szaktudást igénylő szakma, ezzel nem vitatkozom. Én a bolti eladókról beszéltem (bár nem tudom, hogy pontosan mit értettek alatta, árufeltöltő, pénztáros, vagy maszek boltos).

És hogy miért nem kap a hentes borravalót, ha egy szinten van szaktudásban a pincérrel?

1.) Hagyomány

2.) A hentessel általában annyi a kapcsolatod, hogy odamész, hogy mit kérsz, és ő meg odaadja. Még a pincérrel egy ebédnél egy több órás többé-kevésbé szoros kapcsolatban vagy.

3.) A hetesnek nem "munkaköri kötelessége", hogy tudja milyen pörkölthöz melyik hús kell, recepteket meg főleg nem kell tudnia.


Félreértés ne essék, egyrészt a hentes komoly szakma, másrészt meg a Te ismerősöd igen lelkiismeretesen és jól végzi a munkát, ha ért ezekhez és segít is a vásárlóknak.

2013. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim válasza:

Ezért is az utolsó mondatom: "Tehát hiába az összehasonlítás az OKJ bizonyítvány alapján, emberfüggő is..."


Egyébként szoktak a pénztárosnak is "jattot" hagyni. Dolgoztam pénztárosként, és műszaki eladóként is.

Mindkét esetben volt aki adott borravalót, holott én is megkaptam a fizetésemet azért a munkakörért.


Ja, és én is szoktam adni borravalót akár a futárszolgálatos sofőrnek is, ha normálisan viselkedik és nem morogva jön ide, hogy márpedig tegnap is ide jöttem miért nem egyszerre rendelted meg a két terméket és akkor egy nap elég lett volna idejönni. Mert ilyen is előfordult már.

2013. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:

elvileg kap fizetést szóval nem kap lóf.szt se tőlem :DD

tudom én ilyn r.hadék vagyok, de én úgysem leszek pincér sosem :D

2013. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:
74%

Több órás kapcsolat a pincérrel? Mit csináltok vele? Dugjátok? Alapesetben kijön, mondod a rendelést, elmegy, hozza a cuccot, eszel, majd visszajön a pénzért.

Ez kb másfél perc kapcsolat.

2013. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!