Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan fogadjam a TÖRÖK vendéget?

Hogyan fogadjam a TÖRÖK vendéget?

Figyelt kérdés
török üzleti partnerünket szeretnénk vendégül látni. ha valaki tudna segíteni, hogy mit is csináljak, hogy se neki se nekünk ne legyen kellemetlen. annyi mindent olvastam már, de volt már valakinek török vendége? hogyan "bánjak" vele, hogy jól érezze magát nálunk? mivel kínáljam, meg ilyenek. nagyon köszi
2009. szept. 14. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is tudd meg, hogy muszlim vallású-e, és hogy mennyire gyakorolja a vallását. Ennek ismeretében már könnyebben boldogulsz.

Nem tudom, mennyi idő van a vendég érkezéséig, de ajánlom figyelmedbe Ottlik Károly: Protokoll c. könyvét. Ha jól emlékszem (mert régen olvastam), ebben van tanács különböző külföldi vendégek fogadására.

De szerintem, mindenképpen fontos, hogy személy szerint tájékozódj a partnerről.

2009. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valóban jó lenne kideríteni azt, hogy mi az amit nem ehet pl. vallási vagy egészségügyi okokból. Ezt illő gesztussal meg lehet tőle kérdezni, hogy milyen ételt fogadna szívesen.

Ha ezt tudod, akkor pont ugyanúgy viselkedj, mint egy másik vendéggel. Ugyanis te házigazda vagy, és a vendég az, aki illeszkedni fog. Én ha pl. törökhöz megyek vendégségbe, akkor török virtust várok el a konyhából. Ha oroszhoz, akkor oroszt. Tehát te ne akarj magyar háziasszonyként törökké válni. Egyrészt marha nevetséges lesz, hiszen lehet, hogy csak a "felét" tanultad meg, másrészt pedig nem is ezt várják el tőled.

Persze apró gesztusokkal el lehet "csábítani", de ne akarj török ételt főzni. Valószínűleg a tiedénél százszor jobbat evett már, hiszen abban él.

2009. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Több török barátom van. Ők nem igazán vallásosak mégsem esznek húst. A magyar ételeknél még arra is szoktak figyelni, hogy az elkészítése során se kerüljön bele. (Pl étteremben megkérdezik, hogy a marhapörköltben van-e disznószalonna. Alkoholt nagy ritkán isznak, szerintem egyszer kínáld meg és ha elfogadja rendben, ha nem akkor ne eröltesd.

Különben olyanok mint az európaiak, bármiről lehet velük beszélgetni, ugyanazok az köszöntési, társalgási szokásaik.

Amikor Magyarországon (Pesten) voltak, akkor megnézték a török épületeket, elmentek a Gül baba türbéjéhez, ami nagy török zarándokhely.

2009. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*mégsem esznek sertéshúst
2009. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha én lennék a török vendéged, egy hastáncnak biztos örülnék:)

Viccen kívül: kérdezd meg tőle, mihez lenne kedve, miket kajálna, inna szívesen, nem hiszem, hogy elvárná, hogy lesd minden gondolatát.

Törökország sokat változott az elmúlt években, ők nem bigott iszlamisták, ráadásul imádnak minket, magyarokat.

Úgy neveznek, hogy a "legnyugatibb rokonaink"!

És ez nagyon kedves.

2009. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%

A vallásos törökök külföldön azért nem esznek húst, mert az állatokat nem az ő szabályaik szerint vágják le. Halat viszont esznek külföldön is.


Étkezés után többnyire nem kávét szeretnek inni, hanem jó erős teát cukorral, citrom nélkül.

2009. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

"A vallásos törökök külföldön azért nem esznek húst, mert az állatokat nem az ő szabályaik szerint vágják le"


Ez a kóser konyhára érvényes megállapítás.

(A zsidó konyháról van szó)


Miért-is vezetjük félre a kérdezőt?

2009. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mint az élet minden területén itt is a következő lenne a legjobb: Megkérdezed, hogy neki mik a vágyai. Én a magam részéről már csak az érdeklődésnek is örülnék.
2009. szept. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 18:43


Te vezeted félre a kérdezőt. Jó lenne, ha máskor kiegészítenéd a műveltségedet, mielőtt nagy magabiztosan hozzászólsz egy témához.


[link]

2009. szept. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha üzleti partnerről van szó, valószínűleg értelmiségi emberekről beszélünk, ez esetben meg egy két szokást leszámítva pont ugyanúgy élnek, viselkednek mint mi , magyarok. Ha vallásosak, nem esznek disznót, ha étterembe viszitek őket, ugyis magának rendel, ha ti főztök, főzzetek, csirkepörköltet, vagy vmit.

Nincs cipőlevétel, hajlongás,vagy étkezés előtti ima, alkoholt kínáljatok, de ne erősködjetek, "ki kell próbálni a magyar pálinkát, naaaaa), mert van aki nem fogyaszt alkoholt. Ne tegyetek rengeteg evőeszközt az asztalra (hal kés, steak kés, 3 desszertes villa, kanál...náluk nem szokás Törökországban, és ezzel zavarba lehet őket hozni)

Imádják a salátát, ami oliva olajjal van meglocsolva. A találkozáskor köszönthetitek őket Merhaba vagy Selam -mal (ejtsd: merhábá,szelám)

ha megköszönök vagy megdícsérik az ételt, mondhatod: Afiet olsum (ejtsd áfietolszum).

ha ezt a 2 dolgot megtanulod törökül, imádni fognak.

sok sikert!

(tapasztalt török vendéglátó:-) )

2009. szept. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!