Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy apa megüti a gyerekét annyira, hogyha a lány másnap megérinti a fejét, fájni fog neki?

Figyelt kérdés

És, hogy majdnem egy laptoppal és egy lámpával rávert a lányra?

(Tegyük fel, hogy az a bizonyos apa legalább tíz évre el is hagyta a gyerekét, amit a lány nem bánt, mert nem nagyon gondolt rá, viszont miután hozzákerült pár hónapra rá ezt műveli vele az apja. Ez a második alkalom eddig. Először még bele is rúgott, másodszorra csak erősebben ütött. Másodszorra pedig megfenyegette, hogy lesz ennél rosszabb is. Mintha ez eddig nem lenne durva.)


2013. jan. 30. 01:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%

Az "érdeklődési kör" csak egy alap (egy igazán kicsi alap) ahhoz, hogy elinduljon egy társalgás. Más családban sincsenek nagyon "alapok" a szülők és a gyerekek között, csak annyi, amennyit a mindennapi közös élet összehoz. Ez rengetegnek tűnket, mégis "csak" annyi, mint hogy tudsz beszélgetni a kortárs- és barátnőddel a <tetszőlegesen_választott_trendi> témában. Hogy is lehetne közös, amikor édesapád még Omegát és LGT-t hallgatott gyerekként/fiatalként, esetleg születésed előtt nem sokkal mondjuk a "A Great Day For Freedom"-ra (Pink Floyd) lassúztak egy szépet, te pedig... ugh, itt bajban vagyok, "őskövületként" másnál ragadtam le.


Ennek ellenére - lám, de "fura" - itt beszéled meg velem (ismeretlen és a-fene-tudja-a-világ-mely-részén-lévő) ismeretlen "öreggel" az egyik legfontosabb gondodat, ráadásul mindezt "felszabadultan".


... és édesapáddal jóval több közös témátok van, mint egy itteni "vadidegennel".

A "kiismerhetőségről" pedig csak annyit, hogy életkortól függetlenül összetenné a kezét bármely pasi, ha kiismerhetné a nőket. :)

2013. jan. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%

Nem teljesen érthetö a helyzet számomra.


Külföldön élsz apukáddal - de nem beszéled azt a nyelvet és nem tudsz vele(?) ezért beszélni?

Mennyi idös vagy?

Anyukád hová ment dolgozni, hogy téged odarak apádhoz, akit 10 éve(!!!) nem is láttál?

Hogy jársz ott iskolába?

2013. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
5%
Azt gondolom, apukádnak erős bűntudata van amiatt, hogy 10 évig nem tudott törődni veled, ezért lesz ideges többször és ezért verekszik hirtelen felindulásból. Félt téged és most jó embert szeretne belőled nevelni és kezdi látni, hogy az egyetemen tanult pszichologia nem is működik a gyakorlatban, ezért próbálkozik testi erőszakkal. Próbáld őt is megérteni, és ne provokáld, hanem segíts neki, ha normális apát akarsz.
2013. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Apukád milyen nemzetiségű?
2013. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
mi van??? szegény apukád, nem tehet róla meg légy megértő, beszélgess vele? Már elnézést de melyik apa tesz ilyet a gyerekével hogy dobálja tárgyakkal,szinte levegőnek nézi ha pedig nem akkor csak keres egy okot ami miatt verheti?ilyen nincs így egy szülő akkor sem viselkedhet ha megvan az oka rá.Nagyszülőm végig szenvedte a háborút,eltűnt a férje és volt egy szörnyen rossz indulatú anyósa és egyszer sem bántalmazta sem szóban sem tettlegességig a gyerekeit.Az én apám alkoholista és volt hogy baltával kergetett mert olyan kedve, erre mit mondanak az emberek-szegényke beteg értsem meg.És itt is ez a helyzet, ha a lány többször beszélgetett vele és ezek után sem hajlandó változtatni, sőt el is feledkezik azokról amiket tesz lényegében akkor az apuka csak simán konfliktus kereső típus(a mindegy ha van kalapja vagy ha nincs szituáció) Persze lehet itt védeni az apukát,de a bántalmazott szemszögét kéne nézni, mert hol elfogadható az ha egy gyerek már lényegében nem is akar hazamenni?!
2013. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
Jaa, ha pszichológus a gyerekét verő, rugdosó apuka, akkor jó. Akkor tudja, mekkora görénység, és milyen kártékony, amit csinál. Minél előbb szabadulni tőle-ezt meg te tudod, hogy lehet.
2013. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha apámmal üvölteni mernék, valszeg nekem is kijárna 2 nagy pofon és tök jogosan.
2013. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

