Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy apa megüti a gyerekét annyira, hogyha a lány másnap megérinti a fejét, fájni fog neki?

Figyelt kérdés

És, hogy majdnem egy laptoppal és egy lámpával rávert a lányra?

(Tegyük fel, hogy az a bizonyos apa legalább tíz évre el is hagyta a gyerekét, amit a lány nem bánt, mert nem nagyon gondolt rá, viszont miután hozzákerült pár hónapra rá ezt műveli vele az apja. Ez a második alkalom eddig. Először még bele is rúgott, másodszorra csak erősebben ütött. Másodszorra pedig megfenyegette, hogy lesz ennél rosszabb is. Mintha ez eddig nem lenne durva.)


2013. jan. 30. 01:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Ha kiskorú vagy akkor menj el a gyámhatósághoz és meséld el nekik mit művel az apád.... ha nagykorú vagy akkor jobb lenne minél előbb elköltöznöd onnan.
2013. jan. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

miért élsz apáddal?


ha van lehetőséged hova menni, akkor menj, vetess látleletet, ott hivatalból feljelentik, megy az ügy a gyámügyre, és mivel veszélyeztetett vagy, azonnal kiemelnek apád mellől, és elhelyeznek nagyszülőnél, anyádnál, valamilyen rokonnál, aki vállalja rövid időre akár, hogy nála lakhatsz, aztán ha lement a tárgyalás, megvizsgálják, ki képes hosszú távon eltartani

2013. jan. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen nem normális, legalábbis általában nem szokott az lenni...

Miért ütötte meg?

2013. jan. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Azért, mert ráüvöltöttem, mikor az volt a baja, hogy eszek, mert nem mentem el vásárolni velük - egyébként nem is szóltak, és mindig akkor mentek el, amikor én elmentem. Legutóbb pedig még nem mostam ki a ruhámat, ezért bent maradtam, mikor áthívta az egyik barátját.

És külföldön vagyok, anya meg pár hónapja elutazott, mert ott kellett dolgoznia. És nem akartam felzaklatni, meg amúgy sem veszi komolyan. Ezért is kérdeztem, meg mert a testvérem szerint kiharcoltam, hogy megüssön. De én nem tudom... Az apukám pszichológus... ezért sem értem ezt az egészet.

2013. jan. 30. 02:55
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tényleg csak ennyi történt, amennyit ide írtál, akkor gáz van. Ha a testvéred látja jól a dolgokat, akkor viszont itt sem mondasz teljesen igazat, és "otthon" is feleslegesen feszegeted a pofonláda tetejét.


Nem tisztem eldönteni, hogy melyik verzió a valós, ezt neked kell. Az első esetben erőteljesen javasolt, hogy apuci felkeresse az egyik kollégáját az impuzuskontrol-problémáival. A második esetben esetleg te keresd fel valamelyik kollégáját egy kis kötetlen beszélgetésre.

2013. jan. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Rendben van. Köszönöm. ^^ Végül is lehet, hogy csak én reagálom túl a dolgokat. Csak nekem egy kicsit durva volt, hogy megütött egymás után többször is, miután felsikoltottam. Meg a testvéremet azért sem vettem igazán komolyan, mert ő meg néha azt szokta mondani idegesen, hogy legszívesebben leütne, csak mert beszélgetek vele könyvekről stb... De ő meg amúgy sem gondolja komolyan szerintem. :)

A beszélgetést meg szerintem nem nagyon tudnám megcsinálni, mert nem igazán tudok jól azon a nyelven... De, majd megpróbálok valamit... Csak nem jó ez a dolog, hogy folyamatosan azt hallom, ahogy sérteget engem... és, ha valami baja van velem, nem is velem akarja megbeszélgetni, és sokszor csak annyit látok a dologból, hogy teljesen indoktalanul dühös rám... És igazából néha olyan érzés, mintha teljesen mindegy lenne, mert bármit mondok, azt hiszi róla, hogy hazugság... Vagy olyan tulajdonságokat, gondolatokat tulajdonít nekem, amikre még csak nem is gondoltam, szerinte viszont mégis... De a legrosszabb, hogy én próbálom elfelejteni a dolgokat, és egy csomószor sikerül is, de az érzés akkor is bennem ragad...

Bocsánat ez nagyon szánalmas volt, amit mondtam, de tényleg ezek vannak. És még egyszer köszönöm a tanácsot! :) Remélem csak én reagálom túl a dolgokat.

2013. jan. 30. 03:15
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Egy normális családban nem igazán van helye a fizikai erőszaknak, bár nagyon ritkán és extrém kirívó esetben ha nem is jónak, de "megengedtetőnek" tartok egy nyaklevest.

Csak tippelgetek, de úgy látom, hogy valahol 14-16 körül lehetsz, és próbálgatnád a szárnyaidat, apád pedig - szakmájából adódóan - szélvihart lát ott, ahol _most_még_ csak egy toll rebben.


Szerintem első körben próbálj elcsípni egy nyugis pillanatot, amikor testvér "nincs a képben", fater nem hullafáradt/síkideg, és üljetek le egy kicsit beszélgetni a világról, de arra figyelj oda, hogy nyugi... Tudom, hogy a szülők, rokonok egy fél szóval, vagy gesztussal is fel tudják csapni az ember agyát, de odafigyelve ezt időlegesen le lehet nyelni. Abból meg baj nem lehet, ha beszélgettek, mert esetleg olyan dolgokat is megláthatsz a másik szemszögéből, ami benned fel sem merült. Ugyanez természetesen fordítva is igaz.

Az ilyen beszélgetések nélküli (kényszer) együttéléseknek megvan az a hátránya, hogy a kölcsönös "bántások" miatt mindenki azonnal védekezve támad akkor is, ha a másik fél teljesen jó szándékkal közelít. Ebből pedig csak újabb és újabb konfliktusok, és egyre jobban mélyülő ellentétek születnek.

