Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha messzire (100-200km)...

Ha messzire (100-200km) megyünk bulizni, akkor ugye normális ha az emberekre eső benzinpénzt elkérem?

Figyelt kérdés
Mert valaki azt mondta, hogy ha tudja, hogy pénzt kérek akkor elment volna inkább busszal.
2013. jan. 31. 13:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha előre szólsz, akkor normális.
2013. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is bunkóság, előtte kellett volna szólni.

Én kifizetném, de akkor is parasztság.

2013. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha előtt szólsz akkor normális. Ha utána nyújtod be a "számlát" akkor parasztság.
2013. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mindegy, szól-e vagy nem előre. Arra kell számítani, hogy ki kell fizetni. Én akkor számítok arra, hogy nem kell fizetni, ha kifejezetten mondják. Ha meg nincs pénzem, akkor is szólok, hogy figyi, nincs pénzem buszra, elvinnél? Na, akkor nem fizettet. De alapesetben ki kell fizetni az egy főre eső benzinpénzt és erre kell számítani. Mi az, hogy jaj, azt hittem, nem kell fizetni??
2013. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Előre kell szólni, viszont a többiek sem gondolhatták komolyan, hogy ilyen messzire, elhanyagolható annyira a benzin ára, hogy ingyen elvigyék őket.
2013. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem normális, bár az is igaz, hogy előre meg kellett volna beszélnetek, illetve akikket viszel nekik kellett volna felajánlani, hogy x összeggel beszállnak a költségekbe.

2013. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Mondjuk én öreg vagyok már a kérdezőhöz, de szerintem az a bunkóság, ha valakiben fel sem merül, hogy be kell szállnia a benzinpénzbe. Akár messzire, akár közelre utazik.
2013. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval, viszont van olyan is, hogy ha mondjuk nem bulizásról van szó, hogy ugyanúgy lenne vizsgája mint nekem is volt egyik ismimnek, mondta, hogy dobjuk össze, és a végén kiderült, ő egy fityinget nem adott bele. Van ilyen is.
2013. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én előre szólok ha be kell szállni a benzinbe.

Nincs saját kocsim, ezért apám úgy adja oda ha tankolok bele. 100km többe kerül autóval ha egyedül megyek vagy ha egyedül fizetem. Akkor inkább busz.

Volt hogy haverokkal messzebbre utaztunk és közösen tankoltuk meg a kocsit. Ha sűrűbben utazgatnánk és mindig más jönne kocsival akkor nem kértem volna el benzinpénzt.

2013. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Természetesen! Nincs ingyen a benzin. Ha valaki beül, más autójába számoljon azzal, hogy fizetnie kell, nincs ingyen taxi. Még ha nem is mondod, hogy fizetni kell, akkor is számolnia kell a tisztelt utazóközönségnek a benzinpénzzel. Sőt, ha nem említetted a benzinpénzt, nekik kellett volna megkérdezni mennyi az annyi!

Ők úgy gondolták, hogy ingyen autókáznak, és egy jót buliznak. Az a valaki meg legközelebb menjen busszal, a kényelem drága, de ha valaki kényelmet akar, fizesse meg.

De nagyon vigyázz az ilyen dolgokkal, mert ha ingyen cipeled a "barátokat" előbb vagy utóbb Te leszel a személyi sofőrjük!

2013. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!