Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gyógyszertárban az eladó nem...

Gyógyszertárban az eladó nem tegezhet?

Figyelt kérdés

Ma mentem a gyógyszertárba és egy fiatal eladócsaj volt (kb 25 lehetett) én 19 vagyok. És mondtam neki ,Heló erre ő Jó napot.Vásároltam ,bénázott a blokkal,(oldodott a hangulat:DDD) gondoltam na nem adom fel úgy köszöntem el,hogy Szia.De itt is csak Viszlátot kaptam:D

Nem tegezheti le a vevőt? vagy csak nem akart:D



2012. júl. 20. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Eladó elvileg sehol nem tegezheti a vevőt, nem csak gyógyszertárban. És ez független az eladó és a vevő korától.
2012. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Főnöke válogatja. Tiltó törvény nincs. Én vevőkén huszonévesen sem szerettem, ha eladó letegez, még ha egykorúak is vagyunk. Másik oldalról nem ismerem ezt, de el tudom képzelni, hogy nem támogatja a vezető. Vagy nem voltál szimpi neki, vagy rossz napja volt. Ez is lehet.

Ha tiltják a tegeződést, annak oka lehet, hogy a magázás miatt kevesebben sértődnek, mint a kedvezményezett tegezés miatt. A másik meg a munkaidőn belüli trécselés. Igaz, magázva is lehet fecsegni.

2012. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az oké ,rendben van de ezt ma már hol tartják be?

Legutóbb én "égtem be" bementem Tmobilba nem figyeltem az eladóra (kintről kb 40es nőnek tűnt) csak reflexből mondtam,h jó napot.Aztán válaszul kaptam ,hogy heló és egy ilyen fura nézést (és csodálkozva láttam,hogy egy csinos 20on éves csaj ,nem is tudom kintről ,hogy néztem el:DD)


De vannak azért helyek ahol azért tényleg kortól függetlenül nem tegeződnek az emberek, posta,bank,ilyenek... én alapból a gyógyszertárt is ide sorolnám csak most így jött ki. Amúgy alapból 3 pénztár volt ,mikor sorbanálltam reménykedtem nem kerülök ide mert nem tudtam,hogy köszönjek.Jó napotot fiatal csajnak olyan furának éreztem volna:D De amúgy rajta is látszott ,hogy kellemetlenül érinti vagyis,hogy olyan furán köszönt:D


Hameg nem voltam szimpatikus azt szomorúan hallom :(:DD

2012. júl. 20. 16:23
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Hát, akkor a T pontban a ez eladó lány, a gyógyszertárban meg te voltál a bunkó. Azért elég közismert illemszabály, hogy eladó és vevő nem tegeződik, még ha ma divat is sz*rni az ilyesmire...
2012. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Gyógyszertárban nem eladó, hanem gyógyszerész vagy gyógyszertári asszisztens van. Ill. a gyógyszertár nem bolt, hanem egészségügyi szolgáltató intézmény, tehát nem, nem tegezhetjük a beteget és baromi nagy udvariatlanság, amikor a beteg letegez minket. Ugyanazok az illemszabályok érvényesek a patikában, mint az orvosi rendelőben.. az orvost gondolom csak nem tegezed le?
2012. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Mondjuk egy hipermarketben simán letegezem a pénztárost, ha velem egykorú, egy kisboltban, vagy butikban is az eladót, akin látom, hogy vevő rá, viszont vannak helyek - gyógyszertár, posta, stb -, ahol eszembe sem jut. Egyszerűen, mert nem szokás.
2012. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na még a végén eléritek,hogy szégyelljem is magam :S:D
2012. júl. 20. 18:52
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Én viszont a csendőrtegezést nem szeretem. Egyszer a postára, ahol dolgoztam, egy nagyon híres ügyvéd (régebben közszereplőnek is számított a szememben) élből letegezett engem. Nos én simán visszategeztem, ezzel elértem, hogy legközelebb már magázott, amire én is hasonlóképpen reagáltam.
2012. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak nem a Ruttner úr:D?
2012. júl. 22. 17:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam volt olyan nemrég, hogy egy szintén 25 körüli gyógyszertáros lány meg engem tegezett le kapásból. Egy kicsit meglepődtem, de nem zavart egyáltalán.


30/F

2012. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!