Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi borravalót illik adni,...

Mennyi borravalót illik adni, amikor fizetjük a számlát?

Figyelt kérdés

Szeretnénk majd megköszönni a pincérek munkáját. Mi 10% borravalóra gondoltunk, tehát ha olyan 500 ezer körül lesz a számla, akkor adunk 550 ezret, az az 50 ezer forint borravaló így is 4 ember között oszlik el.


Ez így korrekt, vagy ma már inkább 15-ot adnak, ha elégedettek az emberek?


Volt olyan hely, ahol alapból 15% volt a szervizdíj.



2013. máj. 21. 12:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha szervízdíj egyébként is van, akkor nem kell borravaló.
2013. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem sem kell borravalót adni, csak mert az a szokás alakult ki. Pláne, ha van szervizdíj, nem is nagyon szoktam olyan helyre menni, ahol van. Ez a munkája, hogy felszolgálja a rendelést. Ezért kapja a fizetését.
2013. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Ki a f*szt érdekel, hogy mennyi a fizetése? Más minimálbéres is 4 órára van bejelentve, és ő akkor se kap borravalót. Tessék elolvasni a cikket. Ez egy hülye megmaradt szokás.

2013. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
74%

Jesszusom ez a blog.

Ez az amikor valaki ideológiával próbálja magyarázni a zsugoriságát.

Ha valaki étterembe megy az számoljon úgy, hogy a borravalót is rászánja a vacsorára és akkor nem kell háborognia.

Itt nálunk így szokás, és nem hiszem hogy mindenben a nyugatot kellene majmolni.

A borravaló nem alamizsna és az alárendeltségi szerep sem igaz. A borravaló az elégedettség kifejező eszköze

2013. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó 2, azért ne adjon a kérdező borravalót mert te sem kapsz a munkádért és ez szerinted egy hülye szokás? :D

Szerinted mennyi felszolgáló, taxis, fodrász, futár maradna az országban ha egyszer csak mindenki így gondolkodna?

A borravaló intézménye egyébként külföldön is él, ez nem magyar találmány és a felszolgálást ne hasonlítsuk már egy betanított 8 általánossal rendelkező gyári munkáshoz aki minimálbért keres, mert a felszolgálás mögött bizony szakmai felkészültség, ital és étel ismeret, nyelvtudás, valamint nem utolsósorban pszichológiai képességek vannak!

Ezt minimál bérért nem sokan csinálnák napi 10-14 órában.

2013. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
Nem az utolsónak, hanem az előtti 2-nek szólt, csak közben jött egy hsz.
2013. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
75%

Ez a linkelt blog viccnek is rossz!

"Nyugaton a borravaló marginálisan létező, idejétmúlt intézmény - szinte már csak iskolai olvasókönyvekben találkozhatunk vele. Az angoloknál például kifejezetten megalázó és sértő a kocsmárosnak jattot adni - ha mondasz egy felkerekített összeget, nem is fogja érteni, miről van szó. Fillérre - akarom mondani pennyre - pontosan visszaad. Villámgyorsan. És örülhetsz, ha nem töri el az orrodat, amiért szolgának nézted."


Londonban élek 2 éve, egy étterem bárját vezetem és aki a fentebb írt ökörségből egy szót elhisz az valószínűleg nem járt még messzebb a faluja határánál!

Nálunk itt kint is VAN jatt. Ez a fizetésünk 15-20%-át teszi ki, van ahol többet, van ahol kevesebbet. Van még a másik megoldás, ahol a szervízdíjat tartalmazza a számla vége, ez fel van tüntetve a számlán is, ott nem szokás jattolni, viszont ott ez az összeg ugyanúgy növeli a felszolgáló bérét.

2013. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
22%
Ez valóban csak egy megmaradt szokás. Annak a munkásnak aki a gyárban lehúzza a műszakot, adnak borravalót? Én pl hangulatomtól függően szoktam adni vagy nem adni. Egy picérnek mindig mosolyogva kedvesen kell felszolgálni, mivel ez a munkája, tehát ez sem egy plusz szolgáltatás amiért borravalót kéne adni. Egyébként általában 10%-ot szoktak adni ha jól tudom, de mindenki maga dönti el mennyit ad, tehát embere válogatja. Ha kicsi az összeg akkor ezresre vagy százasra kerekítem. Értéktől függ....
2013. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
59%
A borravalót a "face-to face" szolgáltatásoknál szokták adni , egy gyári munkásnak mi a francért adna a főnöke jattot egy elvégzett munkáért? Nektek tényleg ekkora káosz van a fejetekben hogy a 2 között nem tudtok különbséget tenni?
2013. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:

"Annak a munkásnak aki a gyárban lehúzza a műszakot, adnak borravalót?"


Miért, a gyári munkás emberekkel foglalkozik és szolgáltat? A kettő rohadtul nem ugyanaz.

2013. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!