2013. jan. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Rendben van. Megpróbálom. Csak már kezd egyre nehezebb lenni, tegnap még felmenni a lakásba sem mertem, nemhogy megbeszélni a dolgokat... Csak a gond az, hogy legtöbbször akkor ideges, amikor egyáltalán észrevesz, és megpróbálom a testvéremet is kivenni a képből, csak néha nehéz, mert valamikor szükségem van valakire, akinek elmondhatom ezt, és azt mondja, hogy "minden rendben." De ez szinte sose történik meg. Meg mindig is érzékeny voltam az erőszakra, régebben, ha meghallottam, hogy valaki veszekedik - még ha nem is velem - azonnal rosszul éreztem magam, így meg nem tudok mit csinálni. Máskor is volt már, hogy mondjuk otthon voltam, beléptek az ajtón, jó kedvük volt, és amit meglátott, hirtelen dühös lett... Ráadásul annyira különbözünk, hogy nem is tudunk miről beszélni. Vallás, érdeklődési kör stb... Semmi nincs amiről tudnék beszélni, és nekem csak a dühös hangnemmel és az erőszakkal szokott bajom lenni, ezért is lenne jobb, ha megtudná nyugodtabban mondani, hogy mi a baj. Egyszer volt is, hogy megbeszéltük, és egy ideig minden jó lett, és megcsináltam azt, amit kértek tőlem, de a legfurcsább az volt az egészben, hogy elfelejti... Hiába csinálok valamit jól, mert egész egyszerűen elfelejti és a szememre vet olyan dolgokat, amiket igazából megcsináltam... A kor, amit mondtál az igaz, csak az a gond, hogy nekem ilyen nincs, hogy "lázadni" akarok stb... Ha elfelejtek valamit megcsinálni, az nem azért van, mert úgy gondolom, hogy azt másnak kéne megcsinálni helyettem vagy ilyesmi, hanem mert egyszerűen szétszórt vagyok, és rengeteg minden jár a fejemben, de ezt már egyszer elmondtam neki... Hogyha valamit nem csinálok meg, akkor szóljanak nekem, mert lehet én nem vettem észre, vagy kiment a fejemből...

És köszönöm a megértést. ^^ Abban egyetértek, hogy lehet néha egy kis pofozás nem árt, bár sose szerettem, de ezt még értem, ilyen már előfordult, de az egyáltalán nem volt olyan durva, hogy utána napokig, vagy akár órákig azon rágódjak.

2013. jan. 30. 03:50
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem "megértés" kérdése, csak beszélgetünk. Nem szeretném felvállalni édesapád munkáját (igencsak távol esik az enyémtől) még akkor sem, ha kor szerint lehetnél a lányom :)


Nem kimondott "lázadásra" gondoltam, hanem azokra az apró, öntudatot sugárzó megnyilvánulásokra, amelyek az életkor és a szellemi-lelki fejlődés sajátjai. Megint más az, ahogy egy 8-10 éves kislány csüng az apján, és megint más az, ahogy egy "úristen, felnőtt nő lett" fiatal kezdi felismerni, hogy egyenrangú fél.

Nem lehet, hogy apád "ideges tekintete" a zavartságát leplezi azért, mert nem tud mit kezdeni a helyzettel?


Ahogy a kérdésben írtad, 10 évig nem volt veletek, ez pedig mindkettőtöknek nagy idő. Neked sem volt lehetőséged meg- és kiismerni a testbeszédét, gyerekkortól fogva érezni és érteni a hangjának rezdüléseit, ahogy neki is kiesett egy évtized, "egyik nap" még oviba készül/jár, másik nap pedig zavarba ejtően fiatal (szinte)nő, akinek a gondolatairól, érzéseiről, félelmeiről semmit sem tud, mert nem "együtt" nőttek fel. benne van egy hirtelen jött "kötelező" apa-szerepben előzmények nélkül. Én "vén" fejjel igencsak meg lennék "zavarodva" egy hasonló helyzettől...


Ha már egyszer sikerült beszélgetni vele, az már jó jel. Van közös alap, ahonnan el lehet indulni újból, keresve valami közös fonalat (a genetikai kapcsolaton kívül), ami mentén lassan megismerhetitek egymást. Mert így, "néhány szó" után nekem úgy tűnik, hogy a legfőbb gond, hogy "két idegen" kénytelen elviselni egymást, ráadásul függő viszonyban.

2013. jan. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Igaz, így még jobb. :) Mert végül is a legjobb barátnőmnek nem mondhattam volna el, túl messze van és csak felzaklattam volna, a többi embernek meg pláne nem, mert az már kibeszélésnek számítana. Így pedig valamennyire pártatlan néző pontból is láthattam a dolgokat. :) És remélem, hogy sikerülni fog a dolog, és tényleg csak az a gond, hogy szinte teljesen idegenek vagyunk egymásnak, meg az eltérő érdeklődési kör. :) Na, de majd meglátjuk, hogy fog sikerülni. Amint kicsit összeszedtem magamat, megpróbálok vele beszélni, hátha sikerül. Arra mondjuk még nem gondoltam, hogy lehet azért ideges, mert már szinte felnőtt vagyok. Én szinte mindig egy könnyen kiismerhető embernek tartottam magamat. :) De végül is lehet, hogy tényleg csak ezért van.

És jó volt most ezt így megbeszélni valakivel. :) Kicsit féltem, hogy kapok pár durva véleményt vagy valamit, mert néhol láttam, hogy miket írtak emberek, de szerencsére nem ez volt. :)

És minden jót neked! ^^

2013. jan. 30. 04:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!