azért gondolkodjunk már, mekkora kamu az egész. a gyerek egész éjjel fent volt, mégis hogy ment suliba? azt mondja nem beszéli olyan jól az apja nyelvét, akkor mégis mit csinál külföldön?? egész nap otthon ül és a netet bámulja?


ezek után meg ki tudja mi igaz abból amit ez a lány itt firkálgat csak hogy kivívja az igazát. lehet hogy csak egy két atyai pofont kapott az éjszakázásért cserébe, mert nem hiszem hogy egy 16év körüli jó gyerek hajnalban a gyíkon lepzsel miközben holnap iskola!!!!

2013. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom. Eppen ez a furcsa. Hogy anyaval peldaul szinte mindenrol tudunk beszelni. Konyvekrol, joslasrol meg ilyenekrol, mivel ot is erdeklik az ilyen dolgok, ahogz a nagymamammal is tudok ezekrol beszelni, mert o meg a konyvekkel foglalkozik, es ezert vele is van egy koyos temam. Raadasul, ha eloben nem szorongok, akkor szinte minden csaladtagommal tudok beszelni valamirol. Meg azzal is, akit annyira sem ismerem, mint az apukamat. Csak veluk mindig volt valami kozos pont. De vegulis igaz, hogz a mindennapok is osszehoznak olyan dolgokat, amikrol lehet beszelni. Csak hat nala nem nagyon latszik, hogy erdekelne... mert mikor tesomnak beszeltem errol, kozbeszolt, hogy ne nyaggassam, vagz mikor megkaptam anya ajandakat, amit kuldott, es ami hetek ota kesett, akkor megmutattam neki, mert nagyon orultem neki, o nem orult velem es elkezdett valamilyen bombarol beszelni... meg hogz letesztelt engem, mintha nem is lennenek erzeseim, csak egz tesztalany lennek...

Es hat valoszinuleg azert tudok most beszelni, mert valakinek mar muszaj volt elmondanom. Csak igy tudom kello keppen kiadni magambol. :)

(Sajnalom, most nincs erom kimasolni az ekezetet. Tegnap be volt allitva magyarra, de most nem tudom hol lehetet. Addig igy irok, de azert remelem, hogy olvashato...)

2013. jan. 30. 18:56
 20/31 A kérdező kommentje:

ma 08:14


Apa beszeli a magyar nyelvet, es ugy szol hozzan. Meg anya pont azerrt hozott ki, hogy jobban beszeljunk angolul. :) De mivel nincs itt allampolgarsagra, meg munkaengedelye ezert muszaj mashol dolgoznia. Meg anya megbizik apaban, mivel mikor kint volt, minden rendben volt, nem volt semmi baj, de mikor elment hirtelen minden keydett megvaltozni, ahogy apa is... Az iskola meg amugy konnyu, van ottt par baratom, bar ok se beszelik tokeletesen a nyelvet, de igy osszetartunk egyutt. Van egz ilyen kulon csoport/ora amelyik az ilyen diakokkal foglalkozik, hogz jobban beszeljek a nzelvet. Es nincs is olzan sok tantargy, csak az a nehez, aminel sokkal tobb a szoveg. A matek, angol stb... konnyu. Itt masmilyen a rendsyer, mint Magyarorszagon. Szoval az nem gond. :) Nekem csak az otthoni dolgok nehezek...


ma 08:15


Jat remelem, hogy csak ennyi. Csak hat nekem tenyleg eleg lenne annzim, hogy kedvesen beszel velem...


ma 09:36


Persze, anza is pofozott mar meg, de az nem volt durva...


ma 13:54


Itt kb. 9 ora elteres van. Ami Magyarorsyagon hajnal az nalam delutan, ugy kb. 17:00 vagz 18:00

2013. jan. 30. